The Terminator: Rampage

The Terminator: Rampage
Producent i rok wydania:
Bethesda Softworks 1993
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(6.631 MB)
Gra także w wersji:
Nintendo SNES - The Terminator: Rampage
Zobacz także:
The TerminatorThe Terminator 2029The Terminator: Future ShockTerminator 2: Judgement DayThe Terminator: SkyNET

Ocena: ( 5.8 / 10 )
12345678910

Głosów: 10 Pobrano: 199 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Gra akcji osadzona w świecie filmu Terminator, w której gracz wciela się w postać Kyle'a Reese'a i walczy z wrogami.
The Terminator: Rampage:  The Terminator: Rampage:  The Terminator: Rampage:
Kod/Tips: offset: 23h punkty (wpisać FF FF FF FFh) 28h liczba żyć (wpisać FFh) Więcej >>>

Recenzja - Terminator

Terminator

Jest Rok 2029. Krótko przed swoją kapitulacją superkomputer Skynet wysyła zmodyfikowanego Terminatora, znanego jako Meta-Node, do roku 1984. Celem było przekazanie wiedzy z XXI wieku do centralnego komputera korporacji Cyberdyne Systems, przyspieszenie powstania samego Skyneta i zapewnienie jego ochrony. Aby powstrzymać te plany, do przeszłości został wysłany żołnierz, którego rolę gracz będzie musiał odegrać w tej strzelance z perspektywy pierwszej osoby.

Terminator: RampageWięc, partyzant po przeskoku w czasie, znajduje się na pierwszym piętrze laboratorium naukowego, w magazynie, gdzie przypuszczalnie miał znajdować się prototyp kombinezonu ochronnego. Kombinezon został odnaleziony, ale okazuje się, że budynek Cyberdyne jest już okupowany przez Meta-Node, a jego piętra są solidnie strzeżone przez różnego rodzaju produkty Skynet. Gracz, na którego spoczywa nadzieja ratowania ludzkości, jest uzbrojony w pistolet Beretta - delikatnie mówiąc, nie jest to najlepsza broń do zwalczania maszyn. Problemy sprawiają również piętra kompleksu - są ogromne i bardzo zawiłe. Kolejną niespodzianką jest brak zwykłego potykania się o apteczki, pancerze i amunicję, jak również o "lufy" - wszystko to jest tutaj w małej ilości. Ponadto, zdrowie nie regeneruje się po osiągnięciu kolejnego poziomu, a aby pokonać Meta-Node, trzeba zebrać specjalną broń - karabin plazmowy, części której rozsiane są po całym kompleksie. Jednak sytuacja nie jest tak beznadziejna, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Aby ułatwić orientację w labiryntowatych korytarzach, partyzant otrzymuje mapę, która za pomocą współrzędnych wskaże jego położenie, jest również możliwość powrotu na poprzednie piętra aż do samego pierwszego, aby znaleźć tak bardzo potrzebne wyposażenie, które pojawia się w tych samych miejscach ponownie.

Kilka słów na temat arsenału gry. Przedstawione w grze egzemplarze cechuje dość dobre wykonanie, większość z nich ma rozpoznawalne kontury (mówimy o rzeczywistych egzemplarzach), unikalne efekty specjalne. Prawda jest taka, że będzie trudno postrzelać dla własnej przyjemności z powodu rzadkiego występowania broni i amunicji do niej. Wyjście polega na jak najszybszym znalezieniu plazmowej broni V-TEC, która jest zauważalnie potężniejsza i nie wymaga amunicji.

Jakość wykonania grafiki jest dość nierówna: z jednej strony zauważa się, że obrazowi brakuje ostrości, przez co wygląda on jakoś zamazany, niedbały. Możliwe, że takie specyficzne ujęcie obrazu może utrudnić wyszukanie broni i amunicji, apteczek, kart dostępu, ponieważ można je pomylić z jakimś elementem wystroju wnętrza i przejść obok nich; z drugiej strony, obserwuje się wiele interesujących pomysłów, które są w stanie złagodzić wrażenie nie najlepszej grafiki. Na przykład podczas celowania w wroga, żołnierz otrzymuje informacje o rodzaju przeciwnika, jego siłach życiowych, a także może go oglądać z każdej strony. To znaczy, same terminatory są płaskie, a na mini-ekranie są przedstawione w trójwymiarze... Ciekawe, a dlaczego nie odwrotnie? Kolejnym zaskoczeniem jest zachowanie dwunożnych terminatorów, którzy nawet przy bardzo poważnych uszkodzeniach (kiedy są unieruchomieni) są w stanie wrócić do siebie i następnie samoregenerować się. Dlatego potrzebny jest kontrolny strzał lub nawet cały salwa, aby ich ostatecznie uśpić. Spośród mniej zauważalnych przyjemnych detali można wyróżnić migające lampki, wirujące wentylatory, niespokojne kamery monitoringu i tak dalej.

Dźwięk w grze ogólnie jest niezły, z wyjątkiem kilku momentów: podczas strzelania nie zawsze łączy się z animacją, a szczerze mówiąc, nie jest zbyt przyjemny dla ucha. Muzyka w głównym menu nie wymaga komentarza - tak, to jest właśnie ona. Ta, która gra podczas wykonywania zadania, jest niezła; szkoda, że powtarza się zbyt często.

I na koniec - rekomendacja. Po pierwsze, Terminator: Rampage jest dobra dla fanów tej serii gier i filmów. Można ją również polecić tym, którzy nie są skupieni na grafice.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 35
2023-04-08 11:15:50
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Terminator.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: