Witam, sluchajcie szukam gierki w ktora gralem na amidze 500 majac lat 7-10. Gra strategiczna, plywalo sie statkiem od portu do portu i kupowalo np bawelne a sprzedawalo ziemniaki i znowu do innego portu i sprzedawalo sie bawelne a kupowalo babany itd. Czasami trafialo sie na piratow lub inne okrety gdzie mozna bylo uciec albo walczyc. Widok walki jakby zza armat, ktore sie ladowalo przez klikniecie na dana armate i kiedy przeciwny okret byl na lini strzalu odpalo sie. Po walce pokazywal sie % zniszczenia statku i mozna bylo taka naprawe wykonac przybijajac do portu. Ogolnie plywalo sie po mapie dosc duzej, podzielona na sektory, cos ala gra w statki, dopiero jak wplywalo sie w kwadracik np gdzie byl port to ekran sie powiekszal. Pamietam, ze byla na mapie wyspa piratow i miala wejscie zakryte czaszka piracka, dopiero jak sie wygralo walke ze statkiem widmo to mozna bylo wplynac. Znajomy podopwiedzial mi, ze opis bardzo przypomina gre Piratrs ale, ze bylo cos bardzo podobnego, ze on osobiscie w to nie gral ale wie tylko nie pamięta tytułu, jezli ktos moze domysla sie co to moze byc to prosze o pomoc. We wspomnieniach mam, ze to byla super zrecznosciowko-strategia z fajnym klimatem. Gra z tego co pamietam zajmowala 1 lub 2 dyskietki, nie wiecej. Dodam jeszcze, ze mozna bylo rowniez modernizowac swoj okret, dokupic lepsze armaty, maszty, zagle itd.
Hm, wejdź na LemonAmiga i po wpisaniu w wyszukiwarkę tytułu dostaniesz listę linków. Jest na PlanetEmu na przykład. Nie podaję bezpośredniego linku, bo nie wiem, czy to jest zgodne z regulaminem tego forum.
TAK ! Stary.... to jest Swords and Galleons :) Poznałem po tym screenie http://eab.abime.net/attachment.php?attachmentid=8427&d=1114284254 , właśnie taką mapę świata pamiętałem. Tylko z tego co widze, to raczej ta gra nie była nazbyt popularna bo nawet za dużo o niej nie ma. Nexus skąd ją mogę ściągnąć na kompa ? Jeszcze raz dziękuję bardzo :)
Hm, zabiłeś mi ćwieka i to solidnego. Była gra, która miała bardzo dużo wspólnego z „Pirates!”. Nosiła tytuł „Swords and Galleons”. Druga gra jaka mi przychodzi do głowy to „1497: Five Years After”, a trzecia to „Merchant Colony”. Sprawdź, może to któraś z nich...