Witam akurat zachciało mi się grać w grę Vulture przypomnieć sobie stare czasy,
Niestety lecz gdy pobrałem z waszej strony grę,wypakowałem tam gdzie trzeba.
Robiłem wszystko z opisem dodawałem rejestr,odpaliłem set,gra jest na dysku C:
I się nie odpala :/ Próbowałem na wszelkie możliwe sposoby.Proszę mi jakoś pomóc w zainstalowaniu gry :/ .Słyszałem że na 64-bit Windows 7 który mam jest nie odpowiedni dla gry ":/
Kompletna bzdura. Win 7 64bit jeszcze się nadaje. Wiem co, piszę, sam przechodziłem grę kilka lat temu na starym laptopie i o dziwo udało mi się. Jednak po najmniejszej choćby zmianie settingów w grze, musiałem zaczynać od misji pierwszej. Po czymś takim właśnie, Vulture z nieznanego mi powodu nie potrafi zapamiętać postępów użytkownika w grze. Smutne i rażące. Po wejściu do katalogu z grą zobaczyłem nietypowe ustawienie dla misji 1 w notatniku podpisanym jako misja 0, która robiła za misję 1. Kto normalny to tak ustawił? TWÓRCY z Polski. Jednak grę przeszedłem i jestem z tego bardzo zadowolony. Może masz problem z kartą graficzną? Przeinstaluj sterowniki do karty łącznie z biblioteką Directx, gra wymaga wersji 7.0 conajmniej, by działać płynnie. Użyj w razie potrzeby programiku do rozwiązywania problemów z kolorami w starych grach typu Vulture o nazwie Pallette Suspender albo czegoś podobnego z opcją GLIDE czy NGLIDE. W internecie na youtubie zwłaszcza, jest pokazane, jak pisząc kilka linijek tekstu w notatniku wymusić, by gra ładowała się z właściwą paletą kolorów. Mi on bardzo pomógł np. podczas grania w Age of Empires Expansion Set na windowsie 7 ultimate x64 na lapku. Spróbuj, może ci pomoże.
U mnie ta gierka działa na Win10 64-bitowy, oczywiście z zastosowaniem zmian w pliku vulture.reg na 64-bitowy system. Więc przypuszczam że też powinna ruszyć w Win7.
W DosBoxie gry nie uruchomisz, z tego co wiem to jest dobre tylko na gry dosowe, a ta gra jest dla Windows.
A wyskakuje ci jakiś komunikat błedu? Czy czarny ekran, czy w ogóle nic się nie odpala?
Też nic nie dało :/ . Chyba że znajdziesz jakiś plik który można odpalić przez DOSBOxa
tylko takie rozwiązanie pozostaje prawdopodobnie :/
Jeżeli masz 64-bitowy system, spróbuj ściągnąć plik reg dla 64-bitowców https://stare.e-gry.net/dodatki/vulture-aka-hell-copter-pl. Rozpakować, kliknąć dwa razy na plik vulture64.reg, zatwierdzić dodanie do rejestru i spróbować uruchomić grę.