Emulacje gier na telefonach z Androidem.

Witam!

Założyłem ten artykuł, aby pomóc starym, lub nowym graczom którzy by chcieli pograć w stare gierki na telefonach z systemem Android.

(Programy testowałem na HTC Desire HD)


1.Emulacja gier z pegazusa (Nintendo) [końcówka .nes]

Nesoid

Najlepszy emulator na telefon. Pozwala nam na funkcję zapisu, zmiany położenia klawiszy i innych różnych, przydatnych opcji.

Niestety gry nie znajdziemy na Google Play (Android Market), przez co musimy kupić grę na stronie autora, lub nielegalnie ściągnąć.

John Nes

Jeden z lepszych emulatorów, choć nie tak dobry jak ten powyżej. W Google Play można pobrać wersję Lite, co pozwala nam jakiś czas grać, a po pewnym czasie program nie chce się już włączyć gdyż jest to wersja próbna.

Darmowa wersja -> Tak

Cena pełnej wersji na czas obecny -> 11.99 zł 


2.Emulacja gier z Game Boy'a [końcówka .gba]

Niestety do emulowania gier z Game Boy'a na telefonie potrzebujemy plik Bios, który zazwyczaj zwie się "gba_bios.bin". Niestety nie każda wersja tego Biosu pasuje to wersji programu, więc mogą być problemy.

GameBoid

Najlepszy program do emulowania Game Boy'a. Ma opcję zapisu, przyśpieszenia gier, dodawania przycisków i zmieniania ich położenia i tak dalej i tak dalej. Takich "bajerów" znajduje się tam dużo.

Na Google Play nie ma tej aplikacji,a strony autora nie umiem znaleźć więc grę trzeba niestety pobrać.

John GBC

Ten sam autor co stworzył wersję emulującą gry z pegazusa i mają takie same opcje. Nie różnią się niczym, tylko tym, że ten program emuluje Game Boy'a i Game Boy'a Color, czego program podany wyżej nie potrafi. Jest też wersja Lite do pobrania z Google Play.

Darmowa wersja -> Tak

Cena pełnej wersji na czas obecny -> 11.99 zł


3. Emulacja gier DOS'owych

Aby włączyć jakąś grę w DosBox'ie na telefonie to po włączeniu programy jak w zwyczajnym DosBox'ie wpisujemy (nazwy folderów wymyśliłem):

C:\> cd pliki

C:\PLIKI> cd dos

C:\PLIKI\DOS> cd dizzy

C:\PLIKI\DOS\DIZZY> dizzy <- Wpisujemy plik uruchamiający grę

DosBox Turbo

Emulator starych gier. Ma bardzo wiele opcji, choć i tak trzeba się trochę namęczyć w ustawieniach, aby gra działała w miarę płynnie. Program można kupić w Google Play.

Darmowa wersja -> Nie

Cena programu na czas obecny -> 12.99 zł

AnDOSBox

Bardzo dobry, choć trochę gorszy względem szybkości do poprzednika emulator gier DOS'owych. Posiada prawie takie same opcję dlatego jest na prawie równym poziomie z DosBox Turbo.

Darmowa wersja -> Nie

Cena programu na czas obecny -> 12.90 zł


Myślę, że mój artykuł komuś się przyda.

Pozdrawiam

Kamil

Autor: KamilasyPL

Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .:- Abandonware