Słuchajcie, szukam tej gry od ładnych kilku lat.. bez skutku. Ale myślę sobie, że spróbuję jeszcze raz, może ktoś jakimś cudem skojarzy?
Rok: grałam w okolicach 2000-2004, ale gra wydaje mi się, że była starsza
Skąd? : na pewno z jakiegoś czasopisma i na pewno była to wersja demonstracyjna
Rodzaj: RPG albo cRPG, widok izometryczny
Detale: gierka słaba graficznie, jakością grafiki porównywalna do pierwszej części Baldur Gate, może nawet gorsza..
Cechy: jak to w rpg bywa.. wybierasz postać, masz do wyboru chyba płeć, na początku gry ubierasz postać w jakieś gotyckie fatałaszki, m.in. zapamiętałam skóry i kawałki futra, uzbrajasz postać w pierwszą prymitywną broń i była to jakaś pałka, taką wyszykowaną postać widzisz w oknie postaci.. gra zaczynała się w jakiejś wiosce w której na środku mapy była drewniana chata. Jak się do niej wlazło – to można było kupić sobie nowe rzeczy. Mapa odkrywała się podczas chodzenia postacią, postać chodziła dość charakterystycznie.. tak jakby bokiem, sztywno, jakby bez animacji (?), podczas chodzenia słychać było kroki postaci, takie tuptanie. :) Za chatką była jakaś woda wzdłuż której siedziało od groma goblinów. Normalne, małe zielone gobliny. Można je było wyrżnąć i wylatywała z nich kasa. ^^ Postać zbierała też jakieś jagódki, owoce.. czerwone kulki, które chyba przywracały mu życie (?) - można je było opchnąć a rosły zazwyczaj tam, gdzie kręciły się te gobliny. Co jeszcze kręciło się po mapie nie wiem – bo bałam się iść dalej. :-)
No i pytanie.. co to mogło być.. :)
michael, dzięki za listę do sprawdzenia, wieczorem usiądę do tego porządniej i przejrzę.. :) na pierwszy rzut oka - najbardziej zbliżona jest gra Faery Tale Adventure, w sensie: pod względem grafiki i gdyby zmiksować ją z "Dispel" (z klimatem) - byłoby to coś bardzo podobnego. Patrząc na to Faery Tale, doszłam też do wniosku, że to miało właśnie taką kolorystykę, tj. trawa była jaskrawa, kolory żywe etc. Ciągle brakuje mi jednak goblinów, które rozmnażają się w pobliżu czerwonych owoców.. te czerwone owoce (mówiłam na to "wisienki" ;)), były tak charakterystyczne, że po nich rozpoznałabym moją grę natychmiast. :))
Tu masz trochę Rpgów, może to któryś z nich?
Faery Tale Adventure
Faery Tale Adventure 2: Halls of the Dead
Forgotten Realms: Unlimited Adventures
Fountain of Dreams
Icarus: Sanctuary of the Gods
Disciples of Steel
Final Fantasy?
Fable?
maybe Fallout część 1?
Ami, jak wspomniałaś o goblinach to na myśl mi przyszła gra Shadowflare, od groma jasnego tam goblinów w 1 epizodzie, ale akcję zaczynamy na zamku, nie pamiętam nazwy, a nie od drewnianej chatki.
Nie znalazłam.. :/ Najbardziej pasowałby "Dispel", ale za dużo tam animacji podczas ruchu postaci, moja postać - poruszała się sztywno jak pionek. :) doszłam jednak do pewności, że miałam to demo z niemieckiego magazynu "PC GAMES"... i od jakiegoś czasu, przeglądam to co znajdę w internecie (obrazy płyt etc).. może w końcu trafię...
Znalazłaś już może? Jeśli nie to sprawdź te tytuły, choć wątpię bo albo nie były to dema, albo nie były w czasopiśmie :/
Homeland: the Stone of Night
Nethergate
Clans
Dispel
W demach nie szukaj :D
powiem tak. Na pewno było to freeware. A rocznik wina ok. 2010.