The Settlers 3: Ultimate Collection

The Settlers 3: Ultimate Collection
Producent i rok wydania:
Blue Byte 2000
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(656.569 MB)
Zobacz także:
The SettlersThe Settlers II (PL)The Settlers II Mission CDThe Settlers (PL)WidelandsThe Settlers: Smack a Thief!

Ocena: ( 8.71 / 10 )
12345678910

Głosów: 7 Pobrano: 159 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Kod/Tips: OBRONA Na granicy z wrogiem wybuduj zamek i obstaw go do pełna najlepszym wojskiem, następnie wybuduj kilka twierdz z których będziesz... Więcej >>>

Recenzja - Osadnicy III

Osadnicy III

Kiedyś jedną z kultowych gier wydawanych na PC były The Settlers. W 1994 roku na systemie DOS, kształtowały się gatunki gier. Niektóre gry nadal rozwijały swoją historię, a inne dopiero powstawały, jeszcze bez nazwy i bez uznania. Później, już w 1998 roku, Blue Byte Software, twórca poprzednich części The Settlers, przedstawił graczom nową grę, „umieszczając” wszystkich Osadników w na platformie Windows.

The Settlers IIIPod względem fabularnym gra jest prawdziwą kakofonią. Trzy narody - Chińczycy, Rzymianie i Egipcjanie - zebrały się do podziału terytoriów i majątków. Wszystkie trzy narody różnią się zarówno wyglądem, jak i technologicznie. Ale ich cele są takie same - zasiać „nasiona”, aby w przyszłości wyrosło z nich całe miasto, wyprodukować dużą i pragnącą walki armię i zmusić przeciwnika do pozycji poddanego. Innymi słowy, gracz musi zbudować miasto od podstaw, kontrolując najważniejsze aspekty życia osadników, wyposażyć silną armię i pokonać przeciwnika. System rozwoju od czasów pierwszej części gry uległ znacznym zmianom. Pierwsze kroki w świecie gry są dość oczywiste - należy rozpocząć pozyskiwanie niezbędnych surowców, których w grze jest imponująca ilość, od drewna i kamienia po minerały i złote kruszce. Nie ma tu magazynów, a mieszkańcy po prostu porządkują produkty w różnych stosach bezpośrednio na ziemi. Podczas budowy budynków mieszkańcy będą potrzebować nie tylko surowców, ale także narzędzi, które również trzeba będzie produkować.

Tworzenie miast w grze The Settlers III różni się od schematu budowania miast w poprzednich częściach gry tym, że mieszkańcy nie są podporządkowani tobie. Ty tylko możesz przyczynić się do wykonania pracy, zwiększając jej efektywność poprzez na przykład ustanowienie obszaru, w którym drwal będzie wycinał lasy na mapie, i obszaru, w którym leśnik zasadzi nowe drzewka. Liczba budynków jest naprawdę duża: kopalnie, farmy, pola i warsztaty zbrojarskie, rezydencja głowy miasta, umożliwiająca rozszerzenie terytorium i zwiększenie populacji, a także różnego rodzaju wieże obronne, koszary i kuźnie. Miasto żyje i rozwija się, mieszkańcy przetaczają nowe drogi i starają się dla dobra miasteczka. Po zamieszaniu z osadnictwem można przystąpić do formowania armii, zwłaszcza że różnorodność wojsk jest niewielka, tylko trzy rodzaje. Wojna między państwami toczy się bez nadmiernych efektów specjalnych, powoli i prosto - grupa wędrujących mieczników napotyka tłum kopijników, łucznicy wysyłają strzały do wrogiego obozu, ci pokojowo odpowiadają, polegli wojownicy znikają w bezkrwawych chmurach dymu. Można przypuszczać, że gdy zapasy wojowników jednej strony się wyczerpią, druga przejdzie przez posiadłości przeciwnika z ogniem i mieczem, nie oszczędzając niczego ani nikogo.

Ładna grafika, bogaty w przyjemne szczegóły świat i wysokiej jakości animacja mieszkańców - to główne wartości tej gry.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 139
2023-04-15 12:24:48
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Osadnicy III.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: