Miecze Valdgira

Miecze Valdgira
Producent i rok wydania:
ASF s.c. 1991
Platforma:
Atari XL\XE
Porady:
Pobierz grę
(0.06 MB)
Zobacz także:
Miecze Valdgira II: Władca Gór

Ocena: ( 9.29 / 10 )
12345678910

Głosów: 7 Pobrano: 53 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Solucja do gry w SS#2
Miecze Valdgira:  Miecze Valdgira:  Miecze Valdgira:  Miecze Valdgira:  Miecze Valdgira:

Recenzja - Miecze Valdgira

Miecze Valdgira

Miecze Valdgira- Polska gra platformowa stworzona i wydana przez spółkę ASF s.c w 1991. Gra ukazała się na 8-bitowe komputery Atari.

Fabuła

Gracz wciela się w rolę karła Aldira. Akcja gry rozgrywa się w przeklętym zamku Heldgor. Zamkiem niegdyś władał czarnoksiężnik Valdgir, lecz przed śmiercią rzucił klątwę na zamek, co doprowadziło do zalęgnienia się tam zła. Aby uwolnić zamek, należy znaleść pięć tytułowych mieczy i połączyć je w pentagram. 

Rozgrywka

Gracz steruję karłem Aldirem. Podczas podróży atakują nas latające pyłki, beczki, duszki, oraz nietoperze. Jako broń mamy nieskończoną liczbę kul. Aby przechodzić dalej, musimy zbierać różne przedmioty. Jedne znajdujemy, drugie dostajemy od mieszkańców Heldgoru (np. w zamian za dzban piwa dostajemy od trolla skarabeusz). Niektórych przeciwników musimy pokonać jednym ze zdobytych przedmiotów jak choćby smoka skalnego, którego aby zabić potrzebujemy sztyletu. Gra stosunkowo jest dość łatwa, przeciwnicy nie stanowią dużego problemu z wyjątkiem sytuacji, gdzie atakują nas na schodach. Mimo to, w grę gra się przyjemnie.

Grafika

Graficznie gra również prezentuje się dość dobrze, zwłaszcza sam Aldir, którego animacja chodzenia ma aż 16 klatek. Każdy z przedmiotów wygląda jak powiniem i nie trzeba zgadywać, czym jest dany przedmiot. 

Muzyka i dźwięki

Muzyka jest wręcz świetna- moim zdaniem jest to najlepsza muzyka, jaką można spotkać na Atari XL/XE. Niestety, dźwięki prezentują się ciut gorzej, ponadto dźwięki i muzyka włącza się osobno, co jest sporym minusem.

 

Podsumowanie

Miecze Valdgira to bardzo dobra gra z dobrą grafiką i muzyką. Każda osoba będąca fanem gier na komputery domowe Atari powinna w to zagrać! 8/10

Autor: pewnaosoba
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 610
2018-03-23 18:39:52
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Miecze Valdgira.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: