7th Legion

7th Legion
Producent i rok wydania:
Microprose 1997
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(26.928 MB)

Ocena: ( 8.07 / 10 )
12345678910

Głosów: 14 Pobrano: 174 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Gra strategiczna, w której gracz kieruje armią ludzi i robotów, walczy z wrogami i zdobywa terytoria.
7th Legion: Baza drugiej strony konfliktu. 7th Legion: Misja trzecia.
Kod/Tips: Aby zmienić parametry misji, dobieramy się do pliku DATA\MISSIONS.INI. Można go modyfikować zwykłym edytorem tekstowym, nawet np.... Więcej >>>

Recenzja - Siódmy Legion

Siódmy Legion

7th LegionLudzie żyli sobie na Ziemi, stopniowo ją zanieczyszczając... no i zanieczyścili ją w końcu, katastrofa ekologiczna zmusiła tych, którzy byli bogatsi i ostrożniejsi, do wyruszenia z kolebki ludzkości w kosmos - by przetrwać to wszystko. A pozostali zostali dzieląc się na siedem Legionów - i zaczęli zabijać się nawzajem, grabić i czasami gwałcić! Trwało to wiele lat, aż z nieba (z kosmosu, żeby być precyzyjnym) zstąpili ci sami wędrujący ziemianie, co ją wcześniej opuścili. Ze zrozumiałym celem: odzyskać swoją rodzinna planetę, aby dalej ją zanieczyszczać, ale z nową energią. Oczywiście Legioniści nie byli zadowoleni z takiej perspektywy. Więc: działa do boju, rozwińcie chorągwie - będziemy zabijać siebie nawzajem. No i ruszyło...

7th Legion to gra opracowana przez Vision Software, wyprodukowana przez Epic MegaGames i dystrybuowana przez Microprose, 7th Legion jest jedną z kilku gier strategicznych czasu rzeczywistego (RTS). Wszystkie mają wiele wspólnego z innymi grami RTS, ale 7th Legion wyróżnia się jako jedna z najgorszych i najmniej oryginalnych prób.

W najlepszym przypadku, 7th Legion to klon Command & Conquer z kilkoma niewielkimi dodatkami. Niestety, te dodatkowe funkcje nie są warte psiej kupy, ponieważ 7th Legion cierpi na poważne problemy z jakością. Słaba rozgrywka, nie inspirujące scenariusze misji, słaba sztuczna inteligencja i strasznie nieporządne sterowanie jednostkami prowadzą do bardzo słabej gry. Nie oczekuj, że 7th Legion przełamie granice w dziale grafiki. Nie ma tu renderowanych jednostek 3D, a gra działa tylko w rozdzielczości 640x480. A grafika nie jest zbyt imponująca. Sprite'y używane do jednostek są dużo większe niż w innych grach, a ramka otaczająca jednostkę po jej wybraniu jest jeszcze większa. To sprawia, że trudno jest wybrać pojedyncze jednostki, gdy są blisko siebie. Animacja dla jednostek jest raczej niechlujna. Jednostki przesuwają się w tej grze, jakby były na lodzie. Czołgi po prostu przesuwają się wokół rogu zamiast skręcać. A nowe jednostki po prostu pojawiają się przed fabryką pojazdów lub koszarami. Nie ma animacji pokazującej ich wychodzenie z budynku.

 

Historia przedstawia się następująco: po wiekach przeludnienia zaplanowano ewakuację mieszkańców Ziemi do międzygwiezdnych bio-kolonii. Nie było wystarczająco miejsca na wszystkich w statkach ewakuacyjnych i tylko uprzywilejowani zostali wybrani. Reszta została pozostawiona, by zginąć. Setki lat później Ziemia zaczyna się goić. Ocalałych rozdzielono między siedem legionów. Ale wybrani wracają teraz, by odzyskać Ziemię. 7th Legion pozwala ci kontrolować legion (dobrzy) lub wybranych (źli) jako ich najemne siły walczące w futurystycznych bitwach wysokiej technologii, w których występują genetycznie zmodyfikowane bestie, kapłani, liczne jednostki pancerne oraz mechowe jednostki bojowe.

Możesz grać pojedynczo, wieloosobowo (z maksymalnie 6 graczami) lub w trybie potyczek. W trybie pojedynczego gracza nie ma dostępnych opcji gry, poza możliwością dostosowania jakości i poziomu dźwięku. Misje wieloosobowe pozwalają ustawić poziom technologiczny i trudności, ale wciąż nie ma ustawień dla szybkości lub szczegółowości graficznej.

Misje jednoosobowe są bardzo przewidywalne, zwykle polegają na zakładaniu bazy, odpieraniu ataku wroga i pokonaniu wroga. Dostępne są 15 misji jednoosobowych dla każdej ze stron, ale są one prawie identyczne dla Obcych i 7th Legion.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 50
2023-04-09 20:06:39
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Siódmy Legion.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: