Ford Simulator 5.0

Ford Simulator 5.0
Producent i rok wydania:
The SoftAd Group 1994
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(1.207 MB)
Zobacz także:
Ford SimulatorFord Simulator 2Ford Simulator 3Ford Simulator 6.0

Ocena: ( 7.38 / 10 )
12345678910

Głosów: 8 Pobrano: 146 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Ostatnia odsłona symulatora jazdy samochodem marki Ford, w której gracz może przetestować najnowsze modele samochodów tej marki.
Ford Simulator 5.0:  Ford Simulator 5.0:  Ford Simulator 5.0:  Ford Simulator 5.0:

Recenzja - Reklamowy Ford

Reklamowy Ford

Piąta gra z serii symulatorów wyścigowych finansowanych przez firmę Ford w celu przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów do swoich produktów.

Jeśli mówić szczerze i otwarcie, to jedyną grą z całej serii, która mi się podoba jest druga część, w której mimo oczywistych wad była "żyłą twórczą". Ta sama gra niestety jest dość jednostajna, nudna i wypełniona zupełnie niepotrzebną dla gracza informacją dla konsumentów, wykresami zysków firmy Ford za ostatnie (w momencie wydania gry) lata i innymi bzdurami. Co prawda interesującym jest to, że przed startem można podziwiać wówczas istniejące pojazdy w kolorze i przeczytać ich specyfikacje techniczne.

Ford Simulator 5.0W grze są tylko dwa poziomy trudności, a różnica między nimi nie jest zbyt duża; po wybraniu tego poziomu można wybrać jeden z piętnastu samochodów Ford do gry, ale ta decyzja praktycznie nie ma wpływu na grę. Trasa w grze jest tylko jedna, choć solidna, i kiedy pamiętasz, ile ich było w tej samej drugiej części, robi się smutno; zadaniem na niej jest dotarcie do punktu kontrolnego tak szybko, jak to możliwe.

W grze jest policja, a jeśli przekroczysz prędkość na określonym odcinku, otrzymasz mandat; jeśli otrzymasz trzy mandaty, gra się kończy. Tutaj jest również możliwość uszkodzenia swojego samochodu - musisz uderzyć w coś cztery razy. Można uderzać nie tylko w stałe przeszkody, ale również w niebieską ciężarówkę, która czasami pojawia się na drodze. Paliwo w grze jest ograniczone, musisz kupować je na stacjach benzynowych (pieniądze w grze otrzymujesz po prostu za granie); po zatankowaniu zawsze pozostaje ci jeden dolar, który można wydać na cukierki, lub można kupić przydatną mapę terenu, która pomoże ci lepiej zorientować się na torze.

Graficznie gra wygląda oczywiście dużo lepiej niż poprzednie części - jasna i stosunkowo szczegółowa rysunkowa grafika, chociaż obiektów na torze jest bardzo mało. Jedynym efektem specjalnym jest kreskówkowa eksplozja samochodu w postaci "białej gwiazdki". Jednak twarze tych samych policjantów są nieźle narysowane. Sterowanie jest dość proste, nie ma wskazówek na realizm.

Wnioskując - ta gra ledwo zasługuje na średnią ocenę, ale trudno oczekiwać więcej od takiego produktu reklamowego. Istnieje jednak ogromna ilość innych (w tym znacznie starszych) gier wyścigowych, które przewyższają ją pod każdym względem, a nawet w ramach serii istnieje co najmniej jedna część (druga), która jest wielokrotnie ciekawsza. Dlatego tę grę można polecić tylko najzagorzalszym fanom absolutnie każdej wyścigówki.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 31
2023-04-13 20:42:48
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Reklamowy Ford.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: