Turtle Odyssey

Turtle Odyssey
Producent i rok wydania:
Realore Studios 2004
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(10.693 MB)

Ocena: ( 8 / 10 )
12345678910

Głosów: 3 Pobrano: 4 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Turtle Odyssey:  Turtle Odyssey:  Turtle Odyssey:  Turtle Odyssey:  Turtle Odyssey:

Recenzja - Odyseja żółwia

Odyseja żółwia

Turtle Odyssey

Turtle Odyssey - Jak mało teraz jest wydawanych gier dla dzieci, gier, w których nie trzeba nikogo zabijać, nie trzeba miażdżyć tłumów potworów, rzucać granatami we wszystkich możliwych i niemożliwych wrogów. A co dopiero powiedzieć o gatunku arkad, który po prostu wymarł. Na tle tej pustki gra Turtle Odyssey wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie. Ta gra właśnie należy do wymarłego gatunku arkad, a w dodatku dziecięcych.

Grafika i dźwięk

Nie można nazwać grafiki gry Turtle Odyssey zaawansowaną, ale nie można jej nazwać również złym. Grafika gry sama w sobie jest na dobrej średniej poziomie, podobnie jak projekt dźwiękowy. Jednak wszystkie te aspekty gry razem tworzą bardziej przyjemne wrażenie, ponieważ projekt gry jest atmosferyczny, podobnie jak sama gra. Cały projekt gry podporządkowany jest tematyce morskiej, główny bohater Ozzy jest bardzo sympatyczny i miły, tak jak cała gra. Projektowanie dekoracji morskich zostało wykonane bardzo dobrze, a zważywszy na gatunek gry, to nawet bardzo dobrze. Ponieważ wymagania co do grafiki nie są takie ostre w przypadku gier arkadowych.

Fabuła

Turtle OdysseyMoże to brzmieć dziwnie, ale gra Turtle Odyssey ma wysokiej jakości i oryginalną fabułę. Historia jest opowiadana za pomocą tekstowych bloków z oryginalnymi obrazkami. Wszystko zaczyna się od tego, że główny bohater, żółw Ozzy, postanawia wziąć kąpiel, ale potem okazuje się, że jego pancerz został skradziony. Bez zastanowienia Ozzy wyrusza w poszukiwaniu swojego pancerza. Trzy magiczne talizmany, które strzegą spokoju w podwodnym świecie, zostały skradzione. Ozzy podejmuje misję odnalezienia i odzyskania tych magicznych talizmanów. Gra składa się z czterech epizodów, a na końcu pierwszych trzech poziomów czeka odważnego bohatera boss-monster.

Gra właściwa

Turtle OdysseyCel każdego poziomu jest taki sam. Trzeba zebrać 5 rubinów, aby otworzyć drzwi wyjścia, a następnie dotrzeć do tych samych drzwi. Proste, ale smaczne i przede wszystkim bardzo grywalne. Trudno się zgubić w prostych labiryntach gry. Wskaźnik wskazuje rubiny i nie pozwoli Ci się zgubić. Przy każdym niebezpiecznym obszarze stoi znak Uwaga!. Wszystko jest zrobione tak, jak powinno być. Gra faktycznie jest arkadą, starą, dobrym arcade'em. Gameplay jest bardzo przyjazny dla gracza, co nie może nie cieszyć. Gra nie męczy łamigłówkami ani nie stawia dyskretnych barier trudności. Wszystko jest łatwe, proste i przyjemne. Na drodze do celu będą jednak napotykać różne wrogie postacie i pułapki. Sposób walki z pierwszymi jest prosty i banalny, jak w każdej arkadzie. Nie, w grze nie ma ręcznej wyrzutni rakiet do niszczenia skupisk wrogów. To arkada, a nie 3D Action, a w grze nie ma dużych skupisk wrogów. Wystarczy skoczyć na głowę wroga, a on zostanie pokonany, wszystko bezkrwawo. Gra trwa dokładnie tyle, ile potrzeba. Nie zdążysz się znudzić, ale nie jest też zbyt krótka. Gra jest wyjątkowo zrównoważona.

Wnioski

Niestety, nie ma wiele do powiedzenia na temat tej gry, ponieważ jest ona dość prosta. Gra jest zbyt prosta. Mimo że dla gier tego typu jest to wystarczająco charakterystyczne. Gra jest bardzo zrównoważona i harmonijna. Gra nie ma poważnych wad, ale jej nadmierne uproszczenie psuje idyllę. Szczególnie cieszy fakt, że ta gra jest przedstawicielem wymarłej klasy gier arcade, a także skierowana jest do dzieci.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (5) | Głosów: 2 | Odsłon: 62
2023-04-12 16:31:55
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Ranga 3
Razor
Ranga: 3
Dołączył:
2019-10-13
2023-04-12 17:29:13

Świetna recenzja! Tak trzymaj! spoko

Strona: 1

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Odyseja żółwia.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: