TOCA Championship Racing

TOCA Championship Racing
Producent i rok wydania:
Codemasters 1997
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(28.525 MB)
Zobacz także:
TOCA 2 Touring Cars

Ocena: ( 9.5 / 10 )
12345678910

Głosów: 2 Pobrano: 7 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: aka. TOCA: Touring Car Championship

Recenzja - Wyścigi mistrzowskie TOCA

Wyścigi mistrzowskie TOCA

TOCA Touring Car ChampionshipTOCA Touring Car Championship to oficjalna gra BTCC, czyli British Touring Car Championship. Wątpię, czy wiele osób poza Wielką Brytanią słyszało o BTCC, ale nie pozwól, żeby cię to zniechęciło. Oczywiście prowadzenie Nissana Primeri na torze Snetterton nie jest tak olśniewające jak ściganie się przez Monte Carlo w samochodzie Ferrari F1, ale plusem jest, że gra skupia się na niszy. Prawie wszystkie trasy były dla mnie zupełnie nowe, jedynym torem, który widziałem wcześniej, był Silverstone.

Trasy i Mistrzostwa

W TOCA mamy do dyspozycji dziewięć różnych torów wyścigowych: Donington (wersja GP i krótka), Silverstone, Thruxton, Brands Hatch Indy, Oulton Park Fosters, Croft, Knockhill i Snetterton. Mistrzostwa składają się z 12 rund po dwa wyścigi każda, co daje łącznie 24 wyścigi. Oznacza to, że na niektórych torach będziesz musiał ścigać się cztery razy podczas pełnych mistrzostw. Ponieważ wszystkie tory znajdują się w Wielkiej Brytanii i są oparte na prawdziwych trasach, nie ma różnorodności egzotycznych tych miejsc. Niemniej jednak same tory są dość zróżnicowane. Jeden ma wiele zakrętów (Croft), inny długie proste (Snetterton), a jeszcze inny jest bardzo krótki i nierówny (Brands Hatch). Odniosłem wrażenie, że twórcy z firmy Codemasters włożyli wiele wysiłku w jak najdokładniejsze odwzorowanie tras.

Samochody i Rozgrywka

W TOCA ścigasz się modyfikowanymi wersjami popularnych samochodów ulicznych (8, w tym Honda Accord, Ford Mondeo, Renault Laguna itp.). Każdy samochód ma nieco inny charakter. Nie masz możliwości modyfikacji samochodu, ale to mi odpowiada, ponieważ nie czerpię radości z regulacji ciśnień w oponach itp. Mimo że wszystkie samochody pochodzą od rzeczywistych producentów, to podczas wyścigów widoczne są uszkodzenia!! Po kilku mocnych zderzeniach naprawdę możesz zamienić swój samochód w wrak. Rozbicie okien, zniszczenie zderzaków, utrata maski, itp. Możesz jedynie uszkodzić zewnętrzną część samochodu, nie wpływa to na sposób jazdy.

Fizyka jazdy jest doskonała, z twardym zawieszeniem i realistyczną przyczepnością opon. Kiedy jedziesz po trawie obok toru, na pewno się obrócisz (wykonanie pełnego skrętu o 360 stopni jest dość łatwe). Musisz wiedzieć, jak podejść do każdego zakrętu. Warunki pogodowe (możesz wybrać słoneczną, deszczową, pochmurną, burzową lub śnieżną pogodę) naprawdę wpływają na zachowanie samochodu (jazda podczas ulewnego deszczu jest jeszcze trudniejsza). Musisz być cały czas skoncentrowany.

Tryb HeadCam

TOCA Touring Car ChampionshipJednym z najlepszych aspektów TOCA jest widok z kamery HeadCam. Jest to widok z perspektywy pierwszej osoby, ale z różnicą, że jakby była mała kamera na przodzie kasku kierowcy, która rejestruje akcję. Trik polega na tym, że obraz nie jest statyczny. Kiedy głowa kierowcy się porusza, zmienia się punkt widzenia, co sprawia, że gra jest niezwykle immersyjna i szczególnie zabawna, gdy zostajesz uderzony od tyłu lub obrócisz się, ponieważ kamera reaguje gwałtownie. Możesz także widzieć obie ręce (jedna z nich zmienia biegi), a nie tylko kierownicę i deski rozdzielcze. Każda gra wyścigowa powinna mieć tę funkcję.

TOCA Touring Car Championship to bardzo wciągająca gra wyścigowa dzięki realistycznemu prowadzeniu, widokowi z perspektywy kierowcy (HeadCam) i ściganiu w grupach. Prawdziwa radość z TOCA Touring Car Championship tkwi w samej jeździe.

 

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 308
2023-07-22 09:58:32
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Wyścigi mistrzowskie TOCA.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: