Pharaoh's Tomb

Pharaoh's Tomb
Producent i rok wydania:
Marlies Mooijekind 2002
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(0.619 MB)

Ocena: ( 0 / 10 )
12345678910

Głosów: 0 Pobrano: 1 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!

Recenzja - Grobowiec Faraona

Grobowiec Faraona

Pharaoh's Tomb to gra logiczna. Archeolog poszukuje w grobowcach sarkofagu dawnych faraonów. Celem jest przeprowadzenie archeologa przez różne przeszkody. Każde pomieszczenie w niebezpiecznym grobowcu zawiera promienie laserowe, pułapki, kamienne bloki, ogień i dynamit, które blokują drogę archeologowi. Poprzez znajdowanie innych przedmiotów, można unieszkodliwić te niebezpieczeństwa i bezpiecznie prowadzić archeologa do wyjścia, w drodze do kolejnego pomieszczenia. Aż końcu znajdzie pomieszczenie, które zawiera sarkofag.

W grze znajdują się dwa rodzaje obiektów. Pierwszy rodzaj to obiekty, których użytkownik nie może podnieść ani przesunąć. Zazwyczaj przeszkadzają one w drodze i muszą zostać usunięte za pomocą innych obiektów. Drugi rodzaj obiektów może być zbierany przez użytkownika i używany później w razie potrzeby. Obiekty, które można zebrać, są otoczone kolorowym (zielonym) kwadratem. Zebrany obiekt może zostać użyty tylko raz.

Lista wszystkich obiektów, które występują w grze. Pierwsze trzy obiekty występują zarówno jako obiekt do zebrania, jak i jako obiekt, który nie można zebrac.

 • Zwierciadło, które odbija promień lasera o 90 stopni w prawo
 • Zwierciadło, które odbija promień lasera o 90 stopni w lewo
 • Dynamit może zniszczyć następujące obiekty:
  ◦ Archeolog
  ◦ Laser
  ◦ Blok skalny
  ◦ Zwierciadło
  ◦ Dynamit
 • 4 różne lasery (nie są przedmiotami do zbierania). Każdy laser wytwarza wiązkę lasera: poziomo w prawo, poziomo w lewo, pionowo w górę lub pionowo w dół. Archeolog umiera, gdy wpadnie w wiązkę lasera.
 • Blok skał (nie jest przedmiotem do zbierania), blokuje drogę do wyjścia. Blok skał musi być wysadzony dynamitem.
 • Pułapka (nie jest przedmiotem do zbierania), blokuje drogę do wyjścia. Archeolog umiera, gdy wpadnie do pułapki. Pułapka może być unieszkodliwiona za pomocą liny.
 • Ogień (nie jest przedmiotem do zbierania), blokuje drogę do wyjścia. Archeolog umiera, gdy wpadnie w ogień. Ogień można ugasić za pomocą wody.
 • Lina do przeskoczenia pułapki (tylko przedmiot do zbierania)
 • Woda do ugasić ognia (tylko przedmiot do zbierania)
 • Pochodnia do podpalenia dynamitu (tylko przedmiot do zbierania)

Laser
Droga do wyjścia jest często blokowana przez wiązki laserowe. Gdy laser jest oświetlony przez wiązkę lasera, zostaje zniszczony. Unieszkodliwienie wiązek laserowych jest możliwe na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest zniszczenie lasera za pomocą innego lasera. Drugim sposobem jest wykorzystanie luster (patrz lustra). Lasery mogą również być użyteczne, na przykład do podpalenia dynamitu.

Lustra
Gdy wiązka lasera uderzy w lustro, jest ona odbijana pod kątem 90 stopni. Istnieją dwa rodzaje luster: lustra odbijające wiązkę w lewo i lustra odbijające wiązkę w prawo. Za pomocą luster użytkownik może manipulować ścieżką wiązki lasera. Istnieją dwie możliwości, jak to zrobić:
• Poprzez umieszczenie dodatkowego lustra. Lustra muszą być wcześniej zebrane przez użytkownika.
• Poprzez obrócenie już umieszczonego lustra, aby wiązka lasera zmieniła kierunek.
Laser może również zniszczyć sam siebie, gdy jego wiązka lasera zostanie odbita przez lustra w kierunku lasera.

Dynamit
Dynamit może zniszczyć wszystkie rodzaje obiektów w ograniczonej odległości od niego. Jest szczególnie przydatny do niszczenia bloków skalnych, laserów i innych dynamitów. Dynamit może zostać zdetonowany za pomocą pochodni, wiązki lasera lub eksplozji innego dynamitu.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 45
2023-04-10 21:33:45
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Grobowiec Faraona.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: