Forum

Ranga 0
Adolf Healer
Ranga: 0
Poszukuję dwóch RTSów wojennych z okresu 2000-2010.

Dobry wieczór.

Tak jak napisałem w temacie, poszukuję dwóch gier z gatunku RTS, wojennych, dokładnie dot. II wojny światowej. Siedziałem sobie teraz i akurat mi jakoś przemknęły przez resztki pamięci, więc postanowiłem je odszukać, co niestety jest dla mnie praktycznie niemożliwe.
Chcę od razu zaznaczyć, że informację, które podam nie będą pewnie dosyć klarowne, ale musicie uwierzyć, pamiętam tyle co nic.
Pierwsza gra, gdzie pamiętam troszkę więcej polegała na tym, że desantowaliśmy się na jednej z plaż w D-day (przynajmniej mam taką nadzieję), w menu wyboru misji o ile pamiętam była możliwość wyboru plaży Utah oraz Omaha, musiała to być jedna z pierwszych, albo i pierwsza misja, bo pamiętam, że miałem spory problem z przejściem tego. Kierowaliśmy grupą może kilkunastu osób i zajmowaliśmy po prostu teren, wysadzaliśmy jakieś bunkry i tak dalej.
Druga gra jest sprawą troszkę cięższą, bo tutaj nie pamiętam praktycznie nic, może skrawek jednej misji. Ogólnie polegała na obronie jakiejś bazy, czy umocnień, była zima, wszelkie jednostki jak piechota/czołgi itd. mieliśmy już "rozstawione" i o ile pamiętam po prostu tym w miarę możliwości manewrowaliśmy, a wróg po prostu stopniowo nacierał. Z menu pamiętam, że wybierało się jakieś lokacje, jak obrona przykładowo jakiejś fabryki, jakichś tras kolejowych i pewnie ta opisywana misja to jest właśnie jedna z takich. Niestety nic więcej, ani żadnych "dokładniejszych" szczegółów nie pamiętam, więc jeżeli komuś naprawdę uda się odgadnąć o jakie gry chodzi to naprawdę, ogromny szacunek.

2020-06-06 22:48:09

Odpowiedzi:

Ranga 0
miesheli
2020-07-31 20:48:18

Wydaje mi się, że może chodzić o grę D-Day z 2004 roku. https://www.gry-online.pl/gry/d-day/zd16b4

Za dużo w internecie o niej nie ma, ale pamiętam, że była kiedyś dodawana do jednego z czasopism, prawdopodobnie CD-Action.

Ranga 7
ragen
Ranga: 7
2020-06-07 18:40:23

Jeśli mogę pomóc to sprawdź War Commander (nie wiem czy pisane razem czy oddzielnie) oraz coś ze słowem Frontline, chyba Frontline Attack.

Ranga 0
Adolf Healer
2020-06-06 23:17:29

Więc tak, Company of Heroes to nie będzie, Heroes:Soldiers of World War II też. Seria Commandos też odpada, ale "Blitzkrieg 2" wygląda bardzo, ale to bardzo podobnie do tego co pamiętam, ale nie potrafię w 100% stwierdzić, czy to to, bo w końcu te kilkanaście lat minęło. Sudden Strike to też nie to. Na razie tyle sprawdziłem, więcej mogę dopiero rano :D

Ranga 0
Adolf Healer
2020-06-06 23:02:40

Wiesz co w sumie masz rację, siąde teraz, poprzeglądam i niżej napiszę co odpada.

Ranga 6
Bluehardt
Ranga: 6
2020-06-06 23:01:14
Fanem RTS nigdy nie byłem, ale jedna z nich to może Heroes: Soldiers of World War II albo Company of Heroes? Warto też podać gry, które wiesz że to nie są - oszczędzimy sobie wzajemnie błądzenia
1

Dodaj nowy post

Zaloguj się, aby dodać swój post na forum!
Nie masz konta? załóż je!
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .:- Abandonware