Klik & Play

Klik & Play
Producent i rok wydania:
Europress Software 1994
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(29.486 MB)

Ocena: ( 8.5 / 10 )
12345678910

Głosów: 4 Pobrano: 32 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Program w postaci obrazu płyty ISO. Testowane działanie na: VirtualPC

Recenzja - Kliknij i Graj

Kliknij i Graj

Klik & Play pozwala na tworzenie dowolnej gry 2D, czy to łamigłówki, gry platformowe, arkadowe, wyścigowe itp., przez "umieszczenie" tła, a następnie obiektów na tym tle i określenie ich zachowania. Absolutnie nie jest wymagana żadna wiedza programistyczna. Jeśli potrafisz kliknąć w okno i rozpoznać górę od dołu, możesz stworzyć grę! Genialna zasada polega na wyborze spośród dostępnych opcji w momencie, gdy zdarzenie ma miejsce na ekranie. Na przykład, jeśli obiekt wychodzi poza obszar reprezentowany przez ekran lub zderza się z innym obiektem, animacja się zatrzymuje, a pojawia się okno dialogowe. Okno to proponuje różne możliwości oferowane przez program. Obiekt może odbijać się, zniknąć, uderzać w inny obiekt, działać bardziej zaawansowanie, a nawet wywoływać serię różnych sekwencji. Wystarczy zaakceptować wybór, przypisać dźwięk do działania, jeśli się tego życzy, i animacja trwa do następnego zdarzenia. Kiedy uznamy, że gra jest skończona, możemy po prostu w nią zagrać...

Gdy zaczynamy tworzyć za pomocą Klik & Play, zaczynamy od storyboardu. To tutaj wybieramy, ile będzie plansz w grze i nadajemy im tytuł i/lub hasło. To tutaj także później definiujemy dodanie nowej planszy, obrazu lub animacji. Po wybraniu wszystkich tych możliwości, są dwie różne metody tworzenia gry. Można przejść przez edytor poziomów lub przez edytor zdarzeń. Pierwsza opcja pozwala tworzyć grę od tła, a następnie obiekt po obiekcie, podczas gdy druga ma formę siatki, na której przedstawione są wszystkie zdarzenia w grze.

Edytor poziomów pozwala nam pracować bezpośrednio, wybierając tło, dekoracje i obiekty. Dla każdego z nich wybieramy, klikamy i umieszczamy w wybranym miejscu. Każdy obiekt może być aktywny lub pasywny. Aktywne obiekty mają swoje własne życie i poruszają się po precyzyjnych lub losowych torach. Mogą być kontrolowane przez jednego lub więcej użytkowników za pomocą klawiatury lub myszy. Pasywne obiekty służą najczęściej jako przeszkody i mogą wywoływać zdarzenia poprzez sekwencję działań. Wszystkie te wybory dokonuje się za pomocą ikon lub rozwijanych menu. Każdy obiekt, zarówno aktywny, jak i pasywny, może być powielany, oglądany z różnych perspektyw i edytowany pod względem grafiki lub animacji. Edytor zdarzeń jest idealnym uzupełnieniem edytora poziomów. Generuje bardziej skomplikowane akcje, takie jak wprowadzenie nowych obiektów z funkcją wyszukiwania, i ma formę siatki krzyżówki lub raczej bitwy morskiej. Ikony różnych obiektów używanych w grze są ułożone poziomo i pionowo w celu określenia akcji lub zdarzeń, które mają miejsce na ekranie.

Grafika nie jest rewolucyjna, ale postacie i tła są dobrze narysowane. Oczywiście dodanie własnych plików umożliwi użycie zupełnie innej grafiki. To samo można powiedzieć o dźwiękach. Zawiera wystarczającą liczbę powyżej przeciętnych dźwięków, ale dodanie własnych doda zupełnie nowy wymiar. Klik & Play jest dla każdego, kto kiedykolwiek był zainteresowany tworzeniem gier.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 90
2023-05-26 13:52:43
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Kliknij i Graj.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: