wiktor2006

Ranga
Ranga: 8
Dołaczył: 2013-12-24
Ostatnio zalogowany: 2020-08-29
Status: Użytkownik
Numer GG:
Numer ICQ:
Strona www: www
Wyślij wiadomość do wiktor2006


Cześć, przyjacielu!
Jest bardzo duża szansa, że zaglądasz tu po najnowsze łatki do ulubionych gier.

W nieokreślonym bliżej czasie mam zamiar wydać:

  • Super Mario World (pełna wersja po polsku)
  • Super Mario Bros (PL wersja 1.01)
  • kilka romhacków do wyżej wymienionych gier.

Tworzę aktualnie Super Mario World po polsku i natrafiłem na zabawnego, aczkolwiek doprowadzającego do częściowej niegrywalności glitcha: na początku mapy Mario pływa! Na początku KAŻDEJ mapy Mario pływa! Radzę więc w wersji beta 19-10-2017 #1 jak najszybciej przelatywać poziom C7 (wchodzić w pole zapisu gier) i unikać obcowania z nim. Może się to skończyć przekręceniem licznika żyć, błędami z grą, a nawet crashami. Mimo że funkcja, którą dodałem działa (mała zamiana w yy-chr), to nie radzę z tego korzystać. Prowadzi to do wyżej wymienionych błędów. Głównym powodem jest to, iż GFX00.bin jest za duży (8 KB) - poinformował mnie o tym Lunar Magic.

I tak teraz się tym nieco nie zajmowałem, bo miałem ważniejsze sprawy na głowie (nie było to wbicie globala). Muszę to przejrzeć i do tego wrócić.

Prace nad dokładnym spolszczeniem Super Mario World wciąż trwają, chociaż minął ponad rok od pierwszych udokumentowanych edycji. To dlatego, że całkowicie zapomniałem o istnieniu tego projektu. I całkiem możliwe, że przepadłby wraz ze wszystkimi danymi przy formacie, ponieważ planowałem rozebranie komputera, chociaż zrezygnowałem z tego pomysłu.

 

Mam nadzieję, iż wraz z formatem (oraz rozebraniem) zrobiłem kopię zapasową na płytkę, bo inaczej będzie źle.

BTW prace trwają już rok, a i tak tego nigdy nie skończę xD

Lipiec 2019 - prace wciąż trwają. Prawie 30 lat od premiery nie ma pełnej polskiej wersji językowej. Szkoda.

Marzec 2020 - prace zastygły. Gra ma już 30 wiosen na karku, a dalej nie istnieje jej dokładne tłumaczenie. Postaram się je wydać przed tym, jak gra będzie miała drugie tyle.

Link do pobrania wersji z 19 października 2017 r.:

http://metastead.com/2G6S (link prowadzi do AdFly, abym mógł trochę zarobić na mojej pracy)

Link do pobrania wersji z 13 lutego 2018 r.:

http://metastead.com/4FAy (link prowadzi do AdFly, abym mógł trochę zarobić na mojej pracy)

 

 

Po zakończeniu prac wersja tłumaczenia 2.0 będzie udostępniona bez reklam, ale wszystkie wersje beta dalej będą udostępniane z reklamami.

 

Prace nie idą, napęd DVD na USB mi się zepsuł

 

To już pięć lat. Minęło jak rok. Jestem w szoku, że tyle czasu spędziłem z tym serwisem. Czas, przez który wypisywałem straszne bzdury. Czas, przez który się zmieniłem i zacząłem pisać mądre rzeczy. Ten sam czas, przez który gram w starsze  gry.

Szósty rok mojego istnienia na tej stronie. Kolejny, który przeminął jak miesiąc. Żyję za szybko, może to czas na zatrzymanie się i refleksję?

Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .:- Abandonware