Apprentice II: The Knight's Move

Apprentice II: The Knight's Move
Producent i rok wydania:
Herculean Effort Productions 2004
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(42.38 MB)
Zobacz także:
Apprentice Deluxe

Ocena: ( 0 / 10 )
12345678910

Głosów: 0 Pobrano: 4 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Apprentice II: The Knight's Move:  Apprentice II: The Knight's Move:  Apprentice II: The Knight's Move:  Apprentice II: The Knight's Move:  Apprentice II: The Knight's Move:

Recenzja - Ruch Rycerza

Ruch Rycerza

W Apprentice II: The Knight's Move rozpoczynasz akcję w dobrze skomponowanym i dźwiękowo ujętym wstępem, w którym słyszysz od mocno pijanego mężczyzny, w jak opłakanym stanie znajduje się cała twoja wioska. Można zauważyć, że większość budynków została mocno zniszczona przez pożary, a kilku ostatnich mieszkańców przemierza ulice, unikając schwytań ze strony złego lorda Ironcrow. Pijany mężczyzna w końcu zwraca się do doświadczonego maga, który ma swoją skromną wieżyczkę na szczycie wzgórza, po ostateczne rozwiązanie. Niestety, zanim zdążył dokładnie opowiedzieć swoją historię, zapada w sen z powodu nadmiernego spożycia alkoholu. Wkrótce potem, czarodziej i jego uczeń zostają zaskoczeni przez przybycie głównego wroga, lorda Ironcrow. Jego celem jest zwerbowanie młodego czarodzieja, Piba, do swojej armii, na co jednak nie zamierza zezwolić nauczyciel. Główny złoczyńca opuszcza miejsce, obiecując powrót w przyszłości. Po tym nieprzyjemnym przeżyciu, które obu wyrwało z spokojnego snu, wracają do swoich łóżek, kontynuując to, czym zajmowali się wcześniej.

Kiedy pierwsze promienie słońca pojawiają się za oknem, młody uczeń budzi się, a ty przejmujesz kontrolę nad jego kolejnymi krokami. Na początku masz wątpliwości, czy wydarzenia z poprzedniej nocy były tylko snem - twój nauczyciel jednak utwierdza cię w przekonaniu, że była to rzeczywistość, niestety. Twoim jedynym celem jest stać się czarodziejem, zaczynając od zwykłego ucznia magii, co oczywiście nie będzie łatwe. Aby tego dokonać, musisz wykonać trzy skomplikowane zadania, które zostały ci powierzone. Zbierasz więc wszystko, co niezbędne, i wyruszasz w stronę wioski. Poza nią możesz odwiedzić kilka innych miejsc, a poruszanie się między nimi zapewnia mapa, na której prostym kliknięciem wybierasz swoje kolejne miejsce docelowe. Ponieważ to klasyczna przygoda typu point-and-click, większość niezbędnych działań wykonuje się za pomocą myszki. Gdy wskaźnik myszy najedzie na obiekt, możesz go zbadać, podnieść lub użyć, a przełączanie między dostępnymi czynnościami odbywa się za pomocą prawego przycisku.

Pod względem technicznym nie można mieć wiele zastrzeżeń. Apprentice to dwuwymiarowa przygoda, ale może pochwalić się doskonale narysowanymi lokalizacjami i niemal doskonałym dźwiękiem. Głównym atutem gry, który cię wciągnie, jest stopniowe rozwijanie się historii, którą odkrywasz poprzez obszerne dialogi między postaciami. Wszystkie te długie dialogi od czasu do czasu ożywiają humoryzujące epizody, które pojawiają się sporadycznie, ale mimo powagi fabuły są subtelnie wplecione i doskonale pasują do danej sytuacji. Ogólnie rzecz biorąc, ta gra jest udanym projektem pod każdym względem i żaden miłośnik przygód nie powinien jej przegapić.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 78
2023-05-24 09:12:50
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Ruch Rycerza.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: