Microsoft Flight Simulator (v2.0)

Microsoft Flight Simulator (v2.0)
Producent i rok wydania:
Microsoft 1984
Platforma:
PC
Porady:
Pobierz grę
(1.257 MB)
Zobacz także:
Microsoft Flight Simulator 98Microsoft Flight Simulator (v5.0)Microsoft Flight Simulator (v4.0)Microsoft Flight Simulator (v3.0)Microsoft Flight Simulator (v1.0)Microsoft Flight Simulator (v6.0)

Ocena: ( 0 / 10 )
12345678910

Głosów: 0 Pobrano: 0 razy.

Zaloguj się, aby ocenić grę!
Nie masz konta? załóż je!
Info: Zawiera skonfigurowany DosBox.

Recenzja - Symulator lotu v2.0

Symulator lotu v2.0

Druga wersja symulatora lotów Microsoftu, była to bardzo zaawansowana symulacja jak na swoje czasy. Główne dodane funkcje obejmowały większe wsparcie sprzętowe, więcej zmiennych symulacji i wiele ogólnych usprawnień.

Microsoft Flight Simulator (v2.0)Microsoft Flight Simulator (v2.0) firmy Microsoft zasłużył sobie na skrzydła. Opanował prostą aerodynamikę, tj. związek ruchu powierzchni sterowych z kątem nachylenia, jak i bardziej złożone elementy lotu. Chociaż nie trzeba znać wszystkich terminów związanych z tymi złożonymi elementami, żeby dobrze się bawić i uczyć z MFS, dobrze wiedzieć, że symulator, którym lata się jest naprawdę podobny do prawdziwego samolotu. Wszystkie odpowiedzi są realistyczne, a zharmonizowanie sterów z ruchem i wskazaniami na przyrządach jest idealne. Microsoft przesadził tylko nieco z niektórymi aspektami lotu, takimi jak "zmiękczenie" odpowiedzi na sterowanie przy spadku prędkości oraz tendencja do odchylenia nosa od położenia równowagi, ale ogólnie symulacja lotu jest doskonała.

Nawigacja w MFS jest bardzo realistyczna. Do rutynowej nawigacji punkt-punkt w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku piloci używają systemu naziemnych środków nawigacyjnych o nazwie bardzo wysokiej częstotliwości Omnidirectional Ranges (VOR). Studenci pilotażu muszą nauczyć się orientować się w tych zakresach, obserwując wyświetlacz nawigacji w kokpicie. Muszą także nauczyć się, jak korzystać z sygnałów VOR do śledzenia i jak korzystać ze sygnałów z więcej niż jednej stacji, aby dokładnie określić swoje położenie. Niektóre VOR przesyłają sygnały interpretowane przez pokładowy sprzęt do pomiaru odległości (DME), aby określić odległość do lub od stacji.

Wszystkie te funkcje są pięknie zaimplementowane przez MFS. Używanie pokładowego wyposażenia VOR i DME w dynamicznym środowisku często sprawia trudności nowym pilotom. Moim zdaniem symulacja nawigacji w MFS jest na tyle dobra, że ​​może być stosowana do poważnego szkolenia nawigacyjnego. Realistycznie przedstawione są szybkości ruchu wskaźnika, kąty zamknięcia stacji i wpływ wiatru bocznego. Oczywiście, symulacja nawigacji odbywa się w czasie rzeczywistym.

MFS realistycznie symuluje wiele naturalnych elementów lotu - turbulencję wiatru, loty w dzień i w nocy, dni pogodne i pochmurne oraz warunki warstwowe chmur. Dodatkową rzeczywistość zapewnia ustawienie kontroli "realizmu", które pozwala na wprowadzenie prawa Murphy'ego do równania lotu. Kiedy "realizm" jest ustawiony na wysokim poziomie, warunki atmosferyczne mogą się pogorszyć lub wystąpić problemy mechaniczne.

Chociaż cała symulacja może być uruchomiona w czasie rzeczywistym, specjalne ustawienie umożliwia pilotowi pokonanie długich dystansów w małych odstępach czasu w przypadku lotów krajoznawczych.

Świat MFS w wersji 2.0 obejmuje około 10 000 mil kwadratowych Ameryki Północnej. Dokładny, zamieszkany świat jest ograniczony do czterech obszarów metropolitalnych - Seattle, Los Angeles, Chicago i Boston / Nowy Jork.

Autor: DomekCAt
Ocena: 12345 (0) | Głosów: 0 | Odsłon: 37
2023-04-16 15:53:33
Zaloguj się, aby ocenić recenzję!
Nie masz konta? załóż je!

Komentarze

Brak!
Strona:

Dodaj komentarz

Tu możesz podzielić się swoją opinią na temat recenzji Symulator lotu v2.0.

Zaloguj się, aby dodać swój komentarz!
Nie masz konta? załóż je!
:. Copyright by Stare.e-gry.net .: