Forum

Ranga 6
yanson
Ranga: 6
Dołączył:
2017-04-16
Stary RPG/Przygodówka

Szukam starej gry, w której demko grałem na piecu tak z 15-20 lat temu.

Grafika była podobna do Secret of Kyrandia, może odrobinę mroczniejsza. Odrobinę.
Było kilka widoków. Mapa do podróży pomiędzy lokacjami, walka turowa z animowanymi portretami postaci i tradycyjna, przygodówkowa sceneria do poszukiwania przedmiotów itd.

Nie pamiętam, żeby zabijane potwory dawały cokolwiek. To był raczej dodatek do przygodowej części gry.

Zaczyna się w lesie na polanie, sterując blond chłopakiem ze sztyletem, otoczonym przez kitowców z Power Rangers. Atramentowofioletowe humanoidy ze ślepiami i zębami. Ratuje nas łuczniczka z mieczem. Dołącza ona do drużyny i wyruszamy przez las do zamku króla. Są dwie ścieżki: krótsza i dłuższa, ale bezpieczniejsza. Po dotarciu okazuje się, że król jest chory i rozpoczyna się przygodówkowy epizod, gdzie szukamy węgla drzewnego (charcoal), żeby wyleczyć zgagę króla.
Potem odkrywamy spisek, gdzie czarodziej truciciel kontrolujący mroczne potwory chce zawładnąć królestwem, czy coś. Atakuje nas on i dwa potwory. Ciężko go zabić, ale po stłuczeniu jego pomocników ucieka. Tutaj pamięć mi się urywa, możliwe że demko się kończy.

Ciekawym faktem było to, że coś mi się w tym demku zbugowało, i potwory w ogóle mnie nie raniły. Mogłem sobie je dźgać sztyletem tura po turze aż padały. Nawet zły czarodziej padł po dziabaniu go milimetr po milimetrze, choć nie wpłynęło to na fabułę.

Jakieś pomysły?


2020-09-07 17:58:55

Odpowiedzi:

Dodaj nowy post


Zaloguj się, aby dodać swój post na forum!
Nie masz konta? załóż je!
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .:- Abandonware