Przeczytaj poniższy tekst i spróbuj odgadnąć, o jaki tytuł starej gry chodzi?
Biuro burmistrza, godzina 8.30 rano. Poruszenie panujące dzisiejszego ranka w gabinecie przypomina dzień jarmarczny w centrum handlowym. Wszędzie słychać głośne rozmowy członków sztabu antykryzysowego, którzy od wczorajszego popołudnia nie opuścili ratusza.
Tym razem nie sprawdziło się powiedzenie, że: "Z wielkiej chmury mały deszcz".
Tym razem mamy tornado, prawdziwe tornado nad naszym miastem, które sieję spustoszenie i zniszczenie na skalę biblijną. Obecnie trwa ewakuacja szpitala, oraz personelu budynków elektrowni, które znalazły się na drodze trąby powietrznej. Ewakuacji podlegają również sąsiednie domostwa oraz zakłady i sklepy, którym to wybuch elektrowni może poważnie zaszkodzić.
Inna grupa członków sztabu antykryzysowego uzgadnia już z policją plan działania w razie zniszczenia elektrowni, kiedy to miasto pogrąży się w całkowitej ciemności dzisiejszego wieczora. Jeszcze inna na bieżąco szacuje koszty zniszczeń.
Grupa inżynierów, budowlańców oraz architektów, już w tej chwili rysuje plany odbudowy miasta, plany które zapewnią miastu lepszą komunikacje, poprawią infrastrukturę oraz bezpieczeństwo. Wśród członków tej grupy słychać opanowanie, żadnych emocji, tylko czyste planowanie.
-Panowie tę drogę zbudujemy od nowego stadionu, przez dzielnicę mieszkalną do nowej dzielnicy przemysłowej.
- No dobrze panie architekcie, ale co z tym nieużytkiem?
- Proponuję zbudować tutaj park, np. imienia ofiar dzisiejszej katastrofy - wtrącił inżynier.
- To wszystko jasne, jak tylko skończy się dzisiejszy kryzys panowie, od razu ruszamy do pracy. Miasto musi zostać odbudowana w ciągu 7 mies., czyli przed wyborami na burmistrza, wiecie czyje to polecenie?
I tak właśnie wygląda zarządzanie, naszym miastem. Nieraz emocje większe niż na stadionie piłkarskim, nieraz czyste planowanie, to zawsze jedna wielka symulacja.
Konkurs wystartował 2008-07-16, koniec konkursu 2008-07-26.
SimCity