Curse of Enchantia

Curse of Enchantia
Producent i rok wydania:
Core Design, Ltd. 1992
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(5.178 MB)
Gra także w wersji:
Amiga - Curse of Enchantia

Ocena: ( 8 / 10 )
12345678910

Głosów: 6 Pobrano: 68 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Curse of Enchantia:  Curse of Enchantia:  Curse of Enchantia:

Recenzja - Klątwa Enchantia

Klątwa Enchantia

Curse of EnchantiaDosyć stary i mało u nas znany adventure. Legenda gry opowiada o złej wiedźmie, która uwięziła nie tylko cały świat, ale również młodego bohatera o dźwięczym imieniu Brad. Chłopak wkurza się i postanawia zwiać czarownicy, przy okazji odwiedzając, jak zachwalali autorzy, 150 miejsc i wybawiając nas wszystkich.

Sposób sterowania Bradem jest prawie taki sam, jak w każdej prawie w każdej przygodówce. Bohater chodzi tam, gdzie mu klikniemy a "przepastne" menu otwiera się po wciśnięciu prawego klawisza myszy. Przyzwyczajenie się do takiej obsługi wymaga sporo czasu głównie dlatego, że część ikon w menu jest nieczytelna i nie wiadomo do czego konkretnie służy. Czasem dochodzi do tego, że w niektórych miejscach trzeba się bawić w wydawanie wszystkich możliwych rozkazów.

Akcja gry jest jak najbardziej liniowa - rozwiązujemy zagadki dotyczące najbliższej przyszłości i rzadko kiedy posiadamy więcej niż 6-7 przedmiotów, których i tak nie ma gdzie wetknąć. Właściwie dopiero w pieczarach pod zamkiem wiedźmy napotykamy na kilkanaście połączonych ze sobą komnat, gdzie liczba możliwych rozkazów przekracza 50.

Bardzo podobała mi się muzyka, szybkość poruszania się postaci oraz lekko "awangardowa" grafika. Niestety - nieczytelność ikon mocno utrudnia i tak już mocno zapętloną zabawę.

Autor: MPEK
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 905
2011-04-17 15:20:55
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Klątwa Enchantia.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: