Mam program DOSbox i nie potrafie uruchomić Doom. Pomóżcie/
@michael5254:
"Po co brnąć w Dosa?"
Dlatego... że można!
Przepraszam, czy nie lepiej ściągnąć darmowy silnik do Dooma o nazwie ZDOOM lub GZDOOM? Wtedy on automatycznie wykrywa wady Dooma 1 i 2 oraz plutonii i TNT, a także Heretica, Hexena itd. Nie ma z tym silnikiem żadnych problemów. Na bieżąco wychodzą nowe wersje tych silników. Wszystko śmiga jak trzeba. Wersję na Dosa należy uznać za przeżytek. Doom 1 i 2 posiadał wersję na windowsa 95/98 SE, która chodziła bardzo dobrze. Po co brnąć w Dosa?
Wypakuj grę np. w c:\gry, i tam pojawi się katalog z grą doom, tak że do gry masz ścieżkę c:\gry\doom.
Uruchom DosBox i w nim wpisz:
mount c c:\gry\
c:
cd doom
install.bat
Uruchomi się instalka, w której wciskasz C na zapytanie na którym dysku ma zainstalować grę, poźniej pozostawiasz ściezkę bez zmian i czekasz jak sie zainstaluje.
Pozniej uruchomi się setup, w którym ustawiasz sterowanie i dźwięk, jako dźwięk wybierz SoundBlaster.
I poźniej wybierasz save i lauch doom czy cos podobnego, co odpali odrazu grę.
A w Doom2 wystarczy wypakowac gierkę do c:\gry, i mamy do gry ścieżkę c:\gry\doom2 i w DosBox wpisujemy:
mount c c:\gry
C:
cd doom2
doom2