Dx-Ball

Dx-Ball
Producent i rok wydania:
Michael P. Welch 1996
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(0.788 MB)
Zobacz także:
DX-Ball 2

Ocena: ( 8.14 / 10 )
12345678910

Głosów: 14 Pobrano: 191 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Gra zręcznościowa, w której gracz steruje platformą, odbijającą piłkę i niszczącą bloki na planszy.
Dx-Ball: Wybuchowe klocki. Dx-Ball: Jedna z pierwszych plansz.
Kod/Tips: Na tytułowym ekranie wykonaj: [Ctrl] + [F1] - edytor Podczas gry: [Ctrl] + [F1] - normalne łapki, [Ctrl] + [F2] - brak łapek, [Ctrl] + [F3]... Więcej >>>

Recenzja - DX-Ball: odbijanie piłki

DX-Ball: odbijanie piłki

DX-BallDX-Ball to klasyczna gra arkanoid, czyli odmiana gry w stylu odbijania piłki. Gra jest popularna i szeroko rozpowszechniona. DX-Ball wzbogacił oryginalny pomysł gry o wiele unikalnych cech, co zapewniło mu miejsce w sercach wielu graczy. Według twórcy, gra opiera się na popularnej grze Megaball na komputerach Amiga.

Rozgrywka jest dobrze przemyślana i prosta. W odróżnieniu od wielu innych przedstawicieli gatunku, DX-Ball nie utrudnia kontroli piłki, a ruch myszy steruje paletką. Paletka porusza się płynnie, ale jednocześnie szybko, dzięki czemu łatwo jest złapać piłkę nawet przy dużej prędkości. Zestaw bloków jest standardowy i obejmuje zarówno proste, jak i niezniszczalne, niewidzialne i nawet wybuchające cegły. Wśród okresowo wypadających nagród są zarówno typowe (zwiększenie liczby piłek, dodatkowe życie), jak i dość nietypowe. Na przykład jeden z bonusów sprawia, że wszystkie pozostałe bloki na poziomie spadają o jedną linię za każdym razem, gdy piłka dotyka paletki. Jest to przydatne, jeśli do zakończenia poziomu pozostała tylko ostatnia grupa bloków uwięzionych gdzieś u góry. Ponadto, DX-Ball oryginalnie rozwiązał problem ostatniego bloku na poziomie - sytuacji bardzo irytującej i szkodliwej dla nerwów. Po pewnym czasie bezskutecznych prób trafienia w figurę w grze słychać dźwięk przypominający burczenie transformatora - najpierw cichy, ale szybko narastający. Gdy dźwięk osiągnie swój szczyt, z jakiegoś miejsca poza ekranem wybucha na ostatni blok wyładowanie elektryczne, a poziom natychmiast się kończy. Proste i gustowne.

DX-Ball

DX-Ball posiada kilka wad, jednak ogólnie pozostawia pozytywne wrażenie. Pierwszą z nich jest mechanika przyspieszania piłki, która wywołuje pewne nieporozumienie. Często piłka przyspiesza o 1,5-2 razy, co jest trudne do wytłumaczenia z jakiejkolwiek logicznej perspektywy i nie wygląda zbyt estetycznie. Prawdopodobnie taki sposób działania piłki był zamierzony jako próba utrudnienia gry, ale wygląda to dość dziwnie. Drugą wadą jest monotonna czarna plansza, która niezmiennie towarzyszy nam na wszystkich poziomach. Chociaż gra jest dobrze wykonana pod względem wizualnym, takie podejście do tła jest szybko nudne dla gracza. Trzecią wadą jest brak muzyki w tle. Gra posiada różnorodne i przyjemne dźwięki, ale brak muzyki jest bardzo irytujący i nieprzyjemny (ale zawsze możemy puścić swoją muzykę).

Mimo tych wad, gra jest ciekawa i przede wszystkim dość trudna. Przed pokonaniem pięćdziesięciu dostępnych poziomów minie sporo czasu. Jeśli gra jest już Ci dobrze znana, zalecamy zwrócenie uwagi na jej poprawione i ulepszone kontynuacje - DX-Ball 2.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 76
2023-04-09 10:58:14
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji DX-Ball: odbijanie piłki.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: