High Seas Trader

High Seas Trader
Producent i rok wydania:
Impressions Games 1995
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(4.723 MB)
Gra także w wersji:
Amiga - High Seas Trader

Ocena: ( 7.88 / 10 )
12345678910

Głosów: 8 Pobrano: 64 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
High Seas Trader:  High Seas Trader:  High Seas Trader:  High Seas Trader:  High Seas Trader:
Kod/Tips: Walcząc mamy do wyboru trzy rodzaje pocisków: kule do robienia dziur i zatapiania, łańcuchowe do niszczenia żagli i granaty do trzebienia wrogiej... Więcej >>>

Recenzja - Handelek morski...

Handelek morski...

High Seas TraderSam nie wiem, skąd to się bierze, ale morskie handlówki kupieckie darzę szczególnym sentymentem. Niestety, producenci mnie nie rozpieszczają - tych wspaniałych gier jest zaledwie kilka: 1869, Ports of Cali i... niewiele więcej. Do wspomnianego ekskluzywnego grona dołącza teraz High Seas Trader - w pełni zasługując na członkostwo. Naszą przygodę rozpoczynamy w XVII w., jako obywatel jednej z ówczesnych potęg morskich: Anglii, Francji, Holandii, Hiszpanii bądź Portugalii. Na początek masz mało kasy, nędzny stateczek i duże ambicje. Życie pomoże Ci boleśnie je zweryfikować.

Całą grę spędzisz w jednym z dwóch miejsc: w porcie bądź na morzu (genialne, nieprawdaż?). Zawinąwszy do portu, możesz się udać na rynek, do stoczni, kapitanatu, banku bądź tawerny. Rynek - to podstawowa część całej zabawy, tu dokonujesz transakcji. Co ciekawe, znasz ceny w pozostałych portach - ryzyko w grze wyraża się innymi elementami, głównie niebezpieczeństwami podróży. W stoczni załatwiasz wszystkie sprawy związane z obsługą statku - naprawy, zapasy, uzbrojenie, materiały naprawcze czy wręcz zakup nowej jednostki. W kapitanacie kupujesz mapy i wynajmujesz sternika, zaś w tawernie rekrutujesz załogę, wysłuchujesz plotek, przyjmujesz pasażerów, możesz też ufundować libację załodze - niech się chłopaki cieszą, bo potyczki morskiej nie przeżywa więcej niż 30%.

Jeszcze ciekawiej jest na morzu. Otóż, wszystkie wydarzenia widzisz w pierwszej osobie, z mostka, z płynną i ładną animacją. Statkiem kierujesz przy pomocy koła sterowego i mapy, choć można wyznaczyć kurs i zlecić to zadanie pierwszemu oficerowi. Oczywiście, na morzu trafiają się sztormy, rafy i mielizny, a z niespodzianek ciężkiego kalibru - piraci i statki państw, z którymi Twoja ojczyzna prowadzi wojnę. W tym ostatnim wypadku zmiękczasz wroga za pomocą artylerii, a potem dokonujesz abordażu.
Twoją pozycję wyznaczają cztery wskaźniki: odwaga, lojalność, szlachetność i honor. Jeśli ktoś pływa sobie po Europie i ucieka na widok pontonu z plażowiczami, zostanie nisko oceniony - nie będzie mógł nabyć lepszej jednostki i rozwijać „biznesu". Trzeba ryzykować, dbać o interesy swojego państwa (np. przewożąc szpiegów), dowozić pasażerów do ich miejsc przeznaczenia itd.

High Seas Trader

High Seas Trader to gra przypominająca rozlane piwo -głębokość niewielka, ale za to pokrywa duży obszar. Choć handel jest banalny, nawigacja i walka uproszczone, a kilka ograniczeń wręcz nierzeczywistych, całość w ostatecznym rozrachunku przynosi wiele satysfakcji i dobrej zabawy.

Zobacz także:
Pełnomorski kupiec

Autor: MPEK
Ocena: 12345 (5) | Głosów: 2 | Odsłon: 1015
2010-08-09 18:35:10
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Ranga 8
MarDeb
Ranga: 8
Dołączył:
2020-04-15
2020-04-23 19:50:15

"High Seas Trader to gra przypominająca rozlane piwo -głębokość niewielka, ale za to pokrywa duży obszar."

Genialne :)

Strona: 1

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Handelek morski....

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net & Stare-Gry.eu .: