Opis emulatora Steem Engine

Steem EngineEmulator Steem Engine pozwoli nam na uruchomienie gier z Atari ST na własnym komputerze PC. Aby tego dokonać najpierw pobieramy emulator i go rozpakujemy. Emulator nie instalujemy, wchodzimy do wypakowanego katalogu u uruchamiamy go za pomocą pliku Steem.exe.
Za pierwszym razem gry uruchamiamy emulator pojawi się kilka komunikatów, które należy przejść aby skonfigurować emulator. Oczywiście później w ustawieniach emulatora może owe ustawienia pozmieniać. I tak na początku pojawi się:


Należy kliknąć na Tak jeżeli chcemy aby program umieścił skrót do emulatora w menu start, jeżeli nie chcemy klikamy Nie.


Następnie:

Klikamy OK i wskazujemy plik Tos102.img lub Tos206.img (polecam wybranie Tos206.img), pliki te znajdują się w głównym katalogu razem z emulatorem.

Następnie:

Tu warto stworzyć sobie stworzy gdzieś na dysku katalog, w którym będziemy przechowywali rom’y z grami, a następnie klikamy OK i wybieramy ten katalog. Będzie to domyślny katalog w emulatorze z grami.

Następnie:

Jeżeli chcesz mieć w emulatorze dyski twarde możesz je tu stworzyć, w tedy najlepiej tak jak poprzednio stworzyć odpowiedni katalog w którym będą zapisywane dane z dysku, później kliknąć TAK i wskazać ten katalog, aby dodać kolejny dysk - powtarzamy tą operację. Jeżeli nie chcemy żadnych dysków klikamy NIE (do gier w postaci rom’ów, dysk nie jest potrzebny).

I to wszystko, pojawi się jeszcze komunikat gratulujący i uruchomi się emulator.

 

Klikając na żółtą strzałkę  uruchamiamy emulowany system. Dwie zielony strzałki przyspieszają działanie emulatora, należy wcisnąć i trzymać przycisk. Czerwone kółeczko  wyłącza system.

 

Aby skonfigurować sterowanie klikamy na drugiej ikonce od prawej  i pojawiają się nam opcję sterowania. Aby przypisać jakiś klawisz do ruchu lub przycisku fire należy kliknąć w odpowiednie miejsce, a następnie na żądany klawisz – myślę że z tym problemu nie będziecie mieli.

 

Uruchomienie gry.


Wcześniej jak pamiętasz polecałem stworzenie katalogu na gry i ich tam umieszczanie, więc gdy masz już ściągniętą grę, wypakuj ją a następnie plik o rozszerzeniu .st przenieś do tego katalogu. W emulatorze kliknij na pierwszy przycisk od prawej , pokaże się takie okienko:


U góry masz pokazane dwie stację dysków A i B. Pod spodem powinieneś zauważyć rom’y, które umieściłeś w katalogu na gry, który wcześniej stworzyłeś, jeżeli ich tam nie ma możesz wskazać je przechodząc do innych katalogów.


Wybrany plik z grą przeciągamy na dysk A lub B. Następnie zamykamy okienko i na pulpicie emulowanego systemu klikamy dwa razy na FLOPPY DISK (A lub B w zależności gdzie umieściliśmy rom). Otworzy nam się katalog z zawartością dyskietki (czyli rom’u z grą), szukamy w nim pliku o rozszerzeniu .PRG i klikamy w niego dwa razy i gra powinna wystartować!


Drugi sposób uruchomienia gry, gdy nie znajdziemy pliku .prg, w tedy tak jak wcześniej klikamy w pierwszy przycisk od prawe i wybieramy rom z grą, następnie gdy emulowany system jest włączony, klikamy na przycisk z czerwonym kółkiem aby go wyłączyć, a następnie pierwszym przyciskiem uruchamiamy system, a gra powinna się uruchomić automatycznie.

Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .:- Abandonware