Bubble Bobble Nostalgie

Bubble Bobble Nostalgie
Producent i rok wydania:
GameOver-Games 2000
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(2.883 MB)

Ocena: ( 9 / 10 )
12345678910

Głosów: 7 Pobrano: 50 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Kod/Tips: KODY: faster... -  jesteś szybszy farbubbles  -  Bubbles lata dalej powerspit  -  Bubbles lata szybciej blowmachine... Więcej >>>

Komentarze

Ranga 7
Misiek5872
Ranga: 7
Dołączył:
2012-07-15
2015-09-28 20:41:04

Świetna gra do dzisiaj mam ją na kompie polecam.

Ranga 2
kubulekxd
Ranga: 2
Dołączył:
2015-01-24
2015-01-24 10:34:22

Gra mojego dzieciństwa. Polecam!

 

Ranga 10
-Mario-
Ranga: 10
Dołączył:
2012-06-20
2014-11-27 14:04:49

Hej , pacomak , jeżeli ta recenzja jest Twojego autorstwa albo autor zgodzi się , żebyś to tu umieścił pod Twoim nick'iem , to może lepiej wrzuć ją tu : http://stare.e-gry.net/recenzje/bubble-bobble-nostalgie ?     :)   Dostaniesz za to kilka punkcików , a z tym i więcej MB do ściągania gierek !

Ranga 0
pacomak
Ranga: 0
Dołączył:
2014-11-26
2014-11-26 12:38:49

zakochany... ech!... zaraz wspomnienia tych pięknych, starych czasów wracają, tego pełnego emocji pokonywania kolejnych etapów... marny ze mnie komentator, lecz jako że wiedza o tej urokliwej grze nie powinna być Wam obca, pozwole sobie na zacytowanie jej bardzo dobrej recenzji przygotowanej przez Joanne „Neithe” Serafin:

"Bubble Bobble" to gra logiczno-zręcznościowa bez ograniczeń wiekowych. Kiedyś, w zamierzchłych czasach przedpotopowych komputerów, gierka "Bubble Bobble" była niekwestionowanym hitem, więc jeśli nawet nazwa owa nic Wam nie mówi, wypada przynajmniej z szacunkiem podejść do jej remake’u. Rosyjska firma GameoverGAMES - twórca "BB", specjalizuje się zresztą w takich właśnie powtórkach starych produkcji, którymi zagrywali się nasi starsi bracia tudzież ojcowie nawet - dziadkowie?.. No, już się nie nabijam... bo gierka jest rzeczywiście bardzo fajna.
W tej sympatycznej platformówce chodzi przede wszystkim o zarabianie punktów i bicie tym samym rekordów swoich i cudzych. Bohaterami którymi sterujemy są tu przemiłe smoki - trzeba im pomóc przebrnąć przez rozmaite poziomy i pokonać całe tabuny wrogów. Na setnej planszy, wieńczącej naszą wędrówkę w pierwszej części gry, czeka boss - przywódca wszystkich spotkanych po drodze przeciwników - Szalony Czarodziej. Pokonanie go otwiera kolejny etap zmagań, by na dwusetnej planszy przywitał nas nie kto inny, tylko Duch, o którym zresztą za chwilę.
Plansza składa się, jak na standardową platformówkę przystało, z półek tworzących mały labirynt. Skaczemy z jednej na drugą, przy czym nie jest tak istotna precyzja - bardziej liczy się refleks i pilne obserwowanie przemieszczających się bardzo szybko wrogów. Już samo dotknięcie oponenta unieruchamia nas na chwilę, a częstszy kontakt z nim niechybnie skończy się wyrzuceniem z powrotem do menu gry.
Wrogowie są zróżnicowani głównie pod względem wyglądu - to zakapturzone postacie, bezkształtne pulpy, pająki i sprężynujące głowy. Najgorszy jednak jest Duch, przed którym trudno uciec. Planszę odwiedza wtedy, gdy zbyt dużo czasu zajmuje nam jej przejście. Jest niezniszczalny i jedynym wyjściem z opresji jest błyskawiczne uporanie się z resztą nieprzyjaciół. Wówczas automatycznie przenosi nas do kolejnego poziomu i mamy kłopot z głowy. Jak widzimy więc, w "Bubble Bobble" rozgrywka jest błyskawiczna, wobec czego gra nadaje się doskonale jako przerywnik w ciężkiej biurowej harówce.
Jedynym orężem naszych smoków są bańki. Wydmuchiwane w kierunku przeciwnika zamykają go w środku. Nie na długo jednak. Aby więc unicestwić potworka na dobre, skaczemy smokiem na ową bańkę, która wówczas pęka pozostawiając po sobie jakiś przedmiot. W tej kwestii nie zabrakło twórcom wyobraźni. Natkniemy się na owoce, warzywa, lody, drinki i piwka, są nawet frytki z McDonalds, a także motylki, korony, naszyjniki, muszelki i koniczynki.
Wszystkie podnoszą nam mniej lub bardziej znacząco ilość punktów. Ale nie koniec na tym. Często skórę ratować będą różnego rodzaju power-up’y. Gdy nam się szczególnie uda jakaś zagrywka zdarzy się, może się zdarzyć, że wyskoczy nam cukierek zmieniający bańki w bardziej efektywną broń, buty zwiększające prędkość, pierścienie  nabijające nam z każdym ruchem punkciki czy bomba zdmuchująca wrogów - a wszystko to w rozmaitych kolorach świadczących o różnych właściwościach bonusów.
Starajmy się także zbierać skrupulatnie bańki z literkami dające nam nowe życie. Otrzymamy je również dobiwszy do określonego pułapu 30 tys. Punktów, a potem, żeby nie było już tak sielankowo za każde zarobione 100 tys. Do elementów specjalnych zaliczyć należy też nieczęsto spotykane bańki, które działają dużo bardziej zabójczo niż nasze zwykłe. Po połknięciu takich zaliczymy zioniecie ogniem, splunięcie strumieniem wody lub uwolnimy niebezpieczną błyskawice, która zrobi wrogom kuku.
Oprawa graficzna, choć ulepszona w stosunku do pierwowzoru, wydaje się nadal trochę przedpotopowa. Plansze są za to niezwykle kolorowe, potworki robiące za wrogów urozmaicone, wyraźne i równie barwne, a smoczki naprawdę wzbudzające uczucia macierzyńskie - słodziutkie. Jeśli chodzi o stronę audio, to zapamiętałam tylko jeden motyw - bardzo sympatyczny zresztą i pasujący do gry. W "Bubble Bobble" można grać w pojedynkę, ale i w dwie osoby przy jednym komputerze. Gra jest szybka, nieskomplikowana i wciągająca. Czego chcieć więcej od zwykłej platformówki? Może odrobinę nowocześniejszej oprawy graficznej... Na koniec pragnę ostrzec wszystkich purystów językowych, by nie zaglądali do tekstu, który kryje się pod zakładką "Pomoc", a menu też niech się lepiej uważnie nie przyglądają...

 

Ranga 10
-Mario-
Ranga: 10
Dołączył:
2012-06-20
2014-11-25 17:23:19

Wybitna ! I jeszcze ta muzyka ...

Strona: 1

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat gry Bubble Bobble Nostalgie.
Komentarze typu "Jak uruchomić grę?", "Gra nie działa" lub nie na temat zostaną usunięte!.
O problemach z grą można pisać na forum i w dziale pomocy gry!.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: