Delta Force: Task Force Dagger

Delta Force: Task Force Dagger
Producent i rok wydania:
NovaLogic 2002
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(340.837 MB)
Zobacz także:
Delta Force 2Delta ForceDelta Force: Land Warrior

Ocena: ( 9 / 10 )
12345678910

Głosów: 4 Pobrano: 21 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Gra w postaci obrazu CD w formacie CUE/BIN.
Delta Force: Task Force Dagger:  Delta Force: Task Force Dagger:  Delta Force: Task Force Dagger:  Delta Force: Task Force Dagger:  Delta Force: Task Force Dagger:
Kod/Tips: Podczas gry naciśnij klawisz [~] a następnie wpisz poniższe kody: StanGable - nieograniczona amunicja ClayburnFallmont - uzupełnia... Więcej >>>

Recenzja - Task Force Dagger

Task Force Dagger

Delta Force Task Force DaggerDelta Force: Task Force Dagger to samodzielne rozszerzenie gry Delta Force: Land Warrior, którego rozwój został powierzony zespołowi zewnętrznemu Zombie Inc., a nie firmie NovaLogic, odpowiedzialnej za pierwsze trzy części gry. Zombie Inc. zyskało już pewną popularność dzięki serii taktycznych strzelanek Spec Ops.

Ekipa Zombie Inc. nie wprowadziła znaczących zmian do rozgrywki, co było w pełni oczekiwane, ponieważ stworzyli oni dodatek, a nie pełnoprawną grę. W rezultacie nowe elementy rozgrywki są niewielkie. Pierwszą nowością, która czeka gracza przed rozpoczęciem kampanii, jest możliwość wyboru, którym specjalistycznym oddziałem dowodzić. Choć w poprzednich częściach można było wybierać żołnierzy różnych oddziałów, to poza wyglądem niczym się od siebie nie różnili. Teraz wszystko jest inaczej - każdy żołnierz ma określoną specjalizację (jest ich łącznie pięć), co, choć nieznacznie, wpływa na rozgrywkę. Na przykład żołnierz o specjalizacji snajper ma mniejszy drgający celownik i porusza się nieco szybciej niż inni. Łącznie dostępnych jest dziesięć grup specjalnych, takich jak Green Berets, Special Air Service czy tytułowa Delta.

Wybierając podopiecznego, gracz przed każdą misją może wyposażyć go w broń i sprzęt. Przedstawiciel każdej jednostki preferuje określony rodzaj broni, jednak nie wpływa to na przebieg gry - każdy żołnierz może skutecznie posługiwać się dowolną bronią.

W walce postać może używać następującej broni: nóż, pistolet (dostępne 6 rodzajów), podstawową (15 różnych jednostek: karabiny snajperskie, karabiny szturmowe i karabiny maszynowe), dodatkową (pistolety maszynowe, 3 rodzaje), granaty (odłamkowe i ogłuszające), materiały wybuchowe (miny, ładunki wybuchowe i granatniki przeciwpancerne). Ponadto czasami dostępne są zdalne detonatory (stosowane z minami i ładunkami wybuchowymi), a także laserowy wskaźnik celu (dla wezwania ataków lotniczych). Można wziąć ze sobą kamizelkę kuloodporną lub dodatkową amunicję. A zmiana uzbrojenia i zaopatrzenia w amunicję jest możliwa tylko w specjalnych pomieszczeniach-arsenałach.

Delta Force Task Force DaggerFabuła w grze poświęcone są działaniom bojowym na terytorium cierpiącego Afganistanu, a jako przeciwnicy występują talibowie. Jednocześnie fabuła w grze nie istnieje jako taka - po prostu należy wykonywać serię zadań, które podkują potencjał bojowy wroga i doprowadzą do zwycięstwa "demokracji". W sumie w Task Force Dagger jest 25 (w tym jeden poziom szkoleniowy) niewielce zróżnicowanych misji. Formalnie cele bojowe są różne: w jednym przypadku trzeba zniszczyć konwój, w innym przedostać się na wrogą bazę i zdobyć dokumenty. Będą zadania polegające na zniszczeniu sprzętu bojowego i lotnictwa przeciwnika, czy pojmaniu ważnego dowódcy polowego.

Jednakże, mimo pozornie różnorodnych zadań, operacje bojowe praktycznie przebiegają w taki sam sposób. Wszystko za sprawą dość wątpliwej nowości, która stała się obowiązkowym warunkiem sukcesu w każdej misji - należy zniszczyć WSZYSTKICH wrogów do ostatniego człowieka. W rezultacie, jakiekolwiek zadanie postawi przed nami dowództwo, wszystko sprowadza się do polowania na rozproszonych talibów na mapie.

Największą wadą Task Force Dagger, jest brak świeżych pomysłów i pamiętnych, naprawdę interesujących poziomów. Tylko misja na granicy z Pakistanem wyróżnia się na tle ogółu. W jej pierwszej części przelatujemy helikopterem nad całą hordą wrogich żołnierzy i pojazdów, starając się maksymalnie ograniczyć ich ilość, a następnie, lądując na ziemi, musimy zniszczyć wszystkich pozostałych przeciwników, nie dopuszczając do przekroczenia przez nich granicy (jeśli którykolwiek człowiek lub pojazd przejdzie przez granicę, gra zostaje zakończona porażką). Nie można również nie wspomnieć o końcowym szturmie na ufortyfikowany kompleks jaskienny Tora-Bora - tak nudnego, przeciągniętego i niezdynamizowanego poziomu dawno nie spotkałem.

Ale poza tym, mamy standardową grę z serii Delta Force - ogromne otwarte przestrzenie, strzelaniny z ogromnej odległości i śmierć naszej postaci po jednym lub dwóch trafieniach. Wrogowie ledwo są widoczni w oddali, a zrozumienie, skąd do nas strzelają jest często bardzo trudne.

Delta Force Task Force DaggerGrafika w grze wygląda całkiem przyzwoicie, szczególnie gdy podziwiasz otaczający świat z daleka: śnieżne góry z zielonymi łąkami, piaskowe wzgórza porośnięte świerkami, widoczne w oddali budynki lotniska... Jednak wystarczy podejść bliżej i widać, że trawa składa się z mieszanki zielonych pikseli rozsmarowanych po ziemi, drzewa wyglądają nieco kwadratowo, a budynki są rysowane bardzo prostymi liniami i często przypominają pudełka. Wnętrza budynków, zresztą, nie wyglądają lepiej - puste, w najlepszym przypadku półpuste, jednolite pokoje i korytarze są w stanie wywołać nudę dość szybko. Są także rażące niedociągnięcia: podczas lotu helikopterem spojrzyj na otwarte drzwi kabiny pilotów - masz wrażenie, że piloci i kokpit są przedstawione na fototapetach. Z drugiej strony, pojazdy i broń w rękach gracza są dość dobrze odwzorowane, podobnie jak modele postaci komputerowych. Chociaż te ostatnie, gdy się im bliżej przyjrzymy, również tracą jakość, a pewne problemy z animacją są zauważalne: niektóre ruchy, na przykład gdy przeciwnik leży na podłodze, a potem wstaje na pełny wzrost, wyglądają zupełnie nierealistycznie.

Ogólnie rzecz biorąc, Delta Force: Task Force Dagger to kolejna gra z serii, i nic poza tym. Świetnie sprawdzi się dla wszystkich graczy, którzy chcą spróbować kolejnej porcji charakterystycznych strzelanin na dużych odległościach.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 45
2023-04-05 16:30:42
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Task Force Dagger.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: