Tzar: Ciężar Korony

Tzar: Ciężar Korony
Producent i rok wydania:
Haemimont Multimedia 2000
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(141.443 MB)

Ocena: ( 9.8 / 10 )
12345678910

Głosów: 20 Pobrano: 308 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: aka. Tzar: The Burden of the Crown
Tzar: Ciężar Korony:  Tzar: Ciężar Korony:  Tzar: Ciężar Korony:  Tzar: Ciężar Korony:  Tzar: Ciężar Korony:
Kod/Tips: Kody do gry: Naciśnij ENTER, wpisz kod i ponownie naciśnij ENTER dla akceptacji. HMPRETTYPLEASEWITHSUGARONTOP – włącza cheaty HMBUILDOZER... Więcej >>>

Recenzja - Tzar: Ciężar Korony

Tzar: Ciężar Korony

Gry strategiczne powstałe pod wpływem pierwszych dwóch części Warcraft tworzą dosyć obszerną grupę programów, a na pewno niezwykle popularną. Zwlaszcza wśród miłośników pisarstwa J.R.R. Tolkiena. Warcraft powstał dzięki ispiracji płynącej ze świata Warhammer Fantasy Battle oraz tradycyjnych settingów do D&D. Wielu twórców gier zafascynowanych Warcraftem wprowadzało w swoich dziełach wiele zmian w mechanice, grafice (chociażby Myth: Upadli Władcy), by nadążyć za szybko zmieniającymi się warunkami rynku komputerowego. okazuje się, że aby przyciągnąć rzesze graczy i zadowolić ich, potrzeba było czegoś innego: dać im to co pokochali w Warcraft 2, tę samą mechanikę, świat, ale nadać swojemu dziełu niezwykłą atmosferę oraz "to coś" co odróżnia arcydzieło od wyrobu rzemieślnika (żeby posłużyć się porównaniem typowym dla krytyki literackiej). Uczynili to programiści ze studia Haemimont i dzięki temu powstała gra Tzar: Ciężar Korony.

      Fabuła to standardowa, lecz piękna opowieść o dziejach Sartora, syna króla Roana który musi wziąć na siebie ciężar odbudowy zniszczonego królestwa i pokonać dawnego wroga ojca - złego Borgha. tego typu opowieści, pomimo powielania tych samych motywów i toposów, wciąż ekscytują ponieważ odnoszą się do tego co uniwersalne, co zawsze było wpisane w nasza kulturę. Mamy więc braterstwo, przyjaźń, honor i odwagę potrzebną w walce z ogarniającym świat Keany złem. Jest to przepiękna historia, która nadaje tej grze niesamowitą atmosferę i wciąga gracza w fantastyczny świat Europejczyków, Arabów i Azjatów (to są strony, którymi możemy grać). Każda z nich ma inną architekturę, jednostki i zaklęcia. Ponadto w zaawansowanym etapie kampanii (oraz w każdej misji pojedynczej) gracz może dokonać wyboru drogi rozbudowy swojego królestwa: Drogę Wojowników, Drogę Magii, Drogę Religii i Drogę Handlu. Wybieramy jedną z nich poprzez zbudowanie odpowiedniej Gildii. Oczywiście istnieje możliwość wzniesienia kilku różnych, lecz w praktyce zapasy złota nie wystarczają na owocny rozwój w więcej niz jednej dziedzinie.

      Grafika, dźwięk, czyli strona audiowizualna jest na odpowiednim poziomie. Ta pierwsza jest kolorowa, czytelna i niezwykle przyjemna, zwłaszcza jeśli chodzi o odmienną architekturę dla każdej ze stron. Mechanika kolejnych z 20 scenariuszy kampanii to standardowy schemat narzucony takim grom przez serię Warcraft, choć autorzy postarali się o ciekawe i zajmujące misje w których "zbuduj-zromadź-walcz" zostało zrealizowane w sposób wykluczający znużenie. Budujemy, wynajdujemy, walczymy, lecz nadal chcemy więcej. To cecha tylko wyjątkowych gier RTS, takich jak Tzar: Ciężar Korony.

Zobacz także:
recenzja gry tzar ciezar korony

Autor: ragen
Ocena: 12345 (4.67) | Głosów: 3 | Odsłon: 1516
2014-07-13 17:35:53
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Ranga 7
SteFann86x
Ranga: 7
Dołączył:
2017-05-01
2019-04-15 21:52:45
Świetna recenzja, jedyne, co bym dodał, to edytor scenariuszy i kampanii, dajacy niemal nieograniczone pole do tworzenia nowych historii i uczestnictwa w nich ;)
Ranga 8
jurityt
Ranga: 8
Dołączył:
2015-03-26
2015-03-27 15:43:05
Bardzo fajna recenzja chyba każdy wie o co chodzi w tej grze po przeczytaniu tej recenzji
Strona: 1

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Tzar: Ciężar Korony.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: