Legion

Legion
Producent i rok wydania:
Gobi Software 1996
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(2.587 MB)
Gra także w wersji:
Amiga - Legion

Ocena: ( 9.86 / 10 )
12345678910

Głosów: 29 Pobrano: 463 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Strategiczna gra turowa, w której kierujesz armią w starożytnym Rzymie. Buduj miasta, prowadź wojska i podbijaj kolejne terytoria, aby stworzyć wielkie imperium.
Legion: jaskinia Legion:  Legion:  Legion:  Legion:

Recenzja - Legion

Legion

LegionLegion to gra strategiczna z elementami gatunku RPG osadzona w świecie fantasy. Gracz rozpoczyna grę z grupą pięciu postaci i ma do wyboru dwie ścieżki rozwoju - wędrówkę pełną przygód lub strategiczną ekspansję poprzez podbój wiosek i miast. Pierwsza opcja pozwala na przemierzanie kraju, odkrywanie nowych obszarów, handel, rozmowy z napotkanymi postaciami, rekrutowanie nowych członków drużyny, odwiedzanie osad i miast. Druga z kolei wymaga zdobycia władzy nad wioskami i miastami, szpiegowania, rozbudowy fortów i zakładów zbrojeniowych, ustawiania podatków, tworzenia legionów oraz rywalizacji z trzema pozostałymi dowódcami AI.

W grze występuje dziewięć ras, a rozgrywka dzieli się na mapę strategiczną i akcję na terenie. Każda postać opisana jest przez sześć wskaźników (siła, energia, szybkość, wytrzymałość, magia, doświadczenie). Gracz może kupować sprzęt zwiększający statystyki postaci dla każdego członka zespołu. Rozkazy mogą być wydawane całej drużynie lub pojedynczej postaci. Wojownicy mogą korzystać z tradycyjnych broni, magicznych przedmiotów i licznych czarów.

Gra Legion została wydana w 1996 roku na komputerach Amiga, później na PC i zdobyła niespodziewany sukces, dlatego została wydana również poza granicami Polski.

Rozgrywka składa się z mapy terenu i bezpośredniej kontroli nad postaciami. Umiejętności opisane są przez sześć parametrów, których potencjał bojowy można zwiększać zdobywając doświadczenie lub lepszy ekwipunek.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 87
2023-04-06 14:19:08
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Legion.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: