Stone Age

Stone Age
Producent i rok wydania:
Eclipse Software Design 1992
Platforma:
Amiga
Porady:
Pobierz grę
(1.054 MB)
Gra także w wersji:
PC - Stone AgeCommodore 64 - Stone AgeAtari ST - Stone AgeGame Boy - Stone Age

Ocena: ( 0 / 10 )
12345678910

Głosów: 0 Pobrano: 13 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Stone Age: Gra 'Stone Age' Stone Age: Gra 'Stone Age' Stone Age: Gra 'Stone Age' Stone Age: Gra 'Stone Age' Stone Age: Gra 'Stone Age'

Recenzja - Kamienny Wiek

Kamienny Wiek

Życie małego dinozaura w epoce kamiennej wcale nie było proste. Czyhało na niego wiele niebezpieczeństw, jak przekonał się bohater gry Stone Age. Pewnego dnia przechadzał się on, podziwiając piękno okolicy, kiedy nagle usłyszał głośny huk i poczuł, jak drży ziemia. W przerażeniu rzucił się do panicznej ucieczki, ale było już za późno. Trzęsienie ziemi szalało jak opętane, a mimo desperackiego biegu ogromne pęknięcie w ziemi dogoniło go, tracąc grunt pod nogami...

Kiedy się ocknął, nic nie widział. Był przerażony, samotny, w nieznajomym miejscu, bez Mamy! Na szczęście udało mu się opanować panikę. Przypomniał sobie, co się stało, i zrozumiał, że znajduje się w jakichś podziemnych korytarzach. Musiał spróbować wrócić do domu przed wieczorem, żeby mama się nie zdenerwowała. Przypadkiem sięgnął do kieszeni i znalazł pięć świeczek.

"To świetnie," pomyślał, "będę miał czym oświetlić drogę!"

Musiał się pośpieszyć, bo co jakiś czas, gdy stał zbyt długo w jednej pieczarze, nadchodził przeciąg i zdmuchiwał świeczkę. Na początku wydawało mu się, że wyjście z labiryntu jaskiń nie będzie trudne, lecz szybko jego nadzieje ostygły. W dalszych jaskiniach kamienie były tak porozsypywane, że przedostanie się do wyjścia stawało się coraz trudniejsze. Musiał dobrze zastanowić się, jak chodzić po kamieniach, ruchomych platformach i teleportach, zbierając czasami klucze do otwieranych drzwi. Musiał także uważać na bloki skalne, które chwilowo go utrzymywały, ale rozsypywały się w proch, gdy tylko z nich zszedł. Czasem jedno niewłaściwe poruszenie kamieni potrafiło uniemożliwić dalszą drogę. Czasem tak długo namyślał się, jaką drogę wybrać, że świeczka gasła mu w dłoni, ale na szczęście czasem można było znaleźć dodatkowe.

Czy małemu dinozaurowi uda się znaleźć drogę do domu, zależy tylko od ciebie i twojej pomocy. Jeśli chcesz pomóc temu słodkiemu maluchowi, musisz koniecznie zagrać w grę STONE AGE. Program został bardzo starannie zrobiony. Grafika ma swój styl, bardzo dobra jest też muzyka. Ciekawym pomysłem jest tak zwana szafa grająca. Wciskając w menu gry klawisz F5 przechodzimy właśnie do niej i możemy wybrać kolejność muzyczek (jest ich osiem), jakie mają być odgrywane podczas gry, lub w ogóle wyłączyć muzykę. Z kolei klawisz F3 pozwala wpisać nam magiczne słowo, które przenosi nas na jeden z dalszych poziomów gry. Klawisz F6 zaś pozwala przejść do wyboru opcji gry, gdzie ustawia się obecność muzyki, czy podkładowy rysunek ma być wyświetlany na całym ekranie, czy tylko wewnątrz aktywnego obszaru, oraz czy bloki mają być płaskie (znacznie ułatwia to orientację). F4 pozwala nam zobaczyć listę najlepszych wyników, a F7 zmienia poziom trudności gry.

Gra nie jest bardzo trudna, lecz czasami przejście do następnej planszy wymaga sporo kombinowania. Dla tych, którzy będą mieli kłopoty z przejściem któregoś poziomu, publikujemy kompletną listę kodów. Ja jednak uważam, że przejście gry samemu jest o wiele większą frajdą.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (1) | Głosów: 1 | Odsłon: 30
2024-05-06 15:04:48
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Ranga 10
Boba Fett
Ranga: 10
Dołączył:
2011-04-24
2024-05-23 13:15:04

To gdzie opublikowaliście tę "kompletną listę kodów"?! ;) Pewnie w Secret Service.

Strona: 1

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Kamienny Wiek.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: