DOSShell czyli jak uruchomić łatwo grę w DosBox.

DosSShell jest nakładką na DosBox’a, która pozwala w łatwy sposób uruchomić grę bez wpisywania, czegokolwiek w DosBox. Wystarczą 2 kliknięcia i uruchamiamy wybraną grę, należy pamiętać, że musisz mieć już zainstalowany program DosBox.

DOSShell

Najpierw należy ściągnąć program DOSShell i go zainstalować, z czym każdy użytkownik PC powinien sobie poradzić. Gdy już tego dokonamy uruchamiamy program. Pierwszym krokiem jest jego skonfigurowanie, co jest banalnie proste, z menu Edit wybieramy Preferences… i pokazuje nam się o takie oto okienko:

Opcje DOSShell

W pierwszym polu Folder Path, wpisujemy ścieżkę gdzie mamy zainstalowanego DosBox, klikamy Browse… i wskazujemy katalog z programem DosBox (domyślnie jest to C:\Program Files\DOSBox-0.72).

Drugą opcję pozostawiamy bez zmian. Chyba, że jakaś gra będzie wymagała, aby byłą uruchamiana np. z dyskietki, w tedy zmieniamy na A.

Klikamy OK i mamy już skonfigurowany program, teraz musimy dodać grę do programu.
Gdy już mamy grę, już wypakowaną, w programie klikamy na ikonę zielonego krzyżyka lub z menu Edit wybieramy Add New Estry…, pokaże się okienko:

DOSShell dodanie gry.

W pierwszym polu Name wpisujemy tytuł gry, w drugim Group wpisujemy dowolną nazwę działu lub go wybieramy, jeżeli istnieje. W polu Path to Executable: klikamy na Browse… i wskazujemy plik z grą ten, którym uruchamiamy grę o rozszerzeniu exe, com lub bat.

Pozostałe pola są nie obowiązkowe, w polu Path to Icon możemy wskazać plik z ikoną, która będzie prezentować grę, jeżeli taką mamy, a w polu Description możemy wpisać własny komentarz.

Po tych zabiegach klikamy na OK, i widzimy w oknie programu DOSShell że przybyła nowa ikonka, teraz wystarczy ją kliknąć 2 razy i gra zostanie uruchomiona, bez wpisywania niczego w DosBox i można grać.

 

DOSShell bardzo ułatwia uruchamianie gier w DosBox, jednak należy pamiętać, że niektóre gry wymagają konfiguracji DosBox w pliku dosbox.conf, czego program DOSShell nie robi automatycznie, nie robi także konfiguracji indywidualnych dla każdej gry. Jednak dla większość gier nie trzeba nic konfigurować.

 

Pobierz program DOSShell v1.4

Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .:- Abandonware