Janosik

Janosik
Producent i rok wydania:
Mirage Interactive 1994
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(0.347 MB)
Gra także w wersji:
Amiga - JanosikAtari XL/XE - Janosik

Ocena: ( 5.5 / 10 )
12345678910

Głosów: 10 Pobrano: 136 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Gra przygodowa osadzona w XVIII-wiecznych Karpatach. Gracz wciela się w postać słowackiego bohatera narodowego, który walczy z tyranią i dba o dobro ludzi.
Janosik:  Janosik:  Janosik:  Janosik:  Janosik:

Recenzja - Janosik

Janosik

JanosikGra przedstawia Janosik w romantycznym obliczu bohaterskim. Zły austriacki markiz porwał narzeczoną Janosika, Marię, i aby ją uratować, bohaterowi trzeba przejść trzy wielkie poziomy - las, wioskę i zamek, z których każdy jest pełen wrogów i pułapek. Mimo że podstawą rozgrywki są skoki i walki, w grze jest także element przygody: Janosik może znaleźć i umieścić przedmioty w inwentarzu, aby później użyć ich do rozwiązywania prostych zagadek.

Gra jest dość trudna, przede wszystkim dlatego, że bohater natychmiast umiera przy bliskim kontakcie fizycznym z wrogiem - choć oczywiście są dodatkowe życia. Prawdopodobnie najbardziej interesującym elementem gry jest broń naszego bohatera - cep, długi toporek, który rzeczywiście był używany przez słowackich rozbójników w tamtych czasach, umożliwiający zadawanie ciosów z niewielkiej odległości.

Grafika w grze jest ręcznie rysowana i można powiedzieć, że jest dobra, ale jakby celowo szorstka, otoczenie jest jaskrawe i kolorowe, ale tła brak; animacja ciosów i skoków jest, ale również nie jest imponująca. Prawdopodobnie teraz gra reprezentuje przede wszystkim zainteresowanie historyczne i kolekcjonerskie. Jednak grając w nią jest jednocześnie trudno i interesująco, a jej tematyka i dbałość o nawet małe szczegóły tylko dodają atmosfery.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (4) | Głosów: 1 | Odsłon: 63
2023-04-15 20:48:41
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Janosik.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: