Ocena: ( 9.81 / 10 )
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Głosów: 27 Pobrano: 278 razy.
Zainstalowałem sobie na komputerze spejalnie do tej gry Windows 7 Proffesional 32-bit. Instaluje wszystko, wsadzam plik .iso do wirtualnego CD. Gra zainstalowana, odpalam w róznych trybach, bez trybów ale tylko co mi się pokazuje to Logo, Intro, wstęp przed menu ale gdy naciskam przycisk aby wejść do menu to gra przestaje działać. POMOCY!!
Hej mogę Ci jedynie pomóc jak grać na Win 10 bankowo będzie działać - nie można w tym przypadku zmienić kolejności poniższych kroków bo będzie klapa.
1. Pobranie gry z tejże strony i rozpakowanie w jakimś folderze
2. Zamontowanie obrazu ISO z grą (trzeba sobie zainstalować program, który uruchamia obraz ISO - jest tego multum do pobrania za darmo).
3. Po zamontowaniu obrazu pokażą się wszystkie pliki i trzeba je wszystkie przekopiować do nowego folderu (nie trzeba w tym przypadku instalować gry)
4. Ewentualnie zgranie patcha do folderu z gruntz.exe i uruchomienie go (poprawia błędy w pierwotnej wersji ze strony: https://pvdhorst.home.xs4all.nl/ - patch pasuje do polskiej wersji gry - po zainstalowaniu pacha jedynie na angielski zmieniają się podpowiedzi.
5. Ustwienie we właściowściach Gruntz.exe ustawień: Zgodność z Win XP(service pack 3) + opcja 256 kolorów.
6. Zgranie najnowszego programu dgVoodoo2 (ja pobrałam: dgVoodoo v2.63) rozpakowanie w jakimś pliku i przekopiowanie wszystkiego (oprócz samych folderów) do folderu z gruntz.exe - jakby jakieś pliki się powtarzały to trzeba je pominąć przy kopiowaniu, uruchomienie dgVoodoo.exe i zamknięcie go - nic nie trzeba tam zmieniać).
7. Uruchomienie gruntz.exe (w prawym dolnym rogu przy menu gry powinno się pojawić logo programu Voodoo2) i można się cieszyć z grania.
Gra chodzi płynnie ale co jakiś czas zatnie się na "amen"(może to być po 5 minutach grania lub nawet po godzinie - nie wiem od czego to zależy - koniecznie trzeba często zapisywać grę) i żadne standardowe kombinacje klawiszy czy myszka nie będą działały. Do odblokowania myszy i klawiatury naciśnij prawy ALT + F8 i możesz ponownie uruchomić grę.
No chyba, że coś mam źle pobrane albo i zainstalowane na Win 7...
Hmmm, może zainstaluje win 7 64 bit i nie będzie zacinać. Oczywiście zainstalowałeś przez instalke 64-bit? Tak patrzyłem. Od 3 dni przeglądam internet, fora, pomoce. Za dzieciństwa grałem tylko w tę grę bo ją tylko miałem ale nie żałuje bo to było moje najlepsze dzieciństwo! Spróbuję Win 7 64.
Wiem że na Win7 64 bit mi działała bez problemów i na emulatorach z Win98. A czytałeś pozostałe tematy w pomocy, tam są jeszcze kilka rozwiązań podanych przez użytkowników?
Zainstalowałem Win 98 na VirtualBoxie, próbowałem włączyć grę, no i przy menu "crash". Albo nawet i przy odpaleniu gry.
Powiem szczerze, że na emulatorze robiło się identycznie. Na windows 10-64b gra działa ale strasznie się klatkuje. Natomiast resztę, dochodzi do menu i crash.
No jak nie idzie, to proponuje użycie któregoś z emulatorów z Win98.
Co ja mogę właściwie zrobić, nie pisze nic czego gra potrzebuje, czego nie mam, aktualizacji jak wiadomo już nie ma. Nawet nie wiem czy w sumie mam wszystkie potrzebne rzeczy. Najdziwniejsze jest to, że po prostu się wyłącza w menu gdy kliknę
DirectX mam, Windows Media Player jest, Sterowniki niby są poinstalowane a kodeki filmów i internet explorer?
A poinstalowałeś najnowasze (jak dla Win 7) DirectX, media player, sterowniki karty graficznej, kodeki filmów, internet explor?