Tamagotchi

Tamagotchi
Producent i rok wydania:
Bandai 1997
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(9.358 MB)
Gra także w wersji:
Game Boy - Tamagotchi

Ocena: ( 0 / 10 )
12345678910

Głosów: 0 Pobrano: 1 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Gra w postaci obrazy płyty ISO.
aka. Tamagotchi for Windows 95

Recenzja - Opieka nad zwierzakiem

Opieka nad zwierzakiem

Tamagotchi, przedstawicielka kultowych gier z bogatą historią. Już na samym początku warto zaznaczyć, że mamy do czynienia ze starym, dobrym Tamagotchi, które zdobyło wielką popularność. W 1996 roku firma Bandai (trzeci co do wielkości producent zabawek na świecie) ogłosiła wydanie wirtualnego zwierzaka dla przenośnej konsoli Game Boy od Nintendo. Ta zabawa szybko zdobyła uznanie użytkowników i stała się prawdziwym złotym kaskiem dla twórców. Bandai wykorzystało nowy format gry, skoncentrowanej na modułach niezależnych od konsoli, co wywołało prawdziwą rewolucję w świecie graczy! Plastikowe jajka na łańcuszkach w ciągu kilku lat stały się niezwykle popularne, osiągając nakład ponad 10 milionów egzemplarzy, nie licząc podróbek.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć również portu Tamagotchi na komputery osobiste. Mamy do czynienia właśnie z tą wersją gry, która różni się nieco od oryginału. Główne funkcje zostały oczywiście zachowane: trzeba odpowiednio karmić, kąpać, bawić się i spacerować ze swoim zwierzakiem. Czasami trzeba go leczyć lub zbesztać, aby zwiększyć poziom dyscypliny! Każda czynność wpływa na charakter i wygląd naszego podopiecznego, więc okazanie odpowiedzialności jest niezbędne. Właściwie dbając o swojego pupila, można go utrzymać przy życiu przez długi czas. Jeśli udało ci się wychować Tamagotchi na 23 lata, zostaniesz nazwany genialnym rodzicem! Ogólnie rzecz biorąc, różnice między breloczkiem a rozgrywką są niewielkie, ale wersja na komputery osobiste dała twórcom większe możliwości.

Wreszcie, gra Tamagotchi otrzymała fabułę w postaci kolorowego filmu animowanego: dwa potwory, Masktchi i Zuccitchi, lecieli na UFO w kierunku Ziemi, ale pokłócili się i prawie się rozbił! W ostatniej chwili zatrzymali swój latający statek i postanowili zostawić na Ziemi jajko, aby dokładnie zbadać niebieską planetę. To właśnie tego jajka będzie się tyczyć gra. Czarno-biały ekran zamienił się w jaskrawy obrazek, jakby namalowany kolorowymi ołówkami, a dźwięki stały się jeszcze bardziej rozbudowane. Wśród atrakcji Tamagotchi znajdują się trzy gry:

  1. "Left-Right Game" - zgadnij, gdzie zwierzak spojrzy,
  2. "Shell Game" - odgadnij, pod którym z trzech pancerzyków ukrył się maluch,
  3. "Gotchi Ball Game" - klon gry Breakout w uroczej rysunkowej oprawie, pasującej do stylu całej gry.

Główną różnicą w porównaniu do oryginalnej wersji jest tzw. Centrum Opieki, do którego można wysłać swojego zwierzaka, jeśli nie masz możliwości być przy nim (maksymalnie 72 godziny). W takim przypadku nie zmieniają się potrzeby zwierzaka ani nie spowalniają, Tamagotchi nadal prowadzi swoje życie, a Centrum uzupełnia niezbędne zasoby. Jednym słowem, marzenia miłośników Tamagotchi się spełniły: z jednej strony zabawka stała się bardziej atrakcyjna, kolorowa i barwna, a z drugiej strony uwolniła właściciela od ciągłej opieki.

Ciesz się komunikacją ze swoim zwierzakiem, ale pamiętaj o jednym: pomimo odpowiedzialności, jaką Tamagotchi nałożył na ciebie, nadal jest to tylko gra!

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 325
2023-07-12 08:01:26
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Opieka nad zwierzakiem.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: