MTV's Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity

MTV's Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity
Producent i rok wydania:
B-Factory 1998
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(192.36 MB)

Ocena: ( 9 / 10 )
12345678910

Głosów: 4 Pobrano: 22 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Gra w postaci obrazu CD w formacie ISO.
aka. MTV's Beavis and Butt-Head: Virtual Aho Shoukougun, Beavis and Butthead in Virtual Stupidity.
MTV's Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity:  MTV's Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity:  MTV's Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity:  MTV's Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity:  MTV's Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity:

Recenzja - W wirtualnej głupocie

W wirtualnej głupocie

MTV's Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity - coverBeavis i Butt-Head to para młodych i niezbyt inteligentnych nastolatków... są faktycznie głupkowaci i są nieudacznikami praktycznie we wszystkim. Spędzają większość wolnego czasu przed telewizorem (szczególnie oglądając teledyski rockowe), podjadając chipsy, fantazjując o seksie i udając twardzieli. Jednak mimo swojej "głupoty", potrafią być dość pomysłowi, starając się poderwać dziewczyny, wagarować, czy spełnić swoje marzenie o dołączeniu do lokalnej grupy przestępczej. Kiedy Beavis wypije zbyt dużo kawy lub cukru, zamienia się w Wielkiego Cornholio - albo jak sam siebie nazywa, Wszechwładnego Bungholio - stając się nadpobudliwym alter ego. Butt-Head jest przywódcą duetu i jest nieco (ale tylko nieco) mądrzejszy od Beavisa.

Nawet jako gra, Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity ma niewiele różnic w porównaniu do serialu telewizyjnego, na którym się opiera. Gra podąża tym samym wątkiem i posiada podobny styl graficzny, zwłaszcza w scenach przerywnikowych, co animowany serial. Na początku wyświetla to samo ostrzeżeniem, informujące, że zarówno Beavis, jak i Butt-Head, nie są dobrymi wzorcami do naśladowania i że są jedynie kreskówkowymi postaciami, nie prawdziwymi ludźmi, po czym pojawia się dobrze znane przesłanie "Nie próbuj tego w domu". Wiele kolejnych scen przerywnikowych w grze zostało zaczerpniętych z serialu telewizyjnego, choć niektóre z nich zostały specjalnie ożywione dla potrzeb gry. Podobnie, niewielka liczba teledysków w grze pochodzi również z odcinków telewizyjnych.

Dokładny wątek gry jest dość prosty: Beavis i Butt-Head chcą dołączyć do lokalnej grupy przestępczej i muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby przypodobać się liderowi gangu, Toddowi. Aby to osiągnąć, muszą wykonywać bezmyślne zadania w różnych częściach miasta, w tym w kawiarni, muzeum wojny, rzeźni, a nawet w więzieniu miejskim, jednocześnie starając się zbliżyć do Todda. Jednak najpierw muszą uciec ze szkoły, co na pewno nie jest takie proste, jak się wydaje.

Grafika w stylu kreskówki w grze wydaje się dość prostolinijna, ale zgodna ze stylem telewizyjnej serii sprzed lat. Humor jest dziecięcy i zbliżony do tego z kreskówki. Jeśli oglądałeś ten serial, wiesz o czym mówię. Jeśli nie, oto kilka przykładów: w minigrze o nazwie Bug Justice musisz chronić słodycze przed insektami, palac je za pomocą soczewki z lupy, a w innej minigrze o nazwie Air Guitar musisz nagrywać melodię, używając odgłosów pierdzenia i beknia. Ogólnie gra zawiera łącznie 4 minigry, w tym właściwie nazwaną Hock-A-Loogie.

MTV's Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity - czołgJak na grę na licencji, Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity jest zaskakująco wierny swojemu pierwowzorowi. Wiele lokacji z kreskówki pojawia się również w grze, w tym Highland High, Burger World, Maxi-Mart i inne znane miejsca. Podobnie, wielu drugoplanowych bohaterów z kreskówki również pojawia się w grze, takich jak dyrektor McVicker, Tom Anderson czy nawet Daria Morgendorffer. Większość rozgrywki opiera się na klasycznym stylu przygodowym "point-and-click". Poprzez klikanie na odpowiednie punkty i postacie kierujesz Beavisem i Butt-Headem, biorąc udział w wielu psikusach i zamieszaniu, które stanowi główną część gry. Kursor jest zależny od kontekstu, a kliknięcie prawym przyciskiem myszy wyświetla menu z wyborem bardziej szczegółowych akcji. Istnieje także prosty system inwentarza. Dialogi są linearnie ukierunkowane i wywoływane, gdy Beavis i Butt-Head angażują się w rozmowę z innymi postaciami w pobliżu. Do nawigacji między różnymi lokalizacjami w grze służy mapa.

Ogólnie rzecz biorąc, Beavis and Butt-Head in Virtual Stupidity można podsumować tak samo prostolinijnie jak sama gra: jeśli lubisz serial telewizyjny albo po prostu lubisz taki dziecięcy, głupkowaty humor, to gra dla ciebie.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 106
2023-06-03 16:47:09
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji W wirtualnej głupocie.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: