Earthworm Jim

Earthworm Jim
Producent i rok wydania:
Shiny Entertainment 1995
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(6.663 MB)
Gra także w wersji:
Nintendo SNES - Earthworm JimGame Boy - Earthworm Jim
Zobacz także:
Earthworm Jim 2Earthworm Jim 3D

Ocena: ( 9 / 10 )
12345678910

Głosów: 6 Pobrano: 54 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Earthworm Jim:  Earthworm Jim:
Kod/Tips: ITSAWONDERFUL - dodatkowe życie POPQUIZHOTSHOT - 1000 sztuk amunicji ONANDONANDON - maksymalna liczba kontynuacji SLAUGHTERHOUSE - dostęp do... Więcej >>>

Recenzja - Dżdżownica Jim

Dżdżownica Jim

Earthworm Jim - coverFabuła gry jest dość prosta - statek kosmiczny obcych rozbija się na ziemi. Robak, który jest tytułowym bohaterem, cudem przeżywa i zdobywa niesamowity strój, który nadaje mu supermoce. Nasz niezwykły bohater postanawia ruszyć na ratunek porwanej księżniczce. I to właśnie stanowi zalążek całej historii.

Earthworm Jim to klasyczna platformówka 2D, gdzie naszym zadaniem jest skakanie i strzelanie. Jim potrafi skakać, używać swojej głowy robaka do krótkotrwałego unoszenia się w powietrzu i chwytania się różnych obiektów, takich jak haki czy łby jeleni. Może też używać swojej głowy jako bicz do atakowania przeciwników, strzelać z futurystycznego pistoletu plazmowego oraz zbierać bonusy i zdrowie. Rozgrywka jest szybka i szalona, a skoki stanowią największe wyzwanie. Niestety, sterowanie nie jest najlepsze. Precyzja poruszania się postaci nie jest na poziomie, który można by oczekiwać w platformówkach, przez co często tracimy równowagę i spadamy z platform. Sam Jim nie jest mistrzem parkouru, chociaż czasem musi wykonać niemożliwe akrobacje. Spodziewaj się więc wielu momentów frustracji, zwłaszcza po przejściu kilku pierwszych poziomów, kiedy gra staje się trudniejsza.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, muzyka tym razem nie jest wyjątkowa, ale grafika i dźwięk są dokładnie tam, gdzie powinny być. Tło graficzne każdego poziomu zawsze jest silnie odmienne od poprzedniego. Po ukończeniu każdego poziomu gra, podobnie jak w przypadku Pitfalla, zapisuje się automatycznie, co na pewno jest mile widzianą zmianą w porównaniu do nieustannego rozpoczynania gry od początku.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 316
2023-07-05 07:52:28
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Dżdżownica Jim.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: