Prince of Persia 3D

Prince of Persia 3D
Producent i rok wydania:
Red Orb Entertainment 1999
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(185.928 MB)
Zobacz także:
Prince of PersiaPrince of Persia 24D Prince of PersiaPrince 2: The DuelThe Lost PersianMini PrincePrince of Persia: Shadow of Darkness

Ocena: ( 8 / 10 )
12345678910

Głosów: 3 Pobrano: 25 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: aka. Prince of Persia: Arabian Nights, POP3D
Testowane działanie na Windows 10.
Prince of Persia 3D:  Prince of Persia 3D:  Prince of Persia 3D:  Prince of Persia 3D:  Prince of Persia 3D:

Recenzja - Książę Persji w 3D

Książę Persji w 3D

Prince of Persia 3D - coverPoprzednie dwie gry z serii Prince of Persia, pierwsza z 1989 roku i jej kontynuacja Prince of Persia 2 z 1993 roku, były obie grami akcji z widokiem z boku. W tych grach kontrolowało się księcia, gdy wspinał się po krawędziach, walczył z strażnikami, skakał i pełzał pod pułapkami, wszystko w poszukiwaniu ukochanej i uwięzionej narzeczonej. Prince of Persia 3D podąża dokładnie tą samą formułą, tylko tym razem gra jest trójwymiarowa, a książę i jego księżniczka są już małżeństwem. Jednak i tym razem książę został uwięziony i pozostawiony na pewną śmierć, i musi uciec z rąk złoczyńcy, aby ocalić swoją piękną damę.

To, że Prince of Persia 3D jest w zasadzie trójwymiarową wersją swoich poprzedników, nie jest żadną krytyką. Wręcz przeciwnie, mechanika przeskakiwania pułapek i walki z przeciwnikami, znana z oryginału, doskonale przekłada się na 3D, a najlepszą częścią gry jest skuteczne wykorzystanie tych elementów. Tylko kilka gier potrafiło tak udanie stworzyć poczucie, że jesteś zdolny do tak odważnych wyczynów. Podczas gry będziesz huśtał się na linach nad rozległymi przepaściami, skakać z wysokich krawędzi, aby zjechać po podnoszących się mostach zwodzonych i wykonując inne ekscytujące popisy.

Doskonały design poziomów w Prince of Persia 3D sprawia, że takie popisy stają się normą. Gra jest dobrze skonstruowana; ma wystarczającą ilość wrogów, aby walka nie stała się nudna, wystarczającą ilość ekscytujących momentów, aby zachęcić do kontynuowania gry, i wystarczająco dużo łamigłówek, aby utrzymać zainteresowanie między nimi. Poziomy wyglądają imponująco i są wypełnione imponującą architekturą i zadziwiającymi gadżetami i maszynami.

Jednak podczas gdy same poziomy wyglądają świetnie, postacie je zamieszkujące już nie. Animacja przechwytywana ruchu wygląda świetnie, chociaż gdy książę biegnie po schodach lub rampach, wygląda jak staruszek, który już nie ma siły. Niespójne wizualizacje łatwiej byłoby zignorować, gdyby gra nie miała poważniejszych problemów. Najgorszą wadą gry jest jej ociężała i niewydolna kontrola. Skręcanie księciem podczas biegu jest jak próba sterowania ciężarówką. Skręca szeroko, co sprawia, że bieganie po zakrętach jest utrapieniem. Często gra nie reaguje na dwie komendy jednocześnie, więc działania takie jak wyciąganie broni lub po prostu skok podczas biegu są o wiele trudniejsze niż powinny być.

Perspektywa jest prawie równie problematyczna. Kamera pozostaje w stałym punkcie za plecami księcia i tylko czasami dostosowuje się, aby oczyścić obiekty i przeszkody. Możesz kontrolować kamerę w stylu Tomb Raider, jeśli stoisz w miejscu i ręcznie manipulujesz nią. Ale to nie pomaga, gdy plecy masz przy ścianie i próbujesz wykonać trudny skok, podczas gdy kamera pokazuje cię z bliska. Takie sytuacje są zbyt częste w Prince of Persia 3D. Podczas walki, kąt kamery jest mniej problematyczny, ponieważ perspektywa zmienia się na widok boczny, gdy wyciągasz broń, i chociaż ta funkcja jest pomocna, również powoduje pewne irytacje. Nie możesz się obracać, gdy masz wyciągniętą broń, co utrudnia wyregulowanie pozycji wobec przeciwnika. Na szczęście wrogowie podbiegną i ustawią się do walki, ale często zaczniesz dziko machać mieczem, podczas gdy oni bezkarnie uderzają w ciebie. Z drugiej strony, ten problem działa również w drugą stronę; wrogowie również często nie będą mogli cię trafić, podczas gdy ty bezkarnie ich bijesz.

Prince of Persia 3D byłby niesamowity, gdyby był bardziej dopracowany w pewnych konkretnych obszarach. Jakość poziomów najprawdopodobniej sprawi, że będziesz chciał kontynuować grę pomimo jej wad, ale te wady będą nieustannym źródłem rozczarowania dla wszystkich, którzy chcą po prostu cieszyć się skakaniem i walką dobrze zaprojektowanym świecie.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (5) | Głosów: 1 | Odsłon: 147
2023-06-07 09:16:38
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Książę Persji w 3D.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: