Forum

Ranga 10
rit
Ranga: 10
Dołączył:
2006-06-30
Muzyka Starych Gier

Uruchomiłem mały projekt, którego celem jest kolekcjonowanie muzyki z gier. Każdy może zgłaszać utwory, a moderatorzy mogą je akceptować lub usuwać. Co z tego wyjdzie – jeszcze nie wiem. Oceńcie sami.... ;)

https://stare.e-gry.net/muzyka


2026-02-18 16:50:34

Odpowiedzi:

Ranga 10
Gelidus
Ranga: 10
Dołączył:
2010-12-29
2026-03-30 22:19:43

Dobrze by było jeśli po wysłaniu utworów i okładki w formie obrazka, dawało by nam znać od razu czy plik okładki jest poprawny, bo wysłałem obrazek i 44 pliki muzyczne, lecz dopiero po wysłaniu ich, dało mi znać że plik obrazka jest zły, trzeba wtedy jeszcze raz wysłać nowy plik obrazka i jeszcze raz te same utwory.

Ranga 10
Gelidus
Ranga: 10
Dołączył:
2010-12-29
2026-03-30 20:29:48

Super, dzięki!

Ranga 10
rit
Ranga: 10
Dołączył:
2006-06-30
2026-03-27 21:47:07

Zobaczę co będzie się dało zrobić ;) Co do dodawania to u mnie (bo ja na Ubuntu siedzę) to dodaje tak jak masz w eksploratorze plików posortowane, jak masz sortowane po dacie lub czym innym i je zaznaczysz i przeniesiesz na stronę to tak doda w takiej kolejności, spróbuj dać tak aby były wyświetlane po tytule w menedżerze plików.

Update.

Już można układać kolejność utworów poprzez klikanie w strzałki lub przeciąganie. Można także usunąć wysłany album.

Odtwarzacz obsługuje tylko formaty MP3 i OGG - z innymi formatami występują spore problemy.

Ranga 10
Gelidus
Ranga: 10
Dołączył:
2010-12-29
2026-03-15 18:26:24

Fajnie działa ten odtwarzacz teraz, przycisk Loud jest przydatny, zapętlanie utworów.

Taka prośba do wysyłających albumy:

1. Gdy w albumie jest sporo utworów i są nazwane np. Track1, Track2, Track20 itp. to ciężko jest znaleźć z którego momentu gry to jest, najlepiej sprawdźcie jaki dokładnie jest tytuł utworu, lub jeśli jest naprawdę Track, to możecie dopisać nazwę poziomu z gry do tego.

2. Jak wysyłacie muzykę z gier na DOS, to fajnie też by było jakbyście dodawali w opisie lub w nazwie albumu jaki to format muzyki, czy to AdLib, czy Roland, lub MIDI.

3. Wpisujcie też w tytule albumu info w nawiasie, czy to wersja muzyki z PSX, czy Amiga lub PC.

@rit - a da się wysyłać utwory w formacie FLAC? Czy tylko w MP3 lub OGG?

Mocno by się przydało, żeby w edycji albumu można było przestawić kolejność utworów. Bo przykładowo wysyłam 9 utworów, a te są potem w odwróconej kolejności i nie można tego zmienić, mimo tego że są ponumerowane w nazwach plików. chodzi oto że w odtwarzaczu, wysłane utwory układają się w kolejności takiej jaka jest podana data modyfikacji/utworzenia pliku, wysłałem dwa albumy Franko i Tin Toya i utwory są wszystkie na odwrót, od końca do początku, zamiast ustawić się w numerycznej kolejności, prośba do moderacji żeby to zmienić.

Ranga 10
rit
Ranga: 10
Dołączył:
2006-06-30
2026-03-15 12:53:26

Wprowadziłem kilka zmian w odtwarzaczu, m.in.:

  • Po dodaniu albumu użytkownik może go jeszcze edytować – aż do momentu jego przyjęcia lub odrzucenia.
  • „Analizator widma” – po kliknięciu zmienia się na inny.
  • Kliknięcie w czas utworu przełącza go na odliczanie do końca.
  • Losowe wybieranie albumów lub utworów.
  • Oraz inne, mniejsze poprawki.

Jeśli zauważycie jakieś niedociągnięcia, dajcie znać!

Ranga 10
Gelidus
Ranga: 10
Dołączył:
2010-12-29
2026-03-03 20:28:19

Super by było jakbyśmy mogli dodać album do np. swojej listy albumów, tak jak się dodaje gry do listy gier.

Ranga 10
Gelidus
Ranga: 10
Dołączył:
2010-12-29
2026-02-26 20:53:30

Można zrobić jeszcze taką opcję na stronach gier, jak np. mamy stronę gry Carmageddon i zrobić odnośnik obok do albumu z tej gry, w stylu Album który przechodzi do odtwarzania tego albumu, lub dodać na stronach gier koło Dodatków nową zakładkę Albumy.
Albo dodać jeszczę statystyki przy każdym albumie, ile razy był słuchany/lub ile było jego odsłon. Fajnie jakby też można było wysyłać utwory w formacie FLAC, próbowałem ale strona nie wykryła nawet plików, tylko MP3.
Jak wysłałem pierwszy album do potwierdzenia to był jego podgląd, ale jak wysłałem drugi, to był tylko podgląd tego drugiego a podgląd pierwszego zniknął. Można jeszcze dodać w statystykach użytkowników rubrykę Oczekujące albumy, bo jak wysłałem dwa albumy do potwierdzenia, to w moich statystykach wyświetlają się teraz "Albumy: 2", czyli jako dodane, a jeszcze nie zostały dodane. Do tego można dodać zakładkę na stronie głównej "Nowe albumy", i by wyświetlało kilka ostatnich nowych albumów, tak jak robi to zakładka "Nowe gry" na głównej.
W sumie jak jeszcze klikniemy w zakładkę "Albumy" na naszym profilu, to wyświetlają się same okładki gier z albumów, dodałbym jeszcze pod nimi ich tytuły.

Ranga 10
rit
Ranga: 10
Dołączył:
2006-06-30
2026-02-26 14:55:10

Ok, moderator już może usuwać pojedyncze utwory - opcja dodana. 

Ranga 10
lukasz050792
Ranga: 10
Dołączył:
2008-12-08
2026-02-26 10:59:07
Nie kojarzę w ogóle, żeby był dodany soundtrack z Jaguara, więc możliwe, że faktycznie się nie dodał w ogóle. Wyślij jeszcze raz. I mi nie chodziło o to, że jest tylko kilka utworów, tylko o te wszystkie pozostałe dźwięki. Chodziło mi o to, że jest dodawany album, w którym jest 30 plików MP3, z czego tylko kilka melodii, a reszta to jakieś dźwięki i odgłosy.
Ranga 10
Boba Fett
Ranga: 10
Dołączył:
2011-04-24
2026-02-26 10:44:05

Ja podesłałem soundtruck z amigowskiego Jaguara XJ220 i chyba nie ukazał się w albumach albo coś przegapiłem. Tak że nie do końca rozumiem, jakimi kryteriami kieruje się moderacja. Tam raczej nie było odgłosów z gry. Były utwory z menu i z radia samochodowego. No chyba że z netem miałem coś nie tak i pliki nie załadowały się. I co to za problem, że jest "kilka utworów"? W amigowskich grach rzadko było więcej. 

1, 2, 3, >

Dodaj nowy post


Zaloguj się, aby dodać swój post na forum!
Nie masz konta? załóż je!
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net .:- Abandonware