Emulator Windows 2000

Emulator Windows 2000

Przedstawiam wam gotowy emulator systemu Windows 2000 oparty na programie Virtual PC 2007. Przyda się do uruchomień niektórych starych gier, stworzonych właśnie pod tą platformę, jedną z takich gier jest Need For Speed II, którą bez trudu uruchomiłem właśnie na tym emulatorze, niestety bez akceleracji graficznej, ale gra chodzi płynnie.

Aby go uruchomić wystarczy ściągnąć poniższy plik i rozpakować.

Pobierz Emulator Windowms 2000.

I wystarczy kliknąć dwukrotnie na plik windows2000.vmc i system zacznie się uruchamiać. Oczywiście przed tym musisz mieć zainstalowany program Virtual PC 2007, który możesz pobrać z poniższych linków:

Virtual PC 2007 dla maszyn 32 bitowych.
Virtual PC 2007 dla maszyn 64 bitowych.


Kilka wskazówek:

Aby odblokować myszkę i np. przejść do fizycznego systemu wciskamy prawy ALT.

Pełny ekran prawy ALT + Enter.

Aby mieć w emulatorze dostęp do wybranych plików, które znajdują się w fizycznym systemie, klikamy na prawym przyciskiem myszy na ikonę folderu, który znajduje się na dole okna emulatora i wybieramy Share Folder... i wskazujemy folder, który ma być dostępny, będzie on widoczny w emulowanym Windows jako dysk sieciowy, żeby do niego przejść wchodzimy do Mój komputer i wybieramy go.

Co do gier, gry śmigają super, ale niestety nie odpalimy żadnej gry która wymaga akceleratora graficznego, gdyż nie emuluje takiego urządzenia.

W wirtualnym systemie możemy robić wszystko, nawet sformatować dysk, nie będzie to miało żadnego wpływu na nasz system i fizyczne dyski, jedynie co możemy popsuć to wirtualnego Windows’a.


Windows 8

Jeżeli macie problemy z uruchomieniem Virtual PC 2007 w systemie Windows 8, pobierzcie ten patch. Należny wypakować i plik Virtual PC.exe zamienić z oryginalnym plikiem (znajduje się tam gdzie został zainstalowany program Virtual PC 2007)

Autor: Buttle

Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net .:- Abandonware