Alien Nations

Alien Nations
Producent i rok wydania:
neo Software Produktions GmbH 2000
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(172.903 MB)
Zobacz także:
Alien Nations 2

Ocena: ( 8.86 / 10 )
12345678910

Głosów: 7 Pobrano: 143 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Pełna polska wersja językowa.

aka. Amazons & Aliens, Die Völker
Alien Nations:  Alien Nations:  Alien Nations:  Alien Nations:  Alien Nations:
Kod/Tips: Wpisz podczas gry: • MAGICEYE - odkrywa mapę • LOLLY - max. lizaków JUICE - max. grzybowego soku • CHOCO - max. czekolady •... Więcej >>>

Recenzja - Obce Narody

Obce Narody

Alien Nations na pierwszy rzut oka wydaje się być grą strategiczną, ale odróżnia się od swoich poprzedników i ogólnie przyjętego sposobu działania w tej kategorii. W Alien Nations stajesz się panem losu trzech ras, które są całkowicie różne i skazane na życie na tej samej planecie. Będziesz musiał prowadzić trzy różne rasy, w tym Pimmons, małych hodowców grzybów, którzy wolą upijać się sokiem, który z nich wyciskają, niż rozwijać swoje narody. Amazonki, dzikie wojowniczki skoncentrowane na miłości do natury i ładzie. Na końcu Sajikis, palacze robaków, których głównym zmartwieniem jest unicestwienie każdej innej formy życia, aby zapewnić sobie pełną kontrolę nad wszystkimi źródłami żywności. Musisz więc wybrać jedną z tych trzech jednostek i prowadzić ją do spokojnego i pomyślnego życia lub do ekspansji kosztem innych, ale szanując cechy i potrzeby swoich małych podopiecznych. Musisz rozwijać narody, które w pewnym momencie są skazane na zagładę. Budynki, które będziesz musiał zbudować, są identyczne dla każdej rasy. Podobnie jednostki spełniają absolutnie podobne funkcje. Hodujemy kakao zamiast robaków i grzyby zamiast kakaowca...  to niewiele nowości i innowacji. Jednak trzeba przyznać, że całkowicie różny profil każdej kasty jest interesujący i szkoda, że nie jest on bardziej rozwinięty. Z drugiej strony, różnorodność jest bardziej widoczna na poziomie strategicznym, ponieważ wybierasz, czy chcesz rozwijać się w trybie handlu, dyplomacji, czy po prostu w trybie: "Zabijam wszystko, co się rusza!"

Jeśli chodzi o możliwości gry, to jest funkcja gry wieloosobowej pozwalająca na grę sieciową i przez Internet tylko dla trzech graczy. Interfejs jest bardzo przyjemny - prosty, ale i skuteczny, łatwo się po nim poruszać i szybko można stać się mistrzem zarządzania wszystkimi czynnikami. Całość daje grze dobry gameplay i zapewnia wystarczającą ilość różnorodności i stopniowości, aby nie zniechęcić gracza już na początkowych poziomach. Grafika jest całkiem przyzwoita i nadaje grze całkowicie sympatycznego charakteru. Są one nawet w pewnym sensie relaksujące! Zoom jest skuteczny i pozwala szybko zorientować się w sytuacji swojego narodu lub w trwających walkach. Jeśli chodzi o dźwięk, to jest on lekki i naiwny, ale brakuje mu zdecydowanie różnorodności. 

Alien Nations jest oryginalną i sympatyczną grą, która wydaje się być skierowana do bardzo młodej publiczności, gdyby nie fakt, że jest tak skomplikowana. Tryb zarządzania, który na początku może być zdezorientujący, szybko staje się przyjemnością i nadaje grze bardzo przyjemny charakter. Jednak warto zauważyć, że trzy rasy, tak różne w scenariuszu, nie są takie różne w rzeczywistości gry i w jednostkach, które im przynależą.

Ogólnie rzecz biorąc, Alien Nations to dobra gra, która oferuje długie godziny zabawy. Pomimo pewnych wad, takich jak brak różnic między rasami, gra ma solidny gameplay, przyjemną grafikę i intuicyjny interfejs. Dla miłośników strategii godna uwagi.

Alien Nations

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 131
2023-04-16 18:31:53
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Obce Narody.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: