Forum

Ranga 0
wandeczka
Ranga: 0
Dołączył:
2007-08-24
DOOM i DOOM2

Mam program DOSbox i nie potrafie uruchomić Doom. Pomóżcie/


2008-12-23 17:54:17

Odpowiedzi:

Ranga 7
Zgred
Ranga: 7
Dołączył:
2020-08-30
2023-05-12 01:48:16

@michael5254:

"Po co brnąć w Dosa?"

Dlatego... że można!

Ranga 4
michael5254
Ranga: 4
Dołączył:
2013-01-27
2023-05-07 20:16:11

Przepraszam, czy nie lepiej ściągnąć darmowy silnik do Dooma o nazwie ZDOOM lub GZDOOM? Wtedy on automatycznie wykrywa wady Dooma 1 i 2 oraz plutonii i TNT, a także Heretica, Hexena itd. Nie ma z tym silnikiem żadnych problemów. Na bieżąco wychodzą nowe wersje tych silników. Wszystko śmiga jak trzeba. Wersję na Dosa należy uznać za przeżytek. Doom 1 i 2 posiadał wersję na windowsa 95/98 SE, która chodziła bardzo dobrze. Po co brnąć w Dosa?

 

Ranga 10
Buttle
Ranga: 10
Dołączył:
2006-12-30
2008-12-23 18:52:59

Wypakuj grę np. w c:\gry, i tam pojawi się katalog z grą doom, tak że do gry masz ścieżkę c:\gry\doom.

Uruchom DosBox i w nim wpisz:

mount c c:\gry\
c:
cd doom
install.bat

Uruchomi się instalka, w której wciskasz C na zapytanie na którym dysku ma zainstalować grę, poźniej pozostawiasz ściezkę bez zmian i czekasz jak sie zainstaluje.

Pozniej uruchomi się setup, w którym ustawiasz sterowanie i dźwięk, jako dźwięk wybierz SoundBlaster.

I poźniej wybierasz save i lauch doom czy cos podobnego, co odpali odrazu grę.

 

A w Doom2 wystarczy wypakowac gierkę do c:\gry, i mamy do gry ścieżkę c:\gry\doom2 i w DosBox wpisujemy:

mount c c:\gry
C:
cd doom2
doom2

1

Dodaj nowy post


Zaloguj się, aby dodać swój post na forum!
Nie masz konta? załóż je!
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net .:- Abandonware