1000 Miglia

1000 Miglia
Producent i rok wydania:
Simulmondo 1992
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(0.994 MB)
Gra także w wersji:
Amiga - 1000 MigliaMAME - 1000 MigliaCommodore 64 - 1000 Miglia

Ocena: ( 7.38 / 10 )
12345678910

Głosów: 8 Pobrano: 168 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Gra wyścigowa, w której gracz kieruje samochodem i rywalizuje z innymi kierowcami na trasie z Włoch do Rzymu.
1000 Miglia:  1000 Miglia: Widok podczas jazdy. 1000 Miglia:

Recenzja - Tysiąc mil: 1600 KM!

Tysiąc mil: 1600 KM!

1000 MigliaJeden rzut oka na ładne opakowanie w stylu lat 30. powie Ci, że to zdecydowanie nie jest standardowa gra wyścigowa. Mimo że wykorzystuje podstawy stylu gry, który pojawił się w takich tytułach jak Out Run, Lotus 2 czy tegoroczny Jaguar XJ220, to nie jest to gra typu arcade. Ludzie, którzy kupują tę grę, nie będą przejmować się tym, że jest o wiele wolniejsza niż niemal każda porównywalna gra wyścigowa (i jest), ani że brakuje jej takich przyjemności jak zróżnicowany ruch drogowy czy piękne krajobrazy (czego jej brakuje), ale będą zaniepokojeni jej historyczną autentycznością, klimatem i techniczną dokładnością.

W grze są problemy z jej logiką. Otóż prawdziwe Mille Miglia to tysiąc milowy wyścig uliczny, który odbywał się etapami w całych Włoszech (Mille Miglia oznacza tysiąc mil), dlatego gra jest podzielona na etapy, niektóre to włoskie drogi wiejskie, niektóre pokryte śniegiem górskie ścieżki itp., a po dotarciu do odpowiedniego miasta otrzymujesz miasto cyfrowo zrekonstruowane. Przed startem otrzymujesz wybór zapasowych przedmiotów, które biorąc ze sobą są bardzo ważne – w Mille Miglia nie było praktycznie żadnego zaplecza technicznego, które pomogłoby zmienić opony, a jeśli nie byłeś w stanie sam naprawić szkód, jakie mógł ponieść samochód, to szanse na dalszy udział w wyścigu były niewielkie. Gra więc w irytujący sposób przerywa akcję jazdy w regularnych odstępach czasu za pomocą Ekranu problemów, który mówi, co poszło nie tak z samochodem i ile czasu straciłeś na naprawę. W teorii to rozsądny pomysł, ale gdy zacząłem grać, okazało się to niezwykle irytujące. Co 40 sekund wyścig się zawieszał, gra ładowała komunikat, że zablokowałem koło i zajmie to około 15 minut na naprawę, a następnie wracała do akcji tam, gdzie przerwano – bez żadnego widocznego powodu.

Zjechałem z drogi, przejechałem przez dom i dwa drzewa, a następnie wróciłem na drogę, a czasami gra nawet tego nie zauważała, ale jechałem po prostu bezpiecznie po środku drogi przez chwilę, i o nie! Znowu odkręciło się koło. Więc co to oznacza? Jeśli lubisz szybkie gry wyścigowe, to nie dla Ciebie. Jeśli lubisz strategie wyścigowe dla dorosłych, zachowaj ostrożność, nie ufam w pełni statystykom i logice tej gry. Jeśli jednak pasjonujesz się samochodami z lat 30. i masz bardzo niski próg frustracji, to ta gra może być dla Ciebie.

 

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 48
2023-04-11 14:40:01
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Tysiąc mil: 1600 KM!.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: