Gruntz (PL)

Gruntz (PL)
Producent i rok wydania:
Monolith 1999
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(225.504 MB)

Ocena: ( 9.81 / 10 )
12345678910

Głosów: 27 Pobrano: 254 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Gra w wersji obrazu ISO.
Gruntz (PL):  Gruntz (PL):  Gruntz (PL):  Gruntz (PL):  Gruntz (PL):
Kod/Tips: W czasie gry naciśnij Enter, wpisz kod, znów Enter. mptraitor - Traitor Mode mpriorio - Bonus Level: Trouble in the Tropics pback2life -... Więcej >>>

Recenzja - Gruntz

Gruntz

GruntzGruntz to gra logiczna, w której przesuwając swoje jednostki po planszach różnych światów, próbujemy uciec z planszy. Okazuje się, że Gruntz, wraz ze swoim królem, zostali przeniesieni do nowego świata - pełnego niebezpieczeństw i wrogich Gruntz. Każdy świat zawiera kawałek kamienia, który umożliwi im opuszczenie świata, gdy zostanie dostarczony do króla.

Gruntz jest grą rozgrywaną z widoku z góry. Świat i jednostki są animowanymi sprite'ami stworzonymi z renderowanych obiektów. Są kolorowe i humorystyczne, a animacja jest płynna. Łatwo można zobaczyć, co jest czym na planszy; nawet przedmioty noszone przez Gruntz są proste do zidentyfikowania na pierwszy rzut oka.

Efekty dźwiękowe i muzyka doskonale wpasowują się w tematykę gry. Muzyka jest kreskówkowa i stanowi odpowiednie tło dla gry. Komentarze Gruntz'a są urocze i zabawne, a w zależności od naszego nastroju, szybko nas rozbawią lub zdenerwują. Nie mogłem powstrzymać uśmiechu, gdy Gruntz rzucały swoje żarty lub gdy król tańczył i śpiewał. W każdym razie dźwięk jest czysty i bardzo dobrej jakości, czy ci się podoba czy nie, zależy już tylko od gustu osobistego.

GruntzGruntz oferuje dwa rodzaje gier - Questz i Battlez. Battlez są bitwami między wrogimi Gruntz. W tych trybach gry nie ma wiele albo wcale nie ma rozwiązywania zagadek - potrzebne są dobre strategie bitewne, aby wygrać. To są rodzaje gier, które mogą być rozgrywane w trybie wieloosobowym. Questz są nieco bardziej skomplikowane i stanowią prawdziwe zagadki.

Po drodze Twoje Gruntz natkną się na przeszkody, takie jak mury, rzeki i wrogie Gruntz. Nawet teren działa przeciwko Tobie. Aby Ci pomóc, są przełączniki, powerupy, narzędzia i zabawki. Przełączniki będą robić takie rzeczy jak przesuwać bariery, podnosić mosty lub zmieniać kierunek ścieżek. Niektóre przełączniki wymagają, aby Gruntz stał na nim, aby utrzymać go aktywnym, inne są przełącznikami które mogą być włączane lub wyłączane poprzez się stawianie na nim Gruntza lub schodzenie z niego. Inne wymagają, aby Gruntz miał ze sobą określone narzędzie lub zabawkę, aby go aktywować przełącznik.

Dostępne są również różne narzędzia dla Twoich Gruntz. Rękawice miażdżą skały i cegły, łopaty kopią i zapełniają dziury, a słomki wciągają żel pozostawiony przez pokonanych wrogów i mogą być używane do stworzenia nowego przyjacielskiego Gruntz. Oprócz fizycznych przeszkód, musisz również stawić czoła wrogim Gruntz, aby dotrzeć do celu. Pewne narzędzia są pomocne w walce. Kamienie, pałki, bomby, miecze i wiele innych broni jest dostępnych do walki. Każda broń ma określony poziom mocy, dzięki czemu możesz z góry określić, czy możesz wygrać walkę czy nie. Na przykład, jeśli Twój Gruntz ma miecz, a Twój wróg ma pałkę, wiesz, że wygrasz bez problemu. Oprócz narzędzi dostępne są zabawki. Gruntz uwielbia zabawki tak bardzo, że porzuci to, co robi, aby się nimi bawić. Jeśli zobaczysz wroga z bronią zbyt potężną dla Twojego Gruntz, aby ją przezwyciężyć, po prostu daj mu zabawkę, a on się nią pobawi, aż się zepsuje, dając Ci czas, aby przejść obok niego i wyjść z jego zasięgu.

Rozsiane po poziomach są również bonusy i powerupy. Możesz uzupełnić zdrowie, stworzyć nowe bronie lub zabawki, zdobyć tymczasową niewidzialność, przyspieszenie lub inne zdolności. Poziomy są ułożone tak, że masz to, czego potrzebujesz, aby ukończyć poziom, czasami na więcej niż jeden sposób.

GruntzInterfejs gry jest bardzo dobrze zaprojektowany - lewy przycisk myszy służy do wyboru jednostki, a prawy do jej przemieszczenia. Można wybrać i przemieszczać jednocześnie wiele jednostek. Domyślne polecenia pojawiają się w odpowiednim momencie - jeśli Gruntz ma rękawice i najedziemy kursorem na skałę, opcją domyślną jest "użyj narzędzia". Ponadto przypisane są klawisze funkcyjne, dzięki którym można dostosować to, co chcemy zrobić. Jeśli napotkasz wroga, podczas gdy nosisz narzędzie i zabawkę, możesz wybrać, którą z nich chcesz użyć. Po prawej stronie ekranu znajduje się główny panel poleceń, który umożliwia chwytanie nowo utworzonych Gruntz lub zasobów oraz dostęp do poleceń gry, takich jak zapisz lub załaduj. Gruntz pozwala na zapisanie gry w dowolnym momencie. Jedynym problemem z interfejsem jest zdolność do znajdowania trasy przez Gruntz. Nawet jeśli bezpieczna droga jest jasna, zawsze wybiorą drogę prosto, nawet jeśli oznacza stratę życia.

Gruntz to bardzo zabawna gra logiczna, która wymaga trochę myślenia, aby rozwiązać poziomy. To nie jest zbyt trudna gra - każdy poziom ma logiczną ścieżkę do zwycięstwa, a porażka zwykle oznacza, że po prostu nie spojrzałeś wystarczająco daleko naprzód.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 127
2023-04-06 22:11:33
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Gruntz.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: