Forum

Ranga 1
telkier
Ranga: 1
Dołączył:
2015-11-09
Klawiaturaa.

Witajcie. Mam pytanie, mianowicie chodzi o to że nie mogę sobię poradzić z ustawieniem na klawiature, w ogóle nie działa. nie mogę grać na klawiaturze na tych emulatorach? Bo w opcjach emulatora nie znalazłem problemu.


2015-11-09 22:23:03

Odpowiedzi:

Ranga 5
Nexus2001
Ranga: 5
Dołączył:
2014-06-08
2017-03-09 00:25:20

Na tym samym ekranie trzeba wybrać Define Joystick Keyset i nacisnąć Enter. Pojawi się zestaw klawiszy emulujących wychylenia joysticka (w prawo w lewo itp.). I tam sobie przypisujesz, jaki klawisz ma odpowiadać za jaki kierunek. Polecam ustawić sobie klawisze na klawiaturze numerycznej. Po ustawieniu naciskasz Escape i już można grać. Większość gier wymaga joysticvka podłaczobnego do portu 2, więc po jej uruchomieniu nalezy nacisnąć jedncoześ nie klawisze ALT i F10, co spowoduje zamianę portów joysticka. Jeżeli czegoś nie wiesz, pisz. :)

Ranga 0
atemia
Ranga: 0
Dołączył:
2017-03-08
2017-03-08 18:01:23

Proszę o pomoc w do emulatora c64 (CCS64V3.6) nie mogę ustawić sterowania gier aby grać na klawiaturze, przez menu gry przechodzę jeśli są opcje np Y/N ale grać nie mogę żaden klawisz nie działa. W opcjach "Input" ustawione mam tak Control Port 1 - Joystick; Mode Key-Set 1.
Czy coś jeszcze trzeba zrobić?
Proszę o opis poklei dla totalnego laika.

Ranga 10
-Mario-
Ranga: 10
Dołączył:
2012-06-20
2015-11-17 10:48:08
Hej, hej! Nie reinstaluj od razu systemu ;) Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze! Po prostu pobierz stąd substytut ZSNESa, nazywa się SNESx9. Zapamiętaj tą starą zasadę, jeszcze nigdy mnie nie zawiodła: "Co ci nie pójdzie na Windowsie, pójdzie ci na Jabłku. Co nie odpala w ZSNESie, zadziała w SNESx9!" Tak to po prostu jest, ZSNES po prostu nie ogarnia niektórych gier, to nie ich wina, ani systemu operacyjnego ;) Ale tak, to klawiaturą normalnie już grasz, tak? Co do prędkości, wchodzisz w CONFIGURATION, SPEED, tam masz pole +EMU SPEED. Ustawiasz przycisk i masz!
Ranga 1
telkier
Ranga: 1
Dołączył:
2015-11-09
2015-11-16 23:43:50

Dobra. Pogram w to co mogę , a potem reinstalnę z Win 8 na win 7 albo XP. To napewno zmieni wszystko na lepszę. Jeszcze jedno pytanie. Czy w zsnesw151 można przyśpieszać gre przyciskiem, jeżeli tak to jak to ustawić i gdzie ?

Ranga 1
telkier
Ranga: 1
Dołączył:
2015-11-09
2015-11-16 22:46:01

Dobra. Final Fantasy V mi nie działa i reszta seri również , natomiast dragon ball mi działa. Możliwe że to wina gier?

Ranga 10
-Mario-
Ranga: 10
Dołączył:
2012-06-20
2015-11-15 18:38:23

Hmm... Wydaje mi się, że źle się zrozumieliśmy ;)

Ja nie chcę, żebyć włączał i edytował pliki .cfg !

Odpal program ZSNES.exe, potem wejdź w CONFIGURATION, INPUT i dalej jak napisałem!

Działa? ;)

Ranga 1
telkier
Ranga: 1
Dołączył:
2015-11-09
2015-11-15 16:17:05

To jest mój Config , nie rozumiem co zmienić mam , bo troche inaczej to wygląda niż to co napisałeś Mario : 



; ZSNES Configuration file

; Frame Skip: 0 = Auto, 1-10 = Skip 0 .. 9

FrameSkip = 0

; Player 1/2 Input Device.  Use the GUI to set these values
; NOTE : Using this to select joysticks manually will NOT work!

Player1Device = 1
Player2Device = 0

; Keyboard Scancodes/Joystick Mappings for Keyboard 1 & 2
; In order of Right, Left, Down, Up, Start, Select, B, Y, A, X, L, R
; Use the GUI to set these values

ScanKey1 = 205, 203, 208, 200, 28, 54, 44, 30, 45, 31, 32, 46
ScanKey2 = 209, 211, 207, 199, 26, 27, 38, 37, 25, 24, 23, 36

; Share Player 3 and 4 control inputs with Player 1 and 2 to allow
; 2 devices to be shared on a single player.  This feature automatically
; disables MultiTap (Multiplayer 5) support.  Set this to 1 to enable.

Ranga 1
telkier
Ranga: 1
Dołączył:
2015-11-09
2015-11-15 16:17:03

.

Ranga 10
-Mario-
Ranga: 10
Dołączył:
2012-06-20
2015-11-11 12:33:43

A klawiatura działa normalnie na kompie, w innych programach?

 

Trzeba wejść w znesw151, potem wybrać CONFIG, INPUT, #1, DEVICE: KEYBOARD/GAMEPAD, a na koniec SET. Jeżeli nie wybrałeś KEYBOARD/GAMEPAD i SET, to na bank nie będziesz mógł nic ustawić! To chyba jest przyczyna probemu.

Potem powinno być ok.

Ranga 1
telkier
Ranga: 1
Dołączył:
2015-11-09
2015-11-11 11:50:36

Ja właśnie , nie mogę ustawić tam klawiatury , nie mam takiej opcji *.*

1, 2, >

Dodaj nowy post


Zaloguj się, aby dodać swój post na forum!
Nie masz konta? załóż je!
Stare Gry -:. Copyright by Stare.e-gry.net .:- Abandonware