| Komentarzy: | 56 | Posty w pomocy: | 30 |
| Recenzji: | 9 | Dodatki: | 0 |
| Tipsów: | 1 | Tematy na forum: | 16 |
| Screen'y: | 0 | Posty na forum: | 85 |
| Filmy: | 0 | Dodane gry: | 0 |
| Albumy: | 0 | Ocenione gry: | 36 |
| Tematy w pomocy: | 7 |
Problem z Earth 2150 (Problemy) 2026-03-21 13:48:14
Temat sprzed 7 lat, ale odświeżam, bo znalazłem optymalne rozwiązanie.
Patche społeczności rozwiązują problemy z działaniem gry pod Windows 11. Dotyczy to zarówno zacinającej się klawiatury przy zapisywaniu, jak i płynności gry. Konstruktor chyba też działa bez zarzutu. Poniżej patche dla wszystkich 3 części (Escape from the Blue Planet, The Moon Project i Lost...
Pełny ekran starych gier? (Stare Gry) 2025-03-09 13:32:26
Witam kolegę z rocznika 1992 (sam go reprezentuję) :) Ale do rzeczy...
Wejdź w panel sterowania swojej karty graficznej i tam powinieneś mieć opcję skalowania pełnego ekranu. Prawdopodobnie domyślnie masz zaznaczone skalowanie wyświetlacza. Nie wiem, jak to jest u Ciebie, musiałbyś podać model swojej karty graficznej.
Licz się tylko z tym, że obraz będzie...
15 lat stażu (Wszystko inne) 2023-10-29 22:58:03
@lukasz050792 Właśnie chodziło mi o brak dyskusji. Strona powinna rozwijać się zarówno w kierunku poszerzania zarówno biblioteki gier, jak i treści na ich temat. Nie twierdzę, że to się nie dzieje, bo stale przybywa różnych periodyków o tematyce rozrywki elektronicznej, czy informatyki, co mnie cieszy - choć dyskusja mogłaby jeszcze bardziej ową treść wzbogacić.
Inna...
15 lat stażu (Wszystko inne) 2023-10-28 22:35:48
@lukasz050792 Jeśli chodzi o recenzje, sam napisałem ich 9, ale odpuściłem przez brak reakcji. Ludzie chyba jednak wolą grać w gry, niż o nich czytać. Stwierdziłem, że pisanie w próżnię mija się z celem. Podobnie zresztą było w przypadku Człowieka z Wyżyn. Kiedy oglądalność jego filmów spadła do 10 wyświetleń, stwierdził, że woli sobie sam...
15 lat stażu (Wszystko inne) 2023-10-24 20:45:33
15 lat... niemal połowa mojego życia, a retro towarzyło mi od zawsze. Robicie dobrą robotę, wskrzeszając klasykę i oby tak dalej. @Przemek J. wszystkiego dobrego, dużo świetnych gier w kolekcji i powodzenia!
Stare gry akcji o średniowieczu/fantasy (Wszystko inne) 2023-10-07 17:17:40
@Dejwid @Ketjow3 Dzięki wielkie! Wszystkie wymienione gry mam w bibliotece na GOG, aczkolwiek Darklands jeszcze nie przechodziłem, a tytuł wygląda bardzo zachęcająco. Sam znalazłem jeszcze duologię Witchaven'a i REKKR, też świetne gierki.
Stare gry akcji o średniowieczu/fantasy (Wszystko inne) 2022-05-08 15:31:23
@ Nordon Gothiki jak najbardziej, co do gier z serii Mount & Blade, są fajne, ale na 1 - 2 h. Potem nudzą mnie ze względu na muzykę i powtarzalność questów. Ale dzięki za podpowiedzi, będę miał w co grać ;)
Stare gry akcji o średniowieczu/fantasy (Wszystko inne) 2022-03-06 21:19:56
@Zgred Dzięki! Jeszcze zapomniałem o Oblivionie czy w ogóle o grach z serii TES.
YouTube - prawa autorskie (Wszystko inne) 2021-12-15 12:44:01
Dzięki za odpowiedzi, wygląda na to, że nie ma powodu do obaw ;)
SteFann PL (Kanał na YT), cz. II (Wszystko inne) 2021-10-28 18:52:59
Dzięki za opinię ;)
W tym poradniku pokazane jest jeszcze, jak włączyć efekt Xbox'owych kropli na kamerkę, co polepsza grafikę, ale, jak to z ulepszeniami bywa, może ujemnie wpływać na FPS - y. Ja używałem jakiegoś patch'a kiedyś, chyba właśnie od Cenegi, ale nie działało. Cóż, chyba nie ma uniwersalnej metody, która sprawdzi się na każdym sprzęcie, dlatego...
SteFann PL (Kanał na YT) (Wszystko inne) 2021-10-26 20:01:36
Ok, dzięki. Znalazłem parę zdjęć, które przeskalowałem w IrfanView, ale chciałem się upewnić.
PInroz [KANAŁ YOUTUBE] (Wszystko inne) 2021-08-26 14:23:15
Rzeczywiście takich kanałów jest mało.
Był Quarhodron PL, ale zakończył/zawiesił działalność, fajnie zapowiadał się też kanał SpontanGaming, gdzie dwóch kumpli planowało nagrywać starsze produkcje, ale pokłócili się i nie dokończyli nawet serii z Hype: The Time Quest. Vicek83 nagrywa głównie przygodówki, było tych kanałów jeszcze trochę, ale albo nastawili się...
PInroz [KANAŁ YOUTUBE] (Wszystko inne) 2021-08-26 12:50:04
Przejrzałem Twój kanał na razie pobieżnie i zasubskrybowałem. Masz duży potencjał i widać pasję do tytułów, które ogrywasz. Jedyne, czego mi trochę brakuje, to takiego komentarza nie stricte dotyczącego samej rozgrywki, a takich luźnych pogadanek, anegdot poza growych w stylu starych let's play'ów. Ale kanał widzę, że istnieje od dwóch lat, więc jeszcze się...
Składanka starych gier na Youtube. (Stare Gry) 2020-09-26 17:32:25
Ciekawy pomysł, choć osobiście jakoś bym to posegregował, np. gry z lat x - y, lub po ileś serii filmików dla każdego gatunku. Coś w stylu kanału Squakenet (ale poświęconego właśnie seriom, a nie pojedynczym grom) byłoby według mnie dobrym pomysłem.
Napisałem to samo pod filmikiem.
allied genera (Problemy) 2020-06-02 18:47:04
Ja uruchamiam w trybie zgodności z Win 98.
Gra z misjami Antyterorysta (Stare Gry) 2020-05-05 15:46:20
Terrorist Takedown? Bo z Rainbow Six nie pasują mi misje.
Jak nie żadne z powyższych, to poszukaj tu https://www.gry-online.pl/gry/pc/akcji/terroryzm/.
MarkSoft [3in1] (Problemy) 2020-05-03 11:18:17
Oczywiście w poddziale Amiga.
MarkSoft [3in1] (Problemy) 2020-05-03 11:05:05
1. Czasami tak się dzieje. Mi Avast też wykrywa wirusa w dgvVoodoo 2 i za każdym razem, gdy to gdzieś dodaję, muszę przywracać i dodawać program jako wyjątek.
2.Nie uruchomisz tego w trybie zgodności, ponieważ jest to amigowy program, którego Windows bez emulatora nie rozpoznaje. Potrzebujesz do tego emulatora WinUAE, znajdziesz go w dziale Artykuły, wraz z instrukcją obsługi.
Gra FPS dinozaury (Poszukiwana...) 2020-05-02 12:44:16
https://www.gry-online.pl/gry/pc/akcji/dinozaury/ - tu jest więcej tytułów. Carnivores ma jednak gorszą grafikę od Turok, a ten link może Ci ułatwi poszukiwania.
Gra FPS dinozaury (Poszukiwana...) 2020-05-02 12:24:05
Może Carnivores?
Gra FPS dinozaury (Poszukiwana...) 2020-05-02 12:04:30
Sorry, nie doczytałem, i napisałem o Turok.
Problem z uruchomieniem (Stare Gry) 2020-04-25 22:46:58
A co do Adasia i Pirata Barnaby,to polecam raczej wirtualne maszyny z Win 3.1 lub Win 98.
Problem z uruchomieniem (Stare Gry) 2020-04-25 22:28:39
Laptop laptopem, ale nie powinien się grzać. Ja pamiętam, że jeden z laptopów, które mam, z Intelem 3, grzał mi się przy niektórych grach tak, że nie dało się dotknąć, programy pokazywały przeszło 90 stopni Celsjusza. Oddałem do serwisu i nie grzeje się nawet po godzinach grania. A lepiej w porę to zrobić, bo przez zaniedbanie tego poniosłem niepowetowaną stratę -...
Problem z uruchomieniem (Stare Gry) 2020-04-25 22:24:03
Ja spróbuję u siebie. Spróbuj wyłączyć i włączyć komputer. Jakby to nie zadziałało, to spróbuj włączyć uruchamianie zaawansowane i punkt przywracania.
Problem z uruchomieniem (Stare Gry) 2020-04-25 22:09:35
Ja blue screeny miałem głównie przy przegrzewaniu się kompa. Oddałem laptopa do serwisu i naprawili mi, wymienili jedynie dysk z HDD na SSD i przeczyścili chłodzenie
Problem z uruchomieniem (Stare Gry) 2020-04-25 22:04:14
Microsoft Virtual 2007 nie działa na nowszych systemach niż Windows 7, ale żeby był blue screen? Nie sądzę, by była to wina emulatora. Nie grzał Ci się sprzęt może?
Problem z uruchomieniem (Stare Gry) 2020-04-25 11:52:56
Spróbuj użyć któregoś z emulatorów starszych systemów (dostępne są w dziale Artykuły).
Stary RTS Druga Wojna Światowa (Poszukiwana...) 2020-04-24 11:56:58
Sprawdzałeś tutaj? https://www.gry-online.pl/gry/strategiczne/ii-wojna-swiatowa/22. Bo RTS - ów drugowojennych jest masa, a zanim trafię, miną wieki ;) Może coś tutaj znajdziesz.
Stary RTS Druga Wojna Światowa (Poszukiwana...) 2020-04-24 11:45:46
Błąd, Panzer Elite to nie strategia. Szukamy dalej
Stary RTS Druga Wojna Światowa (Poszukiwana...) 2020-04-24 11:40:56
Może Codename Panzers: Faza Pierwsza?
Stary RTS Druga Wojna Światowa (Poszukiwana...) 2020-04-24 11:35:06
Z tego, co widzę, to Battlefront odpada. Jeszcze poszperam.
Stary RTS Druga Wojna Światowa (Poszukiwana...) 2020-04-24 11:26:39
Sudden Strike? Bo Battlefront w tym okresie wydawał raczej turówki, a z opisu w tej chwili tylko to mi pasuje.
Natomiast ze scenariuszy to pasuje Combat Mission, niemniej są osobne części dla Normandii i Afryki Północnej. No i mechanika nie zgadza sie z serią Blietzkrieg.
Dodawanie plików (Serwis: stare.e-gry.net) 2020-04-18 21:01:15
Ja używam 7 zip i bez problemu pobieram z tej strony. Chyba, że chodzi o problemy z umieszczaniem, to nie było komentarza ;)
Transfer (Serwis: stare.e-gry.net) 2020-04-13 18:18:20
Spoko, cieszę się, że mogłem pomóc ;)
Transfer (Serwis: stare.e-gry.net) 2020-04-13 13:32:20
Błąd przy wysyłaniu SMS czy błąd przy wklepywaniu kodu na stronie? Jeśli to pierwsze, to możliwe, że źle wpisałeś wiadomość (np. ze spacją po kropce).
Littlest Pet Shop (Problemy) 2020-04-11 12:12:39
Zobacz dział Artykuły i tam są 2 artykuły o uruchamianiu starych gier na Windows 10 (co nie znaczy, że nie zadziała na starszym systemie). Ponadto we wspomnianym dziale znajdziesz różne maszyny wirtualne.
Zacinający się obraz w DOSBox (Wszystko inne) 2020-04-08 21:28:51
Już tłumaczę.
Co do Jack'a Orlando, mam na myśli pierwotną wersję (nie obecną na tej stronie Director's Cut z 2001 r., tylko tą z 1997 r., w Director's Cut pewne rzeczy zostały zmienione niekoniecznie na lepsze, z wyjątkiem kompatybilności z nowymi systemami).
Co do DOS - owych RPG - ów, to mam na myśli min. Amulet's & Armor i Dungeon Master II.
Zacinający się obraz w DOSBox (Wszystko inne) 2020-04-08 18:41:54
Powiem tak - dzieje się to w przypadku mniej niż 40 - 50 % gier na DOSBox'ie. Min. w Jack'u Orlando, Ant Man czy w większości DOS - owych RPG - ów.
Screeny (Serwis: stare.e-gry.net) 2020-03-24 21:15:47
Aby zrobić screenshot, wciskasz CTRL + F5. Do folderu ze screenami wchodzisz, otwierając główny folder DOSBox'a i dwukrotnie klikając Screenshots & Recordings.
Szukam starej gry RTS (Poszukiwana...) 2020-03-23 20:12:24
Mnie się kojarzy z Rise of Nations, choć mosty się nie zgadzają.
Beavis and Butthead: Bungole in one (Problemy) 2020-03-14 16:16:54
Ok. Jak nie zadziała, to jeszcze pomyślimy. Napisz mi tylko, czy wyskakuje Ci jakiś konkretny błąd, czy po prostu się nie uruchamia.
Beavis and Butthead: Bungole in one (Problemy) 2020-03-14 12:20:37
Witam ,
Jakich opcji próbowałeś? Ustawiałeś zgodność ze starszymi systemami? Jeśli tak i nie działa, to wejdź w dział Artykuły i tam są poradniki dotyczące uruchamiania gier na Windows 10, co prawda akurat nie dla tej gry, ale może któraś z tych opcji Ci pomoże.
Intel - temperatury (Wszystko inne) 2020-03-10 12:30:30
Dzięki za odpowiedź! Sprawdzałem więcej gier i w niektórych też mam 50 - 60 stopni. 70 - 80 miałem przy Duck Tales Remastered oraz w Ojcu Chrzestnym 2, ale np. w Soul Reaver 2 czy Brutal Doom 64 już mniej. Z tego, co ja czytałem, to krytyczną temperaturą dla tego procesora jest 95 stopni, a dopuszczalne maksimum wynosi tak, jak napisałeś. No, na szczęście tego progu temperatura w...
Kategoria "Polskie Gry" (Serwis: stare.e-gry.net) 2020-03-09 17:54:16
Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli przez pytanie, czy strona ,,jakoś działa". Nie jest pozbawiona błędów, jak np. wylogowanie przy dodawaniu komentarzy lub recenzji, niemniej jest aktywna.
Pozdrawiam
Problem (Serwis: stare.e-gry.net) 2020-03-05 22:15:29
Radziłbym jeszcze najpierw napisać tą recenzję np. w Wordzie a potem przekleić na tę stronę, bo czasami wylogowuje przy dodawaniu - kilkakrotnie tak miałem przy komentarzach i ze dwa razy z recenzją
Slater Man na DOSa (Poszukiwana...) 2020-03-04 17:24:06
Jeszcze teraz zwróciłem uwagę na podany przez Ciebie link do reklamy i tam widzę zapis c64, co sugerowałoby, że albo chodzi o wersję na C 64 - wtedy to, o czym pisał Bluehardt, byłoby prawdą, albo ja miałem rację, i gra miała mieć kontynuację na DOS, ale ostatecznie nie miała.
Slater Man na DOSa (Poszukiwana...) 2020-03-04 17:10:20
Mnie się wydaje, że gra (oczywiście, jeżeli w nią nie grałeś) nie została wydana. A moje przypuszczenie wynika stąd, że dziwnym byłoby, gdyby nie zachowało się nic z nowszej (DOS - owskiej) wersji, a przecież do starszej na C 64 jest mnóstwo linków, filmików,...
Slater Man na DOSa (Poszukiwana...) 2020-03-03 11:15:51
Cześć, wygląda na to, że tak, jak mówiłeś, nie zachował się żaden, poza tymi stronami z czasopisma, ślad po tej grze. Jest jedynie wersja na Commodore, a DOS - owskiej szukałem na min. na MyAabandonware, Oldpcgaming, Uložto, Internet Archives, Chomikuj - null. Wpisywałen też na różne sposoby (okazało się, że tytuł pisze się bez spacji - Slaterman, próbowałem też odszukać...
Maszyna Wirtualna Windows 95 (Wszystko inne) 2020-02-18 11:38:30
Instalowałeś w normalnym trybie czy awaryjnym? Zaznaczasz akcelerację 3D?
Tzar: The Burden of the Crown (Problemy) 2020-02-07 18:03:01
Dobra, naprawiło się, jeśli chodzi o Tzar'a. Nie wiem jak, ale ważne, że działa. Mogę kontynuować kampanię ;)