Colonization (PL)

Colonization (PL)
Producent i rok wydania:
Microprose 1994
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(3.371 MB)
Gra także w wersji:
Amiga - Colonization (PL)
Zobacz także:
Colonization

Ocena: ( 9.65 / 10 )
12345678910

Głosów: 20 Pobrano: 489 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Sid Meier's Colonization: Create A New Nation, Sid Meier's Colonization: Erschaffen Sie eine neue Nation.
Colonization (PL):  Colonization (PL):  Colonization (PL):  Colonization (PL):  Colonization (PL):
Kod/Tips: W trakcie rozgrywki trzymająć wciśnięty ALT wpisz win. Pojawi się dodatkowe menu Cheat z wieloma upcjami ułatwiającymi grę. Na przykład ALT+F4 daje... Więcej >>>

Recenzja - Kolonizuj z Colonization

Kolonizuj z Colonization

Zostań dowódcą wyprawy w nieznane. Wybierz jedną z nacji: walczących z tubylcami Hiszpanów, współpracujących z Indianami Francuzów, nastawionych na handel Holendrów lub szukających spokoju religijnego Anglików. Pod swoją komendę dostaniesz oddział pionierów mogą budować drogi i wycinać lasy oraz oddział wojskowy  a także mały okręt.  W zależności od wybranej narodowości te trzy jednostki będą się nieznacznie różnić. Hiszpański żołnierz będzie weteranem i będzie walczył z siłą 3 zamiast 2 punktów. Francuski pionier będzie specjalistą, który wszystko wykona szybciej i dostarczy więcej drewna z wycinki. Holenderski będzie mógł przewieść dwa razy więcej towarów. Anglicy pozostaną ze standardowymi jednostkami, ale za to szybciej będą im przybywać nowi osadnicy. I według mnie to jest najlepszy wybór na początek. Drugiem są Holendrzy, bo pierwszych zarobionych pieniędzy nie trzeba będzie wydawać na lepszy statek.


Tak czy inaczej  zaczynamy w 1492 i musimy płynąć na zachód w poszukiwaniu lądu. Na mapie Nowy Świat, będzie on dość blisko. Na generowanych losowo dotarcie do niego może zająć kilka kolejek. Po wylądowaniu można założyć pierwszą osadę lub dwie. Zależy to od tego, co chcemy zrobić z wojskiem. Czy łupić nim Indian, czy poszukiwać zaginionych skarbów, czy przejmować siłą kolonie innych graczy. Można też kazać im złożyć broń do magazynów i założyć kolejną osadę.  Zamiast wynalazków pozyskujemy Ojców Założycieli, którzy dają nam różne bonusy do rozwoju. Dochodzą do nas nowi osadnicy a czasami rodzą się nowi (jeśli zbierzemy wystarczająco dużo żywności). Na koniec wywołujemy rewolucję a kraj macierzysty przysyła z tego powodu ekspedycję karną. Kto ją pokona - wygrywa.

Zobacz także:
Colonization

Autor: MarDeb
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 97
2020-04-23 18:00:55
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Kolonizuj z Colonization.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: