Rzeźnik

Rzeźnik
Producent i rok wydania:
TMReality 2003
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(20.375 MB)

Ocena: ( 1.75 / 10 )
12345678910

Głosów: 4 Pobrano: 15 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: aka. Butcher.

Recenzja - Rzeźnik

Rzeźnik

W Rzeźniku istnieje fabuła, ale jest banalna i tak naprawdę niepotrzebna. Po raz tysięczny walczymy z kosmitami - jeśli nie z jednej planety, to z innej. W Rzeźniku jest dwanaście poziomów: stare uliczki i podwórka, wnętrza różnych magazynów i piwnic, forty. Otoczenie, powiedzmy sobie szczerze, jest niezłe, chociaż trochę nieatrakcyjne ze względu na paletę barw, ale ma swoją atmosferę. I tak, włączasz poziom i oczekujesz, że niedługo zza rogu lub arkady wylezą rycerze lub coś w tym stylu, a nagle widzisz... wyskakującego zza tej samej arkady przerysowanego ptaka z jakimiś działkami, który, dojdąc do określonego punktu, odwraca się w naszą stronę i okazuje się nie ptakiem, a zmienionym dinozaurem, a wtedy ekran zaczyna się trząść, a zdrowie maleje... Tak, w tej grze trzeba będzie odstrzeliwać obcych stworów przypominających dinozaury, którzy okupowali wspomniane stare uliczki i piwnice.

Rzeźnik - pudełko z grą.Każdy poziom to jeden ekran, w pełni mieszczący się w monitorze pod względem wysokości, ale z poziomym przewijaniem oraz głębokością, czyli przeciwnik może być bliżej lub dalej. Na każdym ekranie jest wiele różnych przejść. Wrogowie na ziemi poruszają się po okręgach - najpierw pojawiają się z jednego przejścia w głębi ekranu i idą tak, że są widoczni dla gracza z profilu, następnie odwracają się do przodu i zbliżają się strzelając, a gdy dojdą, odwracają się i odchodzą, pojawiając się znowu z tego samego przejścia. Pomimo że nie atakują zawsze, potwory są podatne na atak w dowolnym momencie. Sposób postępowania z latającymi jest podobny: przylatują z jednego krańca, odlatują na drugi - a do strzelania specjalnie obracają się na kilka sekund.

Pierwsza grupa wrogów to przeciwnicy na ziemi. Wyglądają jak pewne dinozaury chodzące na tylnych łapach, o różnych rozmiarach i kolorach, ale podobnych, chociaż nie identycznych, kształtach. Są uzbrojeni w karabiny maszynowe i atakują tylko wtedy, gdy zwrócą się w stronę gracza. Druga grupa to przeciwnicy latający. Jest tylko trzy rodzaje zabawnych przybyszów - znów dinozaury, które trzymają w łapach karabin lub wyrzutnię rakiet. Przedstawiciele trzeciej grupy pojawiają się tylko na kilku ostatnich poziomach - to jakiś szkielet, który atakuje nieustannie, przechodząc z jednego krańca na drugi, oraz dinozaur idący prosto bez rozpoznawalnej twarzy, najpierw powoli zmierzający do środka ekranu, a następnie strzelający, dopóki nie zostanie zniszczony. Prawdopodobnie jest przywódcą całego tego zamieszania, ponieważ na tych etapach, gdzie się pojawia, w rogu pojawia się jego portret ze skalą.

Nasz superbohater, którego łysą głowę można podziwiać na okładce, jest uzbrojony w pistolet z nieskończoną amunicją oraz bardziej potężnymi działkami, które pojawiają się stopniowo - strzelba, karabin maszynowy, granatnik, pistolet maszynowy. Amunicja do nich czasami po prostu spada na ekranie; aby ją podnieść, wystarczy najechać na nią kursorem, nie trzeba wciskać przycisku. W ten sam sposób spadają apteczki, zbroja, bomby i kilka innych bonusów. Bomby, których można mieć do pięciu sztuk, niszczą wszystkich wrogów na widocznym w danym momencie obszarze poziomu po aktywacji. Ciekawym bonusem jest "piła" - jest ona aktywowana u gracza na początku każdej misji. Jest to tymczasowa (nie dłużej niż 10 sekund) broń, która pozwala przeciąć i szybko zniszczyć wszystkich wrogów - wystarczy skierować na nich kursor bez żadnych kliknięć. A najpotężniejszy bonus pojawi się dopiero na etapie finałowym; jak tylko go zdobędziesz, nastąpi potężna eksplozja i absolutnie wszyscy wrogowie na poziomie zostaną zniszczeni.

W Rzeźniku są trzy poziomy trudności, i przynajmniej na łatwym nie sprawi trudności nawet niedoświadczonym graczom. Istnieje kilka żyć na poziomie, więc można sobie pozwolić na śmierć. Oczywiście, aby skutecznie przeciwstawić się inwazji, trzeba działać szybko, zgrabnie zbierać bonusy i celnie strzelać - ale na szczęście nie brakuje apteczek, a każda przywraca pełne zdrowie. Czasami może brakować amunicji, ale jest to bardzo rzadkie.

Wrażenia z tych strzelanek jest bardzo kontrowersyjne. Na początku wydaje się to po prostu nieprzyzwoitym badziewiem, ale potem zaczyna się to podobać. Wygląd zewnętrzny jest dość głupi, ale w swoim własnym stylu interesujący i nietypowy, co działa na korzyść gry, a rozgrywka z nudnego strzelania do potworów przechodzi w intensywną walkę o przetrwanie. Warto również wspomnieć o tym, jak znikają martwe potwory z ekranu. Ciała niektórych wrogów są natychmiast pakowane do drewnianych skrzyń z napisem "R.I.P.", a dopiero potem są usuwane z ekranu, a na miejscu ich śmierci wyrastają nagrobki z tymi samymi literami, które również znikają. Może to wydawać się drobiazgowe, ale uwierzcie, że dodaje to Rzeźnikowi specjalnego uroku.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 113
2023-06-15 14:05:47
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Rzeźnik.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: