Forum

Ranga 10
Gelidus
Ranga: 10
Dołączył:
2010-12-29
Szukam tytułu starej gry ala Hotline Miami

Cześć wszystkim, od ponad 8 lat szukam co jakiś czas tytułu starej naprawdę fajnej gierki na PC, która ma gameplay i mechaniki prawie że identyczne jak w grach Hotline Miami 1 i 2, gdzie chodziło się używając klawiatury a celowało, strzelało się myszką. Próbowałem różnych forów, chatu gpt, gemini i innych robocików, ale żadnych wskazówek nie dostałem, więc piszę tutaj bo wiem że jest tu dużo sentymentalistów i retro graczy takich jak ja, a być może ludzi którzy mają bardzo dobrą pamięć fotograficzną. Choć nie pamiętam czy to była pełna wersja czy demo, czy ta gra została ukończona przez devów czy została porzucona, ale pamiętam że w latach 2006-2007 kupiłem magazyn CD-Action albo Play, lub Click!, i ta gra była na płytce w zakładce, chyba bodajże gier bonusowych albo darmowych gier/dodatków coś takiego. Z tego co pamiętam to w grze było kilkanaście poziomów, a potem był napis koniec dema, lub to była wersja innego typu jakaś darmowa, że dalej nie mogłem grać i grało się od początku znowu.

W grze oczywiście mieliśmy kamerę z lotu ptaka, grafika 2D pikselowa i byliśmy jakimś super żołnierzem czy komandosem, który infiltruje bazę w celu zdobycia danych i unicestwienia wroga. Pamiętam że w fabule na 80% wrogowie to byli albo jacyś chińczycy albo japończycy, oczywiście też żołnierze. W grze trzeba było myśleć zanim się strzeli, bo wrogowie słyszeli strzał i reagowali tak jak w grze Hotline Miami czyli szli do gracza od razu, mieliśmy do dyspozycji pistolet, karabin maszynowy oraz granaty, reszty nie pamiętam za bardzo. W grze też można było strzelić by rozbić szyby i takie małe niebieskie pikselki sobie leżały potem, pamiętam że to było takie ciekawe, sama gra jest z okresu myślę na bank 2005-2007.

Jeśli chodzi o strukturę albo wygląd poziomów, to pamiętam dobrze pierwszy poziom gdzie zaczynaliśmy w jakimś większym domku drewnianym z oknami, które można było wybić właśnie strzelając lub rzucając w nie granat, szliśmy potem na południe wychodząc z domku na podwórze i strzelało się do kilku żołnierzy, szło się dalej, dość banalny poziom to był. Następne poziomy to jakiś podziemny kompleks, gdzie schodziło się na dół schodami przez korytarze z wrogami, to była jakaś tajna baza gdzie schodziliśmy na kolejne piętra i wrogowie byli bardziej agresywni. Bardzo dobrze pamiętam i jestem tego pewien że ostatni poziom to było coś takiego, że wchodziło się na poziom tajnego laboratorium na samym dole tego kompleksu, i był taki długi korytarz na początku, wokół niebiesko-białe kafelki na ścianach, a na środku tego korytarza w ścianie był panel komputerowy do zhackowania, pamiętam że trzeba było dobrze wykorzystać amunicję bo gdy zaczęliśmy hackować komputer, to zaraz z lewej i prawej strony wychodzili żołnierze i do nas strzelali, trzeba było ich zabić i dalej hackować żeby progres doszedł do 100%. Pamiętam się pociłem mocno i próbowałem to przejść kilkanaście razy i za którymś razem się udało. Jak komputer zhackowaliśmy to wrogowie przestali wychodzić i przed nami otworzyły się drzwi do tego tajnego laboratorium, pamiętam to był duży obszar z białymi kafelkami i musieliśmy pokonać jakiegoś wielkiego robota, lecz w tym momencie coś się wyświetlało że koniec darmowej wersji albo że to była próbka tej gry, coś w ten deseń. Ostatni raz grałem w to w 2007 lub 2008 roku, niestety płytka gdzieś się zagubiła lub została wyrzucona do śmietnika (dobrze nam znane porządki rodziców).

Mam nadzieję że ktoś z was grał, może pamięta jeszcze albo ma tą grę do przesłania, lub chociaż pamięta tytuł tej gry, z tego co ja pamiętam to pierwsza litera tytułu gry to chyba H i dalej coś po japońsku albo chińsku lub może nie.

Tu przesyłam obrazek jak wyglądał ten komputer w ostatnim poziomie i korytarz oraz postacie:


2026-02-11 19:21:20

Odpowiedzi:

Ranga 10
Gelidus
Ranga: 10
Dołączył:
2010-12-29
2026-05-08 13:20:52

Dzięki za sugestie wositelec1, pooglądałem gameplaye z tych gier i ten Endless War ma prawie identyczną grafikę jak w tej grze, stricte z lotu ptaka. Ta gra jest najbardziej zbliżona do tej którą właśnie szukam.

Ranga 4
wositelec1
Ranga: 4
Dołączył:
2020-11-27
2026-05-04 07:01:29

Może któraś z tych?

Assault trooper
Arnie 2 (na Amigę i PC)
Doors kickers?
Endless War - ktoś mi podał jako flashową grę, ale wątpię.

Ranga 10
Gelidus
Ranga: 10
Dołączył:
2010-12-29
2026-03-20 17:59:44

Przypomniałem sobie jeszcze że duża szansa jest na to, że gra była w magazynie CD-Action w dziale gier bonusowych na płytce, na pewno magazyn był z 2006-2007 roku, możliwe też że tytuł gry zaczynał się na literę "H" i może był jeszcze na końcu wykrzyknik "!".

Ranga 10
Gelidus
Ranga: 10
Dołączył:
2010-12-29
2026-02-11 22:02:43

Gameplay podobny jest jak w Take No Prisoners, ale grafika pikselowa bardziej zbliżona właśnie do Hotline Miami i widok stricte z lotu ptaka.

Ranga 10
Boba Fett
Ranga: 10
Dołączył:
2011-04-24
2026-02-11 20:40:24

Witam, jakbym miał strzelać, to powiedziałbym, że być może chodzi o "Take No Prisoners", ale to starsza gra z '97 r., więc nie bardzo mi się to zgadza z opisem. 

1

Dodaj nowy post


Zaloguj się, aby dodać swój post na forum!
Nie masz konta? załóż je!
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net .:- Abandonware