Witajcie. Mam pytanie, mianowicie chodzi o to że nie mogę sobię poradzić z ustawieniem na klawiature, w ogóle nie działa. nie mogę grać na klawiaturze na tych emulatorach? Bo w opcjach emulatora nie znalazłem problemu.
Na tym samym ekranie trzeba wybrać Define Joystick Keyset i nacisnąć Enter. Pojawi się zestaw klawiszy emulujących wychylenia joysticka (w prawo w lewo itp.). I tam sobie przypisujesz, jaki klawisz ma odpowiadać za jaki kierunek. Polecam ustawić sobie klawisze na klawiaturze numerycznej. Po ustawieniu naciskasz Escape i już można grać. Większość gier wymaga joysticvka podłaczobnego do portu 2, więc po jej uruchomieniu nalezy nacisnąć jedncoześ nie klawisze ALT i F10, co spowoduje zamianę portów joysticka. Jeżeli czegoś nie wiesz, pisz. :)
Proszę o pomoc w do emulatora c64 (CCS64V3.6) nie mogę ustawić sterowania gier aby grać na klawiaturze, przez menu gry przechodzę jeśli są opcje np Y/N ale grać nie mogę żaden klawisz nie działa. W opcjach "Input" ustawione mam tak Control Port 1 - Joystick; Mode Key-Set 1.
Czy coś jeszcze trzeba zrobić?
Proszę o opis poklei dla totalnego laika.
Dobra. Pogram w to co mogę , a potem reinstalnę z Win 8 na win 7 albo XP. To napewno zmieni wszystko na lepszę. Jeszcze jedno pytanie. Czy w zsnesw151 można przyśpieszać gre przyciskiem, jeżeli tak to jak to ustawić i gdzie ?
Dobra. Final Fantasy V mi nie działa i reszta seri również , natomiast dragon ball mi działa. Możliwe że to wina gier?
Hmm... Wydaje mi się, że źle się zrozumieliśmy ;)
Ja nie chcę, żebyć włączał i edytował pliki .cfg !
Odpal program ZSNES.exe, potem wejdź w CONFIGURATION, INPUT i dalej jak napisałem!
Działa? ;)
To jest mój Config , nie rozumiem co zmienić mam , bo troche inaczej to wygląda niż to co napisałeś Mario :
; ZSNES Configuration file
; Frame Skip: 0 = Auto, 1-10 = Skip 0 .. 9
FrameSkip = 0
; Player 1/2 Input Device. Use the GUI to set these values
; NOTE : Using this to select joysticks manually will NOT work!
Player1Device = 1
Player2Device = 0
; Keyboard Scancodes/Joystick Mappings for Keyboard 1 & 2
; In order of Right, Left, Down, Up, Start, Select, B, Y, A, X, L, R
; Use the GUI to set these values
ScanKey1 = 205, 203, 208, 200, 28, 54, 44, 30, 45, 31, 32, 46
ScanKey2 = 209, 211, 207, 199, 26, 27, 38, 37, 25, 24, 23, 36
; Share Player 3 and 4 control inputs with Player 1 and 2 to allow
; 2 devices to be shared on a single player. This feature automatically
; disables MultiTap (Multiplayer 5) support. Set this to 1 to enable.
.
A klawiatura działa normalnie na kompie, w innych programach?
Trzeba wejść w znesw151, potem wybrać CONFIG, INPUT, #1, DEVICE: KEYBOARD/GAMEPAD, a na koniec SET. Jeżeli nie wybrałeś KEYBOARD/GAMEPAD i SET, to na bank nie będziesz mógł nic ustawić! To chyba jest przyczyna probemu.
Potem powinno być ok.
Ja właśnie , nie mogę ustawić tam klawiatury , nie mam takiej opcji *.*