Allied General

Allied General
Producent i rok wydania:
SSI 1995
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(139.484 MB)
Zobacz także:
Panzer GeneralPanzer General 2Panzer General III: Scorched EarthFantasy GeneralPacific GeneralPeople's General

Ocena: ( 8 / 10 )
12345678910

Głosów: 4 Pobrano: 52 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Allied General:  Allied General:  Allied General:  Allied General:  Allied General:

Recenzja - Alied General

Alied General

Świat Drugiej Wojny Światowej widziany z perspektywy mapy podzielonej na sześciokąty. W grze wcielamy się w postać generała jednej z wlaczących stron. W pojedynczych scenriusza może to być generał sowiecki, brytyjski, amerykański lub niemiecki. W przypadku kampmanii mamy do dyspozycji jedynie aliantów.

Gracz ma może jedynie zajmować się warstwą taktyczną wojny. Nie ma bezpośredniego wpływu na strategię. Jeśli wygra swoja bitwą naczelne dowództwo przeniesie go do kolejnego historycznego scenariusza w kampanii. Jeśli przegra to albo rozegra kolejną bitwę albo sztab mu podziękuje i kampania się zakończy. Zwycięstwa są dwóch rodzajów: decydujące (major) i marginalne (minor). Oczywiście za każde z nich gracz jest odpowiednio wynagradzany oraz wpływają one na przebieg rozgrywki. Czasami decydujące zwycięstwa dają dostęp do dodatkowego scenariusza a czasami coś nas omija.

W grze walutą jest prestiż, który zarabiamy zwyciężając w kolejnych scenriuszach kampanii ale również zdobywając miejsca na mapie w trakcie rozgrywki. Punkty te mozna potem wymienić na ulepszanie posiadanych jednostek (wymnieniając posiadany przez nich sprzęt na nowszy) lub przez zażyczenie sobie w dowództwie nowych oddziałów.

Sprzęt, który otrzymujemy w grze odpowiada historycznym pojazdom i jednostkom bojowym. W każdej z bitew kampanii gracz ma do dyspozycji jednostki core (przechodzą wraz graczem do kolejnych scenariuszy i zachowują swoje doświadczenie bojowe oraz auxiulary, które odchodzą po zakończeniu danej bitwy. O ile należy niedopuścić do ginięcią jednostki core, to reszta może ginąć bez większych konsekwencji.

Jednostki oddane do dyspozycji gracza należą do kilku kategorii:
Piechota - podstawowe i najtańsze jednostki. Niektóre posiadają bardzo cenne specjalizacje typu budowanie mostów w miejscu postoju (inżynierowie) lub lądowanie bez lotniska (spadochroniarze). Do szybkiego poruszania w większości wymagają zakupu pojazdów, choć na przykład kawaleria porusza się szybko sama

Czołgi - najważniejsze jednostki w grze. Służą do niszczenia wszystkie co nie ufortyfikowało się w mieście. Są szybkie i świetnie radzą sobie z każdym przeciwnikiem poza altylerią przeciwpancerną.

Artyleria przeciwpacerna (AT) - tania broń do zatrzymywania czołgów. Może być samobieżna i wtedy działa podobnie do człogów.

Artyleria - ostrzeliwuje jednostki na odlegość, czyli bez strat własnych. Ostrzelany cel zmniejsza swoje uforytyfikowanie o 1. Dodatkowo, jeśli stoi obok innej atakowanej z ziemi jednostki, to prowadzi ogień defensywny w jej obronie.

Artyleria przecilotnicza (AD) - potrafi atakować samoloty w powietrzu. Dodatkowo, jeśli stoi obok innej atakowanej z powietrza jednostki, to prowadzi ogień defensywny w jej obronie.

Zwiad - pojazdy słabo opancerzone, ale szybkie i z większym zasięgiem widzenia.

Bombowce - latająca altyleria. Jak wszystkie samoloty mogą znajdować na jedym heksie z jednostką lądową lub morską. Atakują jedynie pole pod sobą.

Myśliwce - służą do niszczenia wrogich samolotów. Jak wszystkie samoloty mogą znajdować na jedym heksie z jednostką lądową lub morską. Atakują w powietrzu tylko sąsiednie pole a jednostkę lądową jedynie pole pod sobą.


 

Autor: MarDeb
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 29
2020-04-18 21:15:37
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Alied General.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: