Zoo Empire

Zoo Empire
Producent i rok wydania:
Enlight Software 2004
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(552.152 MB)

Ocena: ( 7 / 10 )
12345678910

Głosów: 1 Pobrano: 4 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Gra w postaci obrazu płyty ISO.

Recenzja - Własne Zoo

Własne Zoo

Zoo Empire - coverZoo Empire jest dokładnie tym, na co wygląda: tworzysz zoo. Brzmi dość prosto, prawda? Nic bardziej mylnego. W tej grze wcielasz się w rolę zoologa, który może stworzyć dowolnego rodzaju zoo. Masz do dyspozycji budżet, nieco zmienny, i za te pieniądze kupujesz zwierzęta, ogrodzenia, modyfikacje terenu zgodnie z unikalnymi potrzebami każdego zwierzęcia, zabawki, roślinność, symulatory środowiskowe (np. maszyny do mgły, do śniegu), stoiska z przekąskami, kosze na śmieci, budynki pierwszej pomocy, biura pracowników, centra edukacyjne, ławki, budki telefoniczne, toalety i (głęboki oddech)... moment, gdzie ja skończyłem? W każdym razie, jest wiele rzeczy, które możesz umieścić w swoim zoo, jeśli chcesz, aby było ono udane i przynosiło dochód. Gra jednak niczego za ciebie nie robi, nawet krótkich barier ochronnych wzdłuż chodników dla pieszych.

Jeśli to nie wystarczy, musisz także zwracać uwagę na to, czego potrzebuje każde zwierzę w swojej klatce, aby symulować ich naturalne siedliska. To, podobnie jak wszystko inne w Zoo Empire, odbywa się z wielką dbałością o szczegóły. Musisz zwracać uwagę na wszystko, od składu pokrycia gruntu (na przykład 34% lasu deszczowego, 31% sawanny, 6% trawy, 20% liściastego, 9% iglastego, lekko pagórkowate, lekko płaskie, inaczej twoje lamparty nie będą zbyt szczęśliwe) do stopnia prywatności, którego preferują. Jeśli nie sprostasz potrzebom swoich zwierząt, staną się one nieszczęśliwe, chore lub niebezpieczne. Musisz również dbać o swoją załogę, upewniając się, że wykonują swoje obowiązki i znają się na nich. A potem są jeszcze goście. Jeśli ci pulchni idioci zgłodnieją, zmęczą się, zaczną odczuwać pragnienie, będą musieli skorzystać z toalety lub będą chcieli zmarnować swoje pieniądze w sklepie z pamiątkami, a ty nie zapewnisz odpowiednich środków, twój wskaźnik zadowolenia odwiedzających spadnie. Ludzie przestaną przychodzić do twojego zoo, tracisz pieniądze, a zoo popadnie w ruinę.

Zoo Empire - TygrysZdaję sobie sprawę, że Zoo Empire to gra symulacyjna i wszystkie te rzeczy, i wiele innych, będą odgrywać ważną rolę w tym, jak realistyczna jest gra. Ale jest więcej... dużo więcej. Tak dużo więcej, że mam wrażenie, że twórcy tej gry zapomnieli, że ich grupą docelową są dzieci w wieku od 8 do 13 lat, które nie będą miały zbyt dużo cierpliwości do gry, która tak wiele wymaga w zakresie mikrozarządzania. Można zagrać w tzw. grę wolną, w której można stworzyć i otworzyć własne zoo. Można również grać w trybie kariery, gdzie gra już ustawiła dla ciebie zoo i stworzyła scenariusze do przejścia. Te scenariusze są dość proste i niewiele się w nich dzieje, delikatnie mówiąc. W jednym przypadku jesteś proszony o zrobienie zdjęć kilku zwierząt na potrzeby broszury. Gra każe ci się pospieszyć, a przez "pospiesz się" rozumieją dziewięć miesięcy.

17 minut w grze (przy domyślnej prędkości) to jeden miesiąc. 17 pomnożone przez dziewięć. To daje dwie godziny i 33 minuty na zrobienie pięciu zdjęć. Gra nie zwraca nawet uwagi na jakość zdjęć. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie dupy niedźwiedzia, otrzymasz taką samą nagrodę. I samouczki w trybie kariery są proste i tak... cholernie... powolne. Jasne jest, że miała to być gra dla dzieci. Można śmiało stwierdzić, że większość rozgrywki zapomniała o swojej grupie docelowej, że tak powiem.

Zoo Empire - PandaMimo to, przy odrobinie cierpliwości, Zoo Empire może być fajne do eksperymentowania, choć zajmuje dużo czasu, aby stworzyć zoo, które nie rozpadnie się. Każde zwierzę ma informacje, które można przeczytać podczas wybierania zwierząt do swojego zoo, i doceniłem edukacyjny aspekt tego. Przejrzałem informacje o zwierzętach i pomyślałem sobie: "Hej, fajnie, nie wiedziałem, że słonie to robią". Gdybym był o osiem lat młodszy, mógłbym przeglądać tę część gry, aż oczy zaszkliły mi się od patrzenia na ekran komputera. W tej grze jest wiele potencjału, aby zainteresować dziecko, ale niestety nie wystarczająco dużo, aby je zatrzymać.

Grafika w Zoo Empire to dziwna mieszanka przyzwoitej i okropnej. Z jednej strony zwierzęta są całkiem ładnie wykonane. Jeśli przyglądasz się zwierzętom przez chwilę, zachowują się tak, jakby zwierzęta zachowywały się na wolności, i dość przekonująco. Goryle się czyszczą, zebry kopią, a niedźwiedzie trochę ze sobą walczą. Zwierzęta wyglądają tak, jak powinny wyglądać. Reszta obiektów i tła są jasne i pełne kolorów, co może się podobać dzieciom, pomimo faktu, że cały wygląd zoo kończy się wyglądaniem jak replika przereklamowanego parku rozrywki. O dźwięku tej gry jest niewiele do powiedzenia. Muzyka po prostu... jest. Jest wesoła, przyjemna i kompletnie nudna. Z drugiej strony, takiemu rodzajowi gry jak Zoo Empire niekoniecznie przysługuje szalona ścieżka dźwiękowa, więc to jest do przebaczenia. Efekty dźwiękowe nie są złe. Lwy ryczą, goryle chrząkają, ludzie głośno siorbają resztki swoich napojów przez słomki.

Zoo Empire - Miś polarnyJest wiele scenariuszy do przejścia, ogromna ilość rzeczy do zrobienia podczas budowania własnego zoo, a także odblokowywane nagrody. Gdy grasz w wolną grę, na przykład, możesz zatrudnić badaczy, którzy są płatni za badanie określonych zwierząt. Nowe zwierzęta można odblokować w ten sposób, dając graczowi zupełnie nowe zwierzę do poznania, stworzenia dla niego środowiska i oczywiście dodania do swojego zoo. Nowe tereny i przedmioty również są odblokowywane, więc możliwości scenariuszy są nieograniczone... o ile masz cierpliwość.

Choć było kilka rzeczy, które doceniam w tej grze, po prostu nie jest ona naprawdę konkurencyjna w stosunku do innych gier tego gatunku. Jeśli kochasz skrajne mikrozarządzanie, zwierzęta i zawsze chciałeś zbudować własne zoo, nie szukaj dalej. Jeśli nie, sugeruję, abyś zostawił Zoo Empire w spokoju.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 132
2023-06-20 09:00:58
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Własne Zoo.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: