Stunt GP

Stunt GP
Producent i rok wydania:
Team17 Software Limited 2001
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(265.328 MB)

Ocena: ( 8.75 / 10 )
12345678910

Głosów: 12 Pobrano: 83 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Gra w postaci obrazu CD w formacie ISO.
aka. StuntGP.
Stunt GP:  Stunt GP:  Stunt GP:  Stunt GP:  Stunt GP:

Recenzja - Stunt GP

Stunt GP

Stunt GP - coverStunt GP to w zasadzie trójwymiarowa wersja Micro Machines. Sterujemy małymi radiowo sterowanymi samochodzikami i ruszamy w szalony wyścig, na którym nie zawsze łatwo utrzymać się na torze. Gra nie jest oryginalna, ponieważ koncepcja torów dla samochodów radiowo sterowanych została już szeroko wykorzystana, na przykład w Re-Volt. Stunt GP różni się od niej jednak znacznie bardziej kolorową, choć mniej realistyczną grafiką. Mimo to zasada pozostaje taka sama. Jedynym problemem, który może niektórych zaskoczyć, jest to, że gracz w grze nie ma wrażenia sterowania samochodzikami zdalnie sterowanymi. Jest to dość rozczarowujący aspekt gry, ponieważ nie wykorzystuje ona oryginalności swojej koncepcji.

Większość graczy uzna jednak, że takie sterowanie jest łatwiejsze do opanowania, zwłaszcza że sama rozgrywalność nie jest najprostsza ze względu na liczne akrobacje, które trzeba wykonywać podczas wyścigów. Specjalnie zaprojektowany tryb Stuntman doskonale uzupełnia klasyczny tryb Arcade, Mistrzostw i Time Trial, oferując pole treningowe, które sprzyja łączeniu skoków i wykonywaniu najbardziej szalonych akrobacji. Chociaż to wszystko nie jest zbyt porywające, dobrym pomysłem jest to, że wykonanie takich akrobacji ma rzeczywiste znaczenie podczas wyścigów, umożliwiając m.in. odzyskanie energii i uniknięcie niepotrzebnego powrotu do stref ładowania. Torów pełnych ramp i skoczni, które pozwalają imponować tłumowi efektownymi akrobacjami, nie brakuje. Ogółem otrzymujemy aż 24 tory pełne zakrętów i pętli, umieszczone w bardzo charakterystycznych i kolorowych środowiskach. Do tego wybór około piętnastu w pełni personalizowalnych samochodów zdalnie sterowanych, z unikalnymi parametrami.

Stunt GP - autkoW porównaniu z wersją konsolową gry, Stunt GP oferuje tu cztery różne widoki kamery. Widoki zbliżony, oddalony i z perspektywy śledzenia nie wymagają komentarza, ale automatyczny widok kamery okazuje się znacznie bardziej interesujący pod względem rozgrywki. Dzięki zmiennym kątom widzenia, które oddalają się lub zbliżają w zależności od sytuacji, automatyczna kamera zapewnia o wiele bardziej ekscytujące doznania niż inne dostępne kamery. Nie jest to jednak nic spektakularnego, a właśnie w tym tkwi słaby punkt gry. Odkrywanie projektu każdego toru może być dość zabawne, a nauka prowadzenia zdalnie sterowanych pojazdów nie następuje w kilka minut, ale zainteresowanie szybko opada, gdy już wiemy, jak najlepiej kontrolować zachowanie naszego pojazdu i znamy wszystkie trudności różnych tras. Podobnie, pierwsze minuty w trybie Stuntman dają niemal natychmiastową przyjemność z gry, ale szybko staje się nudne powtarzanie tych samych, niewielu i mało imponujących akrobacji.

Stunt GP - autkoOdczucie prędkości jest dość wiarygodne, ale niezbyt ekscytujące, a poziom trudności wcale nie jest regulowany. Warto również zauważyć wadę trybu wieloosobowego, który pozwala rywalizować aż czterem graczom na jednym komputerze, pod warunkiem posiadania tylu samo kontrolerów, ile jest graczy. Ekran jest wtedy podzielony na cztery części, a nie ma trybu wieloosobowego online. Jest to poważna wada dla tego typu gry, która sprawia, że tytuł ten jest raczej bez znaczenia, ponieważ pokazuje wszystko, co ma już w pierwszych partiach, a zainteresowanie szybko opada, zbyt szybko.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 137
2023-05-31 15:00:40
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Stunt GP.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: