Zool

Zool
Producent i rok wydania:
Gremlin Graphics 1993
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(0.449 MB)
Gra także w wersji:
Nintendo SNES - ZoolGame Boy - ZoolAtari ST - ZoolAmiga - Zool
Zobacz także:
Zool 2

Ocena: ( 8.6 / 10 )
12345678910

Głosów: 20 Pobrano: 401 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Gra platformowa, w której gracz steruje kosmiczną żabą, przejmuje kontrolę nad kolejnymi poziomami i likwiduje wrogów.
Zool:  Zool:  Zool:  Zool:
Kod/Tips: Na ekranie opcji napisz STRETLAMP, a w grze: + - poziom do góry (- odwrotnie), 1 - nietykalność, 2 - strata życia, 3 - niespodzianka, 4 - powtórzenie... Więcej >>>

Recenzja - Cukierkowy Zool

Cukierkowy Zool

Zool

Zool - jedna z niewielu gier reklamowych początku lat 90. Została stworzona przez Gremlin Interactive we współpracy z firmą Chupa Chups.

ZoolMamy do czynienia z dwuwymiarową platformówką, w której nasz bohater musi przejść przez sześć światów, złożonych z trzech poziomów. Gramy jako pewien ninja, który może strzelać i skakać na wrogów z góry. W grze nie ma fabuły, o której jedynie sugeruje zakończeniowy filmik, w którym główny bohater wraca do żony i dzieci. Każdy świat jest dość oryginalny i piękny. Kraj cukierków, królestwo owocowo-warzywne, poziomy związane z instrumentami muzycznymi, sprzętem domowym, zabawkami dla dzieci, a także park rozrywki różnią się rodzajami wrogów i zbieranymi przedmiotami. Wrogowie w grze pełzają, skaczą i latają, wielu z nich może strzelać. Prawie wszystkich przeciwników można pokonać strzałem, ale niektóre zginają tylko skokiem z góry. Wrogowie odradzają się po pewnym czasie. Ponadto czekają na nas różne kolce, ogień i inne przeszkody. Na końcu każdego świata czekają na nas walki z bossami, których bardzo trudno pokonać.

Jednakże, niszczenie wrogów - nie jest głównym celem gry, od wielu z nich można bez problemu uciec. Naszym zadaniem jest zbieranie cukierków, a pod koniec każdego etapu musimy ich mieć nie mniej niż pięćdziesiąt, w przeciwnym razie wyjście z poziomu i przejście do kolejnego będzie zamknięte. W grze obowiązuje ograniczenie czasowe, ale jest ono wystarczające do eksplorowania poziomów. Niektóre z nich są dość skomplikowane i mają sekrety, które są dość trudne do znalezienia. Istnieją różne bonusy, na przykład tymczasowa nietykalność lub zwiększenie czasu. Za zabijanie wrogów i zbieranie przedmiotów otrzymujemy punkty.

W górnej części ekranu znajduje się nasza skala życia, składająca się tylko z trzech podziałów, czyli możemy zostać ranni tylko trzy razy, a następnie tracimy życie. Jednak uzupełnienie go jest dość łatwe - prawie z każdego zabitego przeciwnika wylatują jakieś czerwone owady, które po zebraniu przywracają skalę życia. W trakcie gry możemy znaleźć dodatkowe życia - na początku mamy ich pięć. W ustawieniach wybieramy poziom trudności gry.

Polecamy miłośnikom trudnych i dynamicznych gier platformowych: na pewno nie pozwoli się nudzić.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 108
2023-04-06 14:33:11
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Cukierkowy Zool.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: